Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Rozwój postaci

Post autor: Bargian »

bedzeisz mial kase to bediesz mogl wytrenowac
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ald »

Nie wiem, czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale spróbuję.
Jaką ścieżkę wyboru zawodu uważacie za najkorzystniejszą dla samotniczej postaci? Tzn mam zamiar walczyć głównie w pojedynkę.
Zawód miecznik mi się podoba ze względu na fajne możliwości defensywne, ale mocną stroną tej profesji są też zdolności druzynowe, których nie mam zamiaru zbyt często używać. Możecie coś podpowiedzieć?
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Vidris
Posty: 85
Rejestracja: 26 maja 2015 14:06
Lokalizacja: Powiem jak się dowiem.

Re: Rozwój postaci

Post autor: Vidris »

Polecam gladiatora. Ładnie łączy w miarę nawet silny atak i obronę.
http://www.mudy.republika.pl/
Strona Wakahiko bardzo ładnie przedstawia zalety (m.in.) zawodów.
Wydra uważana jest za jedno ze zwierząt zmiennokształtnych; legendy opowiadają o wydrach zmieniających się w piękne kobiety, uwodzących mężczyzn i zjadających ich. W mniej drastycznych historiach wydry zmieniają się w ludzi żeby robić psikusy.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Rozwój postaci

Post autor: Herin »

Ald pisze:Nie wiem, czy to dobre miejsce na takie pytanie, ale spróbuję.
Jaką ścieżkę wyboru zawodu uważacie za najkorzystniejszą dla samotniczej postaci? Tzn mam zamiar walczyć głównie w pojedynkę.
Zawód miecznik mi się podoba ze względu na fajne możliwości defensywne, ale mocną stroną tej profesji są też zdolności druzynowe, których nie mam zamiaru zbyt często używać. Możecie coś podpowiedzieć?
Jak nie wiesz co wciąć i jeszcze nie do końca masz pomysł na postać to osobiście sugerowałbym zawód z tarczą połączoną z "mieciem" albo toporkiem. Gdy człowiek z czasem się ogarnie, pozna świat i poczuje głód zmiany łącznie z zawodem to daje w miarę sensowny punkt zaczepienia bez potrzeby zaczynania od zera, większość zawodów ma w ofercie te dwa typy broni (wiadomo jak kogoś później najdzie np. strażnik to po frytkach). Choć postać nie musi łazić w drużynach to przypisane im umy mogą się przydać, w szczególności walka w szyku bo to może być ostatnia deska ratunku by przełamać blokujące wyjście moby jak wejdziesz gdzie nie trzeba (albo blokujących graczy):).
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gleanevall »

Walka w szyku do łamania bloka? Nie sondzem.
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ald »

Mam jeszcze parę pytań dotyczących stowarzyszeń i zawodów.

1. Nie wiem, czy dobrze rozumiem - mogę sobie wybrać dowolny zawód masowy, ale etat otrzymam wyłącznie będąc członkiem danego stowarzyszenia? Przykładowo jeżeli chciałbym być Odkrywcą i mieć etat to muszę być przede wszystkim gnomem, ponieważ tylko gnomy mogą być w SGW? Gdzieś mi mignęło że czasem można zostać poleconym trenerowi i mieć etat nie będąc członkiem stowarzyszenia, ale nie wiem czy czegoś źle nie zrozumiałem?

2. Udało mi się wyczytać, że półelfy muszą należeć do stowarzyszenia by się "ujawnić" i to było dla mnie dość zrozumiałe, jednak później się okazało że to chyba przestarzałe informacje, ponieważ w grze przeczytałem że Stowarzyszenie Półelfów otworzyło się także na inne rasy. Więc jak to teraz jest, czy przystępując do niego nadal mam możliwość "zostania" półelfem czy trzeba to zrobić jakąs pochodzeniówką czy może jeszcze inaczej?

3. Czy Stowarzyszenie półelfów ma jakiś swój przypisany zawód?

4. Czy umiejętności wyuczone w GP albo u trenerów spadają z czasem jeśli ich nie używam, czy zostają na stałe?

5. Czy klub Obieżyświatów nadal działa, a jeśli tak to czy gnomkę mozna spotkać na "normalnych" lokacjach Ishtar, czy też tylko takich bardziej niedostępnych/niebezpiecznych? (nie pytam o dokładną lokalizację :)
Dobranoc - powiedział diabeł.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gerdia »

1. Każdy zawód masowy jest dostępny u trenera po uiszczeniu niezbyt wygórowanej oplaty i możesz go trenować do wysokości 75% bez konieczności przynależenia do stowarzyszenia. Stowarzyszenie, dowolne, umożliwia trening do 100%.

2. Zostać półelfem możesz będąc GP. Poszukaj wskazówek w okolicach Tretogoru.

3. Nie.

4. Nie. Wyjątek to umiejętności z zawodu etatowego. Po odejściu ze stowarzyszenia spadają ze 100% do 75%.
Ah i jeszcze: Palenie i górnictwo, ale to specyficzne rodzaje umiejętności.

5. Funkcjonuje, a Fluxa biega po normalnych lokalizacjach.


Pozdrawiam,
G. :twisted:

edit: Uściślona odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016 14:03 przez Gerdia, łącznie zmieniany 2 razy.
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ethel »

I jeszcze, nie ma juz na Arkadii Stowarzyszenia Polelfow.

@Numeron: nie "wytykam" bledu, podkreslam tylko, ze nie ma juz stowarzyszenia skupiajacego wylacznie polelfy. Po co ta napinka? :-)
Ostatnio zmieniony 24 sty 2016 15:27 przez Ethel, łącznie zmieniany 1 raz.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Rozwój postaci

Post autor: Numeron »

Stowarzyszenie Polelfow zostalo przeksztalcone w Zajazd 'Bialy Kiel'.

@Ethel: wytknac blad mozna, ale naprostowac juz nie?
Awatar użytkownika
Ald
Posty: 160
Rejestracja: 19 sty 2016 21:39
Lokalizacja: Moravskoslezský kraj

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ald »

Dzięki za odpowiedzi! Bardzo mi pomogliście, ale jeszcze nie do końca kumam z tym etatem (wybaczcie, może mi trzeba tak łopatologicznie), a zatem:

Załóżmy, że wybiorę sobie ten zawód Odkrywcy. To jako człowiek lub półelf mam szansę go wytrenować w 100% czy nie? No bo do gnomiego stowarzyszenia mnie nie przyjmą przecież. Czy też dowolne stowarzyszenie do tego wystarczy żeby móc się starać o taki etat?
Dobranoc - powiedział diabeł.
ODPOWIEDZ