Gdzie mogę znaleźć... ?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Kitol
Posty: 16
Rejestracja: 09 wrz 2015 16:44

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Kitol »

Wybacz Silvanir powiedziałbym ci ale nie mam pojęcia. Sam, gdy już ta reforma weszła, kupowałem zawsze najtańszego gołębia i nigdy go nie oswajałem, bo uważałem całą tę zmianę za pomyłkę. Nie mam kogo zapytać, bo ludzie których znałem i mieli papugi pokasowali postacie tak samo zresztą jak ja.

Tak jak pisał Bargian tutaj ci nikt nie powie. Nie pozostaje ci nic innego jak przyczaić się w Novigradzie na któregoś z kupców. Nie mam pojęcia jak się teraz logują, ale raczej nie jest za różowo. Inna opcja to napisać do kogoś z SGW. Ich ogłoszenia widziałem na tablicach jak się ostatnio w Sylwestra zalogowałem, więc jeszcze ktoś się pojawia.

Ethel pisze:Forum arkadii ma te slodka ceche, ze kiedy stara sie komus udzielic milej, dobrej rady, zawsze znajdzie sie jakis buc z memami, ktory wie lepiej <3

Hańba, zbanować takiego! :D


Buc z memami potrafi pisać używając polskich znaków, czym wyraża minimalny szacunek do rozmówcy i czyni zadość netykiecie, oraz nikogo nie obraża. Poza tym buc z memami gdyby miał udzielić tak "dobrej, miłej" rady prędzej by się ugryzł w język i nie napisał nic.

Z jednym się zgodzę. Forum arkadii ma tą słodką cechę, że znajduje się na nim pełno zarozumiałych, nadętych buców bez poczucia humoru. Gra zresztą też nie jest od tego wolna. Między innymi dlatego pojawiam się na mudzie raz na dwa tygodnie, a na forum raz na pół roku.
Fuggazi pisze: Z założenia konsekwentnie omijam wszelkie interakcje pozamudowe i gram na mudzie. Od lat. Da się.
IRC owszem przydażył się może parę razy w początkach w stowarzyszeniu, raczej z ciekawości, ale szybko dałem sobie z tym spokój.
Od lat? Od ilu lat? Ogra Fuggaziego kojarzę sprzed jakichś czterech-pięciu lat jako kandydata do kompanii gryfa. Ja gram od 2002 i nie nazwałbym się starym graczem.


Cóż taka cecha okresów schyłkowych w grach, że każdy uzurpuje sobie prawo do bycia weteranem i wyrocznią, a radość i spontaniczność zastępuje bufonada zarówno wśród graczy jak i wizów.

PS
Proszę nie nawiązywać do mojej wypowiedzi raz z tego powodu, że zapewne niedługo zostanie przez modów usunięta, a dwa że nie mam zamiaru prowadzić tu dyskusji.
Awatar użytkownika
Tuargan
Posty: 41
Rejestracja: 14 lut 2009 19:12

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Tuargan »

Kitol:
skoro pojawiasz się na forum raz na pół roku, a na mudzie raz na dwa tygodnie, to skąd możesz mieć pojęcie jak ludzie się zachowują na forum, jakież to posty są kasowane przez tych złych i niedobrych modów (i że na pewno Twój zostanie skasowany) i skąd możesz tak doskonale wiedzieć, że nie da się grać bez irca?

Lepiej by wyszło jakbyś zastosował się do własnej rady i ugryzł się w język.

Tak z ciekawości - od kiedy trzeba wg. Ciebie grać, żeby być starym graczem? Tylko Ci, co grają od początku są takimi?

Dodatkowo rzucasz się o nieudzielanie pomocy młodym graczom, co w aktualnych czasach jest i tak o niebo częstsze niż kiedyś, a w tej sytuacji, patrząc po odpowiedziach poprzedników, osoba pytająca dostała dokładne i sprawdzone informacje. To już nie wina pomagających, że NPC o którego było pytanie wędruje i szukającemu udaje się z nim mijać.

Generalnie podsumowując Twoje wypowiedzi, zwłaszcza po Twym "PS", uznałbym Cię za podręcznikowy przykład "Attention whore".
Awatar użytkownika
Feanen
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2015 08:02

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Feanen »

Tuargan: a Ty dlaczego karmisz trolla?
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Hoppa »

W ramach pomocy w sprowadzaniu tematu na wlaściwe tory :P powiem, że nie mam pojęcia gdzie kupić papugę, ale za to myślę, że można w tej sprawie napisać do Vyery, jednej z redaktorek Periodicusa. Przeprowadzała kilka miesięcy temu dosyć szczegółowe wywiady z właścicielami przeróżnych zwierząt, więc pewnie wie. A pisanie do niej listu łatwo będzie uzasadnić, bo pierwsze części tego cyklu już się w piśmie ukazały, w związku z czym każda postać może o wywiadach wiedzieć.
Kitol
Posty: 16
Rejestracja: 09 wrz 2015 16:44

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Kitol »

Hahaha nie no nie.

