Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Narmaniel

Re: Rozwój postaci

Post autor: Narmaniel »

Kochane BRAVO...
Myślę nad cechami dla elfa strażnika. Z pewnością dałbym 2 do zręki. Sensownie byłoby też chyba dać 1 do odwagi. Na mój mały rozumek najlepiej byłoby dać też 2 do siły. Czy może 1/1 siła i wytrzymałość? A może zupełnie inaczej?
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Galatea »

Wszystko zależy od Twojego stylu gry. Jeżeli nie bawisz się w PK i nie uczęszczacie regularnie z gildią w trudne tereny, gdzie npce mają wysokie umy drużynowe, to nie ma sensu pakować w odwagę.

Do wyboru zatem masz:

Drużynowo/PK - 1/1/2/0/1
Solo Easy Mode - 2/1/2/0/0 - sprawdzi się trochę gorzej w walce, ale będziesz mógł spokojnie biegać w płytach
Solo Hard Mode - 1/2/2/0/0 - sprawdzi się lepiej w walce, ale będziesz musiał uważnie dobierać ekwipunek i uważać na zmęczenie

Wytrzymałość imho jest kluczową cechą przy każdej postaci bojowej i nie ma tutaj co szczędzić - niezależnie od rasy. Chyba, że ktoś nie wychodzi poza jedno proste expowisko i nie ma zamiaru wyciągać magików/etatów.
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Narmaniel

Re: Rozwój postaci

Post autor: Narmaniel »

Myślę sobie po kolei w ten sposób:
1. Częstotliwość speca = zręczność = musowo 2 do zręczności. Zostają 3 punkty.
2. Darujemy odwagę, nie dla mnie PK, a jak gdzieś będą mocno drużynowi przeciwnicy, to będą raz na rok, o ile nie rzadziej.
3. Jeśli 2 do siły, 1 do wytrzymałości to będę zadawał więcej obrażeń częstym specem. Ponadto uniki mogą zrównoważyć brak tego 1 punktu w wytrzymałości. Z drugiej strony nie po to jest strażnik, żeby zadawać tony obrażeń.
4. Jeśli 1 do siły, 2 do wytrzymałości to defensywą będzie cecha, uniki, parowanie. I to by było chyba najkorzystniejsze dla mnie solo i dla całej drużyny.

Więc póki co "solo hard mode" jest najbardziej przekonujące, mimo tego co pisałem niedawno w PW. ;)

Wciąż jeszcze czekam na jakieś porady lub "poklepanie po plecach", jeśli ktokolwiek miałbym chęć się wypowiedzieć.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talisa »

Troche nie oto w tej grze chodzi imho. Nie robmy tutaj forum elitistjerks. Jeszcze chyba nie czas.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Galatea »

Mnie osobiście bardziej razi, kiedy ktoś na forum dopytuje się gdzie znaleźć przedmiot, gdzie znaleźć npca, gdzie znaleźć broń, jak zarobić pieniądze. Tego wszystkiego można się dowiedzieć bez problemu na mudzie. Nad cechami i zawodami z kolei wisi spora aura tajemnicy, a nie każdy czuje potrzebę szeptania do znajomych - "Sluchaj, ale sile to dwa razy wyroznic, czy jeden?". Część z tych rozmów i tak będzie się odbywała na ircu, ale nie widzę najmniejszego powodu, by ktoś, kto na niego nie wchodzi, czy nawet nie chce, nie miałby się dowiedzieć jakie rozwiązanie jest zdaniem innych najkorzystniejsze.
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talisa »

Ja, uhm powtorze pytanie.

Do pewnej apoki 2 tygodnie temu, wpadala mi podcecha co 4-5 postepow. Teraz jakos tak w porannym pociagu wbilo sie juz z 40-50 (z czego 38 uzywajac "+cechy", potem forme wylaczylem w ramach ogolnej konsternacji) i nadal nic nie wskoczylo. Daleko jestem nawet od pierwszego epika. Zglosilem ewt. blad tydzien temu. Teraz mam dylemat, czy dalej bezceremonialnie tralowac ulubione miejsce, czy to juz ten legendarno-mityczny dlawik i mam przejsc na erpeg?
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Narmaniel

Re: Rozwój postaci

Post autor: Narmaniel »

"Dławik" jest w okolicach bardzo doświadczonego. Może to już?

Zdarza się też, że cechy ustawiają się tak jak Tobie i nie wskakują długo, długo - a jak już wskoczą, to wszystkie. I jak jeszcze skumuluje Ci się takie ustawienie z dławikiem, to umarł w butach :P

Zgłaszałeś błąd postaci, jeśli od 2 tyg. nie ma odzewu zgłoś może znowu? Ale jeśli nic Czarodzieje nie napisali, to nie jest to błąd raczej.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talisa »

O ile wiadomo mi, to te 50-60 postepow = cale bardzo dosw - > zwiedzil w chwili obecnej. :evil:
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Eshet

Re: Rozwój postaci

Post autor: Eshet »

Możliwe, że gdzieś na tym forum jest już i pytanie i odpowiedź na nie, ale jest tego tak dużo, że zanim się do tego dogrzebię to utonę w postach.
Czy jest możliwość zostania zielarzem/zielarką? Pytałam na arce, gracz mi pomógł i zaprowadził do zielarki jakiejś, ale nie reagowała na żadne pytanie.
Awatar użytkownika
Feanen
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2015 08:02

Re: Rozwój postaci

Post autor: Feanen »

Zawód zielarza (szkolony przez zielarke z łąk bretońskich) został usunięty razem z innymi zawodami nazywanymi przez graczy 'autojoin'.
Teraz można "za darmo" rozpoczynać szkolenia we wszystkich zawodach. Trzy z nich calkiem nieźle nadają sie do odgrywania zielarza.
Zerknij tutaj:
http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Zawody#Niebojowe
ODPOWIEDZ