Gdzie mogę znaleźć... ?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Bargian »

Dzieki Duar.

To jeszcze jedno pytanie. Lowie sobie rybki w jeziorze na zachod od Quene. Nudzilo mi sie to wyskoczylem za burte i probowalem cos poszukac przy dnie. Podejrzewam ze perly/malze to raczej tylko w morzu, a tutaj w jeziorze to nurkowanie po co w takim razie jest mozliwe? Da sie cos wylowic?
I to pewnie tez nie jest zabawa dla jednej osoby, lodka mi uciekla ;D

edit: Jest mozliwosc lowienia uzywajac 3 przynet: rybki (najprostrze i najszybsze), kulki z chleba i robaki.
Wydaje mi sie ze kulki sa najmniej skuteczne, przy robakach jest duzo zachodu a dzialaja mniejweicej tak samo jak rybki.
Moje pytanie: czy jest jakas realna roznica miedzy tymi przynetami czy to niepotrzbne zawracanie sobie glowy? Trzeba brac po prostu siec, pare rybek wyciagnac i kotwiczkami ciagac sumy 300 kg ?
Narmaniel

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Narmaniel »

Wszystkie Twoje pytania podpadają pod kategorię: "Spytaj na Arce".
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Bargian »

Oczywiscie i odnosze duze sukcesy w uzyskiwaniu odpowiedzi od nieznajomych. A teraz siedze sobie lowie rybki mam chwile i przy okazji wypisuje pytania. Jak Ci sie nie chce to po co tutaj w ogole zagladasz? To jest przeciez dzial Pomocy dla Poczatkujacych?

edit: literowki
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Herin »

Bargian pisze: edit: Jest mozliwosc lowienia uzywajac 3 przynet: rybki (najprostrze i najszybsze), kulki z chleba i robaki.
Wydaje mi sie ze kulki sa najmniej skuteczne, przy robakach jest duzo zachodu a dzialaja mniejweicej tak samo jak rybki.
Moje pytanie: czy jest jakas realna roznica miedzy tymi przynetami czy to niepotrzbne zawracanie sobie glowy? Trzeba brac po prostu siec, pare rybek wyciagnac i kotwiczkami ciagac sumy 300 kg ?
Jak w życiu jedne ryby są mieskożerne, wszystkożerne lub niemięskożerne :>. To co się da złowić zależy od łowiska, czasu (teraz chyba zima na Arce), przynęty. Generalnie zarobkowo najbardziej sprawdza się łowienie na rybkę, co nie znaczy, że łowienie z innymi przynętami jest pozbawione sensu. Słaba postać będzie mieć problem z wyciągnięciem dużej ryby łowionej na żywca. Przynęty z pieczywa przydają się też do łowienia drobnicy przydatnej w oswajaniu.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Aleksa »

wyskakiwanie za burte zostalo stworzone (tak mi sie wydaje) do wyskakiwania, jesli to twoja ostateczna deska ratunku. Dajmy przyklad: bijesz sie z kims na lodce, i nie ma drogi ucieczki, to siup za burte, i zawsze jest jakas szansa ze jeszcze sie uratujesz... Jesli chodzi o perly - tak da sie, ale tylko w szczegolnych miejscach.
Poza tym nie radze plywac jesli nie umiesz tego jeszcze zbyt dobrze.
No i chodza pogloski o dziwnych morderstwach z powodu lowienia tychze perel... ale o tym juz na Arce.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Duar »

Spoko;)

Odnośnie ryb... Jak jeszcze chciało mi się łowić to używałem tylko i wyłącznie rybek. Reszta to strata czasu według mnie. Nie ma znaczącej różnicy w wielkości ryb jakie wyławiasz.

Narmaniel ma racje. Staraj się pytać na arce o takie rzeczy. Ja regularnie dostaje listy z pytaniami od młodych postaci które spotkałem i staram się im jakoś pomóc.
Do strony głównej jest podpięta mapa Wakahiko na której znajdziesz wszystkie potrzebne na początku rzeczy. W miarę ogrania sam zaczniesz rysować mapy i zwiedzać miejsca, których na niej nie ma, ale to pewnie jeszcze trochę.
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Bargian »

Moglibyscie w takim razie zaznaczyc o jakie rzeczy wypada pytac na forum a o jakie powinienem szukac odpowiedzi na arce? I w sumie dlaczego?
W ciagu ostatnich 12 godzin ktore spedzilem w Quenelles spotkalem 2 osoby, fajnego krasnoluda Kehlarda z ktorm ubilismy pare dzikow - podpytalem go o pare rzeczy, oczywiscie. Oraz mignal mi pare razy jakis ogr, ale nie wygladal zbyt przyjaznie, poza tym bym niebieski (to chyba oznacza poczatkuajca postac tak?). Biegal tak szybko ze nawt jakbym chcial (gadac z ogrem?) to bym nie zdazyl.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Gleanevall »

Herin pisze:Słaba postać będzie mieć problem z wyciągnięciem dużej ryby łowionej na żywca.
Masz coś na potwierdzenie tej odważnej tezy?
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Herin »

Gleanevall pisze:
Herin pisze:Słaba postać będzie mieć problem z wyciągnięciem dużej ryby łowionej na żywca.
Masz coś na potwierdzenie tej odważnej tezy?
Tylko własne obserwacje. Oczywiście jak wszystko co opiera się na obserwacjach może to być obarczone błędem. Jednak wrażenia z łowienia dwiema różnymi postaciami są takie, ze jedna na początku swojej kariery wyjątkowo długo brandzlowała się z wyciągnięciem czegoś większego (lub zależnie od gatunku ryby).
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Gdzie mogę znaleźć... ?

Post autor: Duar »

Moglibyscie w takim razie zaznaczyc o jakie rzeczy wypada pytac na forum a o jakie powinienem szukac odpowiedzi na arce?
Praktycznie o wszystko możesz pytać na forum, ale na wiele pytań możesz nie uzyskać odpowiedzi albo uzyskać następującą:
Sprawdz na Arce!
Po to jest podpięta mapa i rozwijana ArkadiaWiki aby pytań typu gdzie co jest w np. Nuln było jak najmniej.
Wiele starych graczy musiało samemu wszystko sprawdzać, zginąć parę razy, zgubić się itd aby teraz stan wiedzy dostępny dla wszystkich był taki a nie inny. Ba! Dzisiaj dostęp do dokładnego opisu ponad 60 zadań jest bezproblemowy, kiedyś to mogłeś pomarzyć ;)

Pytanie o rybki było jak najbardziej w porządku.
ODPOWIEDZ