Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Galatea »

Jeżeli faktycznie tak jest, to w takim razie wyśmienita okazja, by poprosić mieszkańców owych gór - czy to z mahakamu, czy z gór krańca świata - by pomogli rozprawić się z wrogiem. Nie dość że mam pewność, że będą chcieli pomóc, to i będziesz miał do tego okazje zawiązać cenne znajomości z pobratymcami. To właśnie zabawa z innymi graczami nadaje uroku całej grze, więc nie ma się ich co wystrzegać. :)
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Awatar użytkownika
Thodgnir
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2014 13:59

Re: Rozwój postaci

Post autor: Thodgnir »

Ok, myślałem ogólnie że dość mało osób można spotkać w tamtych rejonach ale jak mówisz że da radę spotkać pomocnych mieszkańców to na pewno na dniach się tam udam, tym bardziej że zabijanie królików i szczurów już trochę mi się znudziło :P
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gerdia »

Nie musisz koniecznie szukać tylko tam.
W każdym mieście są tablice ogłoszeniowe. Napisz notkę, że poszukujesz śmiałków, którzy Ci pomogą.
Myślę, że chętni na pewno się zgłoszą.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Thodgnir
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2014 13:59

Re: Rozwój postaci

Post autor: Thodgnir »

Super dzięki za pomoc :) Aktualnie rozwijam swoją postać wykonując zadania dla Kaspiana, na pewno w niedługim czasie wybiorę się znów w góry żeby znaleźć pomoc przy zabiciu trolla :)
Arlan
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2014 20:30

Re: Rozwój postaci

Post autor: Arlan »

Nigdzie nie znalazłem informacji nt. umiejętności

1. Czy jest jakiś spis umiejętności co jest odpowiedzialne za co ? Czy jest to element gry którego mamy się jedynie domyślać?

2. Czy co jakąś stała ilość treningów podskakuje poziom umiejętności.
Np. Co 10 treningów podskakuje poziom. Czy np. dla treningu mieczy jest 8 treningów a dla targowania się np. 12 wizyt treningowych.

3. Czy dobrze rozumie? Jeśli sobie wybiorę trening AJ, który później będę zmieniał (bo pewnie większość graczy zmienia AJ zawody na bardziej zaawansowane) to tracimy wszystkie umiejętności, które trenowaliśmy podczas bycia AJ. To jest sens trenować jak wszystko stracimy?

4.Gdzie warto się zaopatrzyć w dobrej jakości ekwipunek w okolicach Novigradu, Oxenfurtu?
Narmaniel

Re: Rozwój postaci

Post autor: Narmaniel »

1. Masz się domyślać. Ale trzeba być specjalnie bystrym, żeby zauważyć, że tarczownictwo odpowiada za umiejętność osłaniania się tarczą itd. Nazwy są dość intuicyjne.

2. Poziomy umiejętności zmieniają się co dziesięć. Naucz się spostrzegawczości dziesięć razy, będziesz ją umiał na ledwo. Naucz się jeszcze jeden raz i wskoczy trochę. Łatwo sprawdzić.

3. AJ możesz zmienić na powiązany zawód etatowy. Na przykład trapera na myśliwego. W tej materii polecam arkadyjską wiki. Jeśli jednak zmieniasz zawód AJ na niepowiązany zawód etatowy, tracisz umiejętności z zawodu AJ.

Tak, warto wziąć AJ, bo na etat sobie poczekasz, a umiejętności z AJotu osłodzą to czekanie.

4. W sklepach. W Cechu. Spytaj na Arce.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Rozwój postaci

Post autor: Tercoral »

1 Nie ma takiej listy warto wytrenowac wszystko na zasadzie a moze sie przyda
2 CHyba zawsze dziesiec.
3 Nie tracisz nic jesli zmieniasz zawod na "bardziej zaawansowany" nie tracisz nawet gdy z np. lotrzyka wytrenowałeś ukrywanie sie i zmieniasz na trapera.
4 u kupcow? Po dobry ekwipunek od kowala musisz sie udac do odpowiedniego kowala.
Tęczowe serce... :oops:
Frey
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2010 22:56

Re: Rozwój postaci

Post autor: Frey »

Ad. 1 Nie ma takiego spisu. Możemy się domyślać, że np um miecze odpowiada za walkę mieczem, a takie łowiectwo odpowiada za możliwość ściągania skór z różnych zwierząt, ale może także wpływać na umiejętność ich tropienia itd..

Ad. 2 Jest ;) Sprawdź na arce.

Ad. 3 Z tego co się orientuję teraz każdy zawód AJ jest powiązany z jakimś zawodem masowym. Jeśli przy zmianie z zawodu AJ na masowy wybierzesz ten powiązany to większość umów Ci zostanie (po prostu będziesz je rozwijał dalej), a niektóre spadną do poziomu umiejętności jakie oferuje gildia podróżnicza. Listę powiązanych zawodów znajdziesz w gppomoc lub na Arkadiawiki

Ad. 4 Nie wiem ;) W miarę dobry ekwipunek jest u kowali albo w sklepach.
Miszla
Posty: 12
Rejestracja: 03 paź 2014 21:12

Re: Rozwój postaci

Post autor: Miszla »

Że tak się spytam, co to jest to całe "AJ" ?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Rozwój postaci

Post autor: Tercoral »

Taka gildia podroznicza w jednej osobie

idziesz do niej -> robisz questa i dostajesz mozliwosc trenowania

tylko ze mozesz trenowac tylko u jednego trenera na raz
Tęczowe serce... :oops:
ODPOWIEDZ