Gdzie mogę znaleźć... ?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Rafgart »

Temat na pytania od tych, którzy stracili nadzieję, że mogą coś sami znaleźć na mudzie.
Awatar użytkownika
Goar
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwie 2014 01:25

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Goar »

Pytam wszedzie, PW pisze i nico. Moze ten temat mi pomoze. Szukam obozu imperialnego juz drugi dzien i nico. Wie ktos gdzie znajdzie go biedny pijacki ogr? Chce wcinac wrogow.
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Gruer »

Jego lokalizacja zmienia się : na ogół jest w rejonie traktu niedaleko osady górniczej/w drodze na błękitną wstęgę w każdym razie tamte okolice. Po prostu pochodź po traktach i powinieneś go bez problemu namierzyć.
Awatar użytkownika
Goar
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwie 2014 01:25

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Goar »

Oboz odnaleziony, niedaleko rzeki Oggel czy jakos tak. Ze tez 15 koron zdziercy chca :evil:
Mikkel

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Mikkel »

Gdzie można zdobyć pochodzeniówkę Druchii i ile takie coś kosztuje? Pytam tutaj, bo trochę dziwnym wydaje mi się pytanie na zasadzie "Pssst, jestem mrocznym elfem, ale chciałem zapytać o pochodzeniówkę, no wiesz, żeby się oficjalnie zarejestrować." Podejrzewam, że w obozie mrocznych elfów, ale czy oni nie robią tak, że najpierw biją, a potem pytają? I koszt mnie interesuje, żebym nie wracał stamtąd z gołymi rękoma.

Informacje o pochodzeniówkach są na Arkadia Wiki, ale o tej jednej akurat nie ma, więc to chyba nie jest nieuzasadnione pytanie.
Luin
Posty: 21
Rejestracja: 05 sty 2010 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Luin »

Zapytałabym na mudzie, ale tak naprawdę to kwestia, która bardziej interesuje mnie niż moją postać - gdzie można znaleźć (jeśli w ogóle) jakąś bieliznę? Do tej pory widziałam tylko jeden gorsecik w Nuln, acz to trochę mało. I już nieco świata zwiedziłam, a tu ciągle nic, żadnego nowego odkrycia. ;)
"His eyes were cold. As cold as the bitter winter snow that was falling outside. Yes, cold and therefore difficult to chew..."
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Tercoral »

My na arkadii chodzimy bez majtek!

A tak poważnie to zbroje są tylko 2 warstwowe wiec ubrania są wierzchnie(?). Nie rozdrabniamy się na bieliznę.

edit:
A i to nie znaczy ze jak ktoś ma dwie linijki czy trzy opisu bez ubrań czy zbroi to znaczy, ze jest nagi. To znaczy, ze jego ubranie nie wyróżnia się na tle innych.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Herenvarno »

Pierwsza "bielizna" pojawia sie w RLu w okresie baroku (nie mam tu na mysli przepasek biodrowych ktore byly znane 7 tys lat przed Panem Ciesla ktory w stajni sie rodzil i go okoliczny Krol postanowil skrocic wraz z rowiesnikami.)
Pomijajac "gorsety" (pierwsze wykonane byly z drewnianych listewek), oraz przepasek wiazanych powyzej talii celem uatrakcyjnienia wygladu powyzej pasa z przodu u kobiet, pojawia sie pierwsza meska "bielizna nocna", zakladana przez glowe koszula :D. Dopiero "Reformy", pierwsze "majteczki" kobiece wprowadzaja rewolte w swiecie bielizny "ponizej pasa",
Ciekawostka jest to ze nie mialy one spelniac funkcji higieniczno/erotycznej, lecz byly konstrukcja ktora miala zabic odor ciala, Pozniej za "reformami" powstaja slawetne "kalesony z klapą" (to meski dodatek grzewczy), oraz wtedy wlasnie (koncowka 17 wieku) dla zamoznych Pan, powstaje delikatna bielizna, ktora ma w sobie walory estetyczne, majace na wzgledzie nie tylko wygode noszacej, ale rowniez zrobienie odpowiedniego wrazenia w scisle malym gronie towarzyskim. Dlatego wlasnie sredniowiecze i okres wojen napoleonskich wymagal niewiele od zolnierzy/wojakow okupujacych wrogie tereny. By gwalcic, wystarczylo by opanowali niezwykle trudna sztuke zadzierania kiecki w gore (niekiedy dwoch, jesli sam takowa nosil).
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Erkhart
Posty: 12
Rejestracja: 10 kwie 2014 11:53

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Erkhart »

re: up

Bardzo fajnie, ale wracajac do klimatów arkowych: w uniwersum sapkowskiego (bo za warmłotek ręczyć nie mogę) bieliznę się nosiło, żeby nie szukać daleko, Dzierzba nosiła majtki, z batystu nawet jeśli mnie pamięc nie myli.

Także jak najbardziej bielizna mogłaby się pojawić, zwłaszcza, że w klimacie jak widać.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Herenvarno »

Pozostaje projektowac opisem, wrzucic do banku i skladac modly do Bogow, by Ci nakierowali koderow na "Kurde, zakodowalbym To! " :D
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
ODPOWIEDZ