Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Freyr
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2013 10:59

Re: Rozwój postaci

Post autor: Freyr »

Tutaj jest sporo przydatnych informacji na ten temat

http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Za ... utojoinowe
This land is ours and we'll see it wiped clean
Of the scourge that has sullied our hopes and our dreams
Arlan
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2014 20:30

Re: Rozwój postaci

Post autor: Arlan »

Gdzie się wybrać na jakieś powalczyć aby nowicjusz zdobył nieco doświadczenia. Szczury podwyższają doświadczenie? Wilki już wiem że są dosyć mocne.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Rozwój postaci

Post autor: Alicia »

Wszystko podwyższa, nawet króliki, ale planujesz być nowicjuszem aż do emerytury?

W Ishtar dobrym pomysłem są potwory na cmentarzu w Novigradzie a na Starym Świecie snotlingi a później gobliny.

Jeszcze lepszym pomysłem jest dołączenie do jakieś zorganizowanej już drużyny i pomóc jej w walkach z jeszcze silniejszymi przeciwnikami - to też fajnie działa na doświadczenie nowicjuszy.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gerdia »

re Arlan:

Nowicjusz w Ishtar:

1. szczury i króliki koło Novigradu
2. Stworki w lesie koło Piany (trzeba poszperać w pewnym budynku, żeby odnaleźć wejście)
3. Gremliny w okolicach Oxenfurtu lub pod Wyzima.
4. Koboldy kolo Rinde (troche dawno byłam mała ;) )
5. Ghule na cmentarzu koło Novi.

Imperium:
1. Snotlingi w Kreutz lub w Tileii (ale tu trzeba zapytać kogoś gdzie są dokładnie, bo nieco skryte)
2. Fimiry w Tileii.
3. Gobliny gdzieś pod drodze do Nuln.

Spróbuj w tych miejscach, na pewno coś tam Ci przypadnie do gustu.
Ewentualnie popytaj napotykanych graczy, widząc Twój poziom i znając umiejętności na pewno coś doradzą.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Rozwój postaci

Post autor: Herenvarno »

Gerdia pisze:
Nowicjusz w Ishtar:

1. szczury (w Novigradze, pod nim i wokol niego - przypis cytujacego) i króliki koło Novigradu
2. Stworki w lesie koło Piany (trzeba poszperać w pewnym budynku, żeby odnaleźć wejście)
3. Gremliny (pod Oxenfurtem - przypis cytujacego) w okolicach Oxenfurtu lub pod Wyzima.
4. Koboldy kolo Rinde (troche dawno byłam mała ;) )
5. Ghule na cmentarzu koło Novi.

Imperium:
1. Snotlingi w Kreutz lub w Tileii (ale tu trzeba zapytać kogoś gdzie są dokładnie, bo nieco skryte)
2. Fimiry w Tileii.
3. Gobliny gdzieś pod drodze do Nuln.
Te podkreslone nie sa raczej dla nowicjuszy-nowicjuszy totalnych (w pojedynke), a mysle ze to taki przypadek wlasnie.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Quint
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2009 04:55

Re: Rozwój postaci

Post autor: Quint »

Nowicjusz-nowicjusz totalny w tej grze w pojedynkę zabije króliki i szczury, w porywach być może snoty. I nic więcej, nawet głupie stworki się wspierają i w szybkim tempie go zamordują.
Dlatego nowicjusz-nowicjusz totalny celem zdobycia początkowego doświadczenia w pojedynkę powinien udać się na poszukiwanie questów, a nie mordowanie. Natomiast jeśli nowicjusz tak bardzo pragnie mordować, polecam raczej uproszenie kogoś o zabranie na expa w roli wspierającej maskotki.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gerdia »

A gdzie jest napisane, że to expowiska do solowania?
Napisałam, żeby się tam pokrecił i znajdzie coś dla siebie.
Wymieniając też parę na trochę późniejszy czas.

Herevarno -nie przeginaj już z tymi dopiskami i ich dokładnością.
Arlan nie wydaje się idiotą, który wymaga specjalnego traktowania.
Przybliżone opisy raczej wystarczą i na pewno sam doskonale połapie się
co i gdzie. A jak nie - popyta o szczegóły na arce.

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Rozwój postaci

Post autor: Herenvarno »

Gerdio, przypiski nie byly po to, by kolega mogl znalezc miejsca, tylko po to by wykazac roznice w trudnosci danych expowisk. Przyklad Oxen, tamtejsze gremliny pod miastem moga dac rade wykonczyc nawet postac na poziomie "bardzo doswiadczony" o ile nie wycofa sie, te zas obok miasta nie wystepuja juz w takich ilosciach.
Wskazywanie poczatkujacej osobie "pozniejszych" expowisk (skoro ktos nie ma pojecia ze "koza" tez moze byc dla niego wyzwaniem) jest wedle mnie tak samo pomocne jak zaproponowanie w takiej liscie np. Koscianego smoka.
Gerdia pisze:A gdzie jest napisane, że to expowiska do solowania?
Zakladajac ze kolega jest w druzynie, to zadna podpowiedz nie jest mu potrzeba, jego team raczej zadba o to, by ten poznal "utrudnienia", wniosek wiec jest taki, ze pytanie dotyczylo "solisty".
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Dalan
Posty: 30
Rejestracja: 29 cze 2013 15:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozwój postaci

Post autor: Dalan »

Nie jestem tak doświadczony jak przedmówcy, ale moim zdaniem szczury w Novi/Nuln, następnie snoty w Kreutz, a potem długo długo gobliny po drodze w Nuln są bardzo dobrą ścieżka rozwoju expa (tylko gobasy te są bardzo popularną miejscówką ze względu na swe dogodne położenie) sam dobiłem tam wiele przeszedł w dość sensownym czasie(pomijam mój talent do idotycznych zgonów :P). Oczywiście mówię tu o walce samemu.
"Nothing is true, everything is permitted."
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Rozwój postaci

Post autor: Duar »

Uber jest nadal dobra miejscówką na expa jak gobliny wyciete.
ODPOWIEDZ