Gdzie mogę znaleźć... ?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Ald »

Cześć, pytanie od totalnego żółtodzioba.

Udało mi się zginąć po nieopatrznej przechadzce w Górach Szarych, nie mam ani grosza oraz żadnego sprzętu. Z urny w Nuln jednak nie mogę już nic podebrać, co mnie dosyć zaskoczyło. Czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie można upolować jakąś kolczugę lub miecz bez wydawania złota? Czy w innym mieście jest urna z której mogę coś zabrać? W grze nie znam absolutnie nikogo i być może przez nietypowe pory gry, nie udało mi się póki co ani razu skutecznie zagadać, więc na razie podążam ścieżką samotnika ;)
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Hoppa »

Urny są też w Novigradzie ale nie jestem pewna, czy z nich można coś wziąć jak już się brało w Nuln - zanim znajdziesz cos darmowego nie znając dobrze okolicy, szybciej zarobisz na nowe, chociażby nosząc paczki.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Numeron »

Urny, darmowe statki i dylizanse sa do momentu gdy laczny wiek wszystkich postaci na koncie dobije do (bodajze) 5 dni.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Ald »

Z urnami jest chyba jakos inaczej, bo wiek mam bardzo krotki a dylizanse i statki wciaz mam darmowe.
Dobranoc - powiedział diabeł.
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Numeron »

W takim razie jest limit, kiedys byly 2 przedmioty na osobe, polecam pojsc na gobliny czy snotlingi i sprobowac wziac pare rzeczy, i wrzucic do urny, wtedy powinienes moc znow cos wybrac.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Ethel »

Teraz nie mozna juz wkladac do urn byle czego.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Bargian »

Ja 'status zoltodzioba' stracilem majac troche ponad 6 dni wiek postaci. Gdzies czytalem ze staz w zawodze liczy sie i to bylo chyba 20%. Ale to raczej tez nie prawda, bo majac 6 dni wiek postaci jak juz musialem placic za transport to mialem jakes 12-15% stazu (chyba 3 naliczenia stazy byly za mna + ze dwa razy forme na staz przerabialem).

Co do urny to mozna bylo chyba faktycznie tylko 2 rzeczy brac, po pewnym czasie (nie wiem ile) mozna bylo znowu cos wziasc.
Najlepiej idz w nuln na poczte i jak ktos przyjdzie to go zagadnij, ktos Ci pomoze.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Ethel »

nalezy pamietac, ze to nie jest wiek postaci a staz. To oznacza, ze jesli grasz jedna postacia, to masz zoltodzioba przez 5 tygodni gry. A jak spedzasz na mudzie mniej niz 5 godzin na tydzien to jeszcze dluzej.

Tak gdyby ktos mial watpliwosci.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Hoppa »

A mnie się zdaje, że to jest nawet nie tyle staż postaci na jednym koncie (mailowym / arkowym) co na jednym IP.
Grałam w arkę kilkanaście lat temu, potem miałam długą przerwę, Ze dwa, trzy lata temu już na tym IP założyłam nową postać, pograłam trochę i się nie wciągnęłam, więc została skasowana za brak aktywności. A jak kilka miesięcy temu założyłam nową tzn. obecną, na nowym koncie, z nowym adresem mailowym bo o2 poszło w odstawkę, to od pierwszych minut gry nie mogłam wziąć z urny nic. Nie zgłaszałam tego bo poradziłam sobie i bez urny, ale tak w ramach ciekawostki mówię.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Ethel »

Cytowalam Rafgarta, ale tak od siebie moge dodac, ze nie wydaje mi sie, zeby IP mialo tu jakiekolwiek znaczenie.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