Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Gritta

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta » 19 sie 2020 11:05

Każde +staz to 0,4% zawodu. Tygodniowy idl to 4% zawodu. Jeden +staż to koszt trzech punktów formy, której jeden punkt na niskich lvlach expi się dłużej niż jeden zwykły postęp, a na wyższych - trudno mi powiedzieć kiedy, ale zgaduję, że okolice wielce - wpada równie szybko, co zwykłe nieznaki.
Dzięki formie można więc nabić więcej procent, niż przypada za idl. Może to być np. jedno użycie +staż, a możesz ich zrobić dwadzieścia.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!

Kern

Post autor: Kern » 19 sie 2020 11:47

Tak dla 100% pewności.

Czyli pakując exp w staż można pełen zawód uzyskać znacznie szybciej niż tylko za pomocą iddla?

Awatar użytkownika
Gritta

Post autor: Gritta » 19 sie 2020 12:49

Odpowiedź brzmi "tak". Odpowiedź na pytanie czy zrobienie zawodu w 3 miesiące jest proste, jeśli nie ma się wsparcia kolegów, sprzętu i znajomości mechanik brzmi "nie".

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.

Duar

Post autor: Duar » 01 wrz 2020 21:20

Prosta matematyka:

+staz = 0,4% zawodu,
+staz = cała forma (3 postepy)

czyli

4% zawodu = 10 x +staz = 30 postępów = 2 nieboty
Gritta pisze:
19 sie 2020 12:49
Odpowiedź na pytanie czy zrobienie zawodu w 3 miesiące jest proste, jeśli nie ma się wsparcia kolegów, sprzętu i znajomości mechanik brzmi "nie".
Zgodnie z w/w matematyką zrobienie 2 niebotow w 7 dni, solo, bez wsparcia kolegów, dobrego sprzętu, na poziomie zwiedzil+ jest banalnie proste i może to zrobić każdy, a skraca czas robienia zawodu do 3 miesięcy :)

Awatar użytkownika
Gritta

Post autor: Gritta » 01 wrz 2020 22:22

Z mojego doświadczenia wynika, że grając solo, bez magików, gp robi się postęp w granicach 40 min albo więcej. Z tego zaś wynika, że należy expić 20 godzin tygodniowo, a do tego zarabiać, dojść na exp, naprawiać eq itd -> liczę 30h. Czyli, bardziej realistycznie, trzeba grać powyżej czterech godzin dziennie, codziennie, mocno focusując exp. Teraz powiedz, czy dla casuala jest to normalna ilość czasu spędzana w grze, czy już bardziej w tym miejscu arkowy maniak :P

I wiem, że ta gra ma taką grindową specyfikę - sama miałam okresy ciśnięcia bez przerwy po 40h albo grania po 16h dziennie, robiłam też stabilne postępy poniżej 10 minut. Tyle, że umówmy się, to nie jest scenariusz casuala.

ODPOWIEDZ