Czy wy się moje drogie półgłówki czytacie? Buc, attention whore, troll a wszystko z powodu żartobliwego postu w którym ani nikogo nie obrażałem ani nawet nie zarzuciłem wprost kłamstwa. Jedyna moja zbrodnia to, że śmiałem zgłosić zdanie odrębne od lini przewodniej partii.

Tuargan nie baw się w psychologa bo kompletnie się na tym nie znasz, tylko wracaj do układania bruku czy czym się tam zajmujesz. Nie napisałem nigdzie idioto, że modowie są źli. Napiszę to dopiero teraz. Modowie, którzy w żaden sposób nie reagują na klasyczny fleim, są źli i na żadnym forum, a jestem zarejestrowany na kilkunastu, by tego nie tolerowali. Tutejsi potrafią zamknąć temat z powodu jednej krytycznej uwagi wobec zmian i nie dopuszczają dyskusji, ale zadziwiająco wyrozumiale podchodzą do rzucania obelg wobec osoby za którą sami nie przepadają.

I co teraz modowie? Rozumiem, że spotka mnie los kozła ofiarnego i permament ban?

Jeszcze jaśnie oświecony Tuargan będzie mi mówił, że mam się zamknąć. Lepiej by było gdybym się ugryzł w język? Dla kogo lepiej? Dla ciebie i towarzystwa wzajemnego smyrania się po tyłkach?

Ja w przeciwieństwie do ciebie nie dzielę graczy na starych i nie starych, lepszych i gorszych. Wyśmiewam tylko snobizm, gdy ktoś kto zaczął grać pięć, sześć lat temu mówi opierając się na swoim tylko przykładzie jak jest.

A zainteresowanie skupiam na sobie trzy razy w tygodniu prowadząc sesje RPG. Nie muszę w tym celu wchodzić na tego hack & slasha i brylować na bilansie podniecając się tym, że udało mi się zepsuć komuś dzień.

Wypowiadający się na tym forum reprezentują tylko własne poglądy. Ludzie, których w tej grze szanowałem nie wchodzili tu, lub wchodzili sporadycznie, bo całkiem słusznie uważali to miejsce za szambo.

To forum jest dyskusyjne tylko z nazwy.

Całujcie mnie w dupę szanowna społeczności.
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Hoppa »

Takie pieszczoty to w starym novigradzkim NSR :P

A wracając do papugi to chciałam się dowiedzieć, czy jak już się zdobyło informację, której ktoś tu poszukuje, to można ją podać normalnie na forum, czy w przypadku poszukiwania NPCa jest przyjęte, żeby to robić na priv i nie psuć innym zabawy z szukaniem?
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Gerdia »

Hoppa,
lepiej nie narażaj się forumowym trollom i rycerzom moralności :)

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Tuargan
Posty: 41
Rejestracja: 14 lut 2009 19:12

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Tuargan »

Jak to miło Kitol, że tym postem tylko udowodniłeś, iż wszystkie określenia i przykłady jakimi Cię wcześniej tu nazwano są prawdziwe. Przekręcanie wypowiedzi innych też idzie Ci mistrzowsko, twierdzenie iż czarne jest białe również.

Zgodnie z mądrością "nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw Cię sprowadzi do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" nie będę nawet polemizował z twoimi wymysłami. Wracam do układania bruku.

Hoppa: większośc informacji i tak jest już podana powyżej, ale być może sam pytający wystraszył się agresji na forum, więc jakiś pm w celu upewnienia się o dotarciu informacji może nie być złym pomysłem.
Fuchs
Posty: 3
Rejestracja: 23 cze 2013 12:43

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Fuchs »

Czy ktoś może się orientuje gdzie na wyspach Skellige mogę znaleźć NPC imieniem Anteor?
Poproszę o jakąś wskazówkę bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
Hoppa
Posty: 60
Rejestracja: 22 lip 2015 19:20

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Hoppa »

Masz dla niego coś innego niż paczkę? Bo jeśli dobrze kojarzę (głowy nie dam) to może inni NPC coś wiedzą na jego temat ;)
ODPOWIEDZ