Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Rozwój postaci

Post autor: Rafgart »

Temat na pytania o sposoby zdobywania doświadczenia i rozwijania umiejętności.
Awatar użytkownika
Goar
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwie 2014 01:25

Re: Rozwój postaci

Post autor: Goar »

Mam pytanie co do expienia. Sam nie mam co się porywać na cokolwiek, bo nawet snotling potrafi mnie położyć (małe ustrojstwo, a powali niespotykanie wysokiego ogra!). Gdzie mam pójść, kogo się spytać/poprosić, gdzie zacząć? Jakieś rady dla zielonego? :mrgreen:
Amras
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009 22:14

Re: Rozwój postaci

Post autor: Amras »

Na początku to szczury, to maks na jaki cię stać ;) inwestycja w umy bojowe broń, parowanie, tarcze, uniki pozwolą ci mierzyć się z coraz trudniejszymi przeciwnikami snotlingi/gobliny/orki/trolle/drachenfelse etc. Monety na szkolenia możesz zdobywać sprzedając truchła szczurów w odpowiednich miejscach w Nuln czy Novigradzie albo dzięki dowolnej z propozycji w dziale - jak dorobić się fortuny.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Rozwój postaci

Post autor: Tercoral »

1/ Jakaś forma zarabiania. (Paczki/ryby/ziola)
2/ Uniki/parowanie/bron/tarcza/zasłanianie/walka w szyku/rozkazy
3/ Wybranie AJ (Może być wcześniej to będziesz idlowal umy w trakcie zarabiania)
4/ Więcej zarabiania (Golemy/Ghule/Paczki)
5/ Snoty
6/ Gobliny
7/ Orki

1/2/3/4 Postaraj się zdobyć jakiś znajomych w miedzy czasie

5/6/7 Da się skrócić jak znajdziesz jakiegoś murzyna do ciągania cie po expie ;P

Z moich doświadczeń to im wyżej umiejętności tym lepiej wiec zadbaj o to w pierwszej kolejności. Zwłaszcza, że umy nie znikają po zgonie, a naexpic się jeszcze zdążysz.


A faktycznie szczury... W novi więcej zarobisz na nich, a w nuln więcej podexpisz. Zagadaj do szczurolapa to ci da kilka srebrnikow za cialo.


Tip: Jak wyumisz wspinaczkę to bedziesz miał dostąp do kilku lokacji wiecej ze szczurami
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2014 17:54 przez Tercoral, łącznie zmieniany 1 raz.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Goar
Posty: 14
Rejestracja: 17 kwie 2014 01:25

Re: Rozwój postaci

Post autor: Goar »

Tercoral pisze:1/ Jakaś forma zarabiania. (Paczki/ryby/ziola)
2/ Uniki/parowanie/bron/tarcza/zasłanianie/walka w szyku/rozkazy
3/ Wybranie AJ (Może być wcześniej to będziesz idlowal umy w trakcie zarabiania)
4/ Więcej zarabiania (Golemy/Ghule/Paczki)
5/ Snoty
6/ Gobliny
7/ Orki

1/2/3/4 Postaraj się zdobyć jakiś znajomych w miedzy czasie

5/6/7 Da się skrócić jak znajdziesz jakiegoś murzyna do ciągania cie po expie ;P

Z moich doświadczeń to im wyżej umiejętności tym lepiej wiec zadbaj o to w pierwszej kolejności. Zwłaszcza, że umy nie znikają po zgonie, a naexpic się jeszcze zdążysz.
Fajny plan, zastosuje sie :D

Poznałem paru mutantów, może być? :lol:
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Rozwój postaci

Post autor: Tercoral »

Pewnie! Maja fajne trolle z kamieniami na pustkach! Tylko pamietaj, ze zakonnicy tez czytaja to forum. :P
Tęczowe serce... :oops:
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Rozwój postaci

Post autor: Torn »

W okolicach Novigradu i Oxenfurtu jest wiele możliwości nauki dla nowych graczy(np. gremliny).
Zajdź na pocztę, napisz notkę na tablicy w Novigradzie a szybko znajdziesz chętnych pomóc.
Nie ma nic fajniejszego na początku gry niż fachowy nauczyciel z dobrą nawijką. :)
Tintin++ mud client
Soryan
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2014 18:35

Cechy

Post autor: Soryan »

Mam pytanie co do rozwoju cech. Wiem że jesli rozwinę siłę i wytrzymałośc to będę silniejszy i wytrzymalszy (łał), dzięki czemu łatwiej pokonam przeciwnika. Nie wiem jednak, do czego służy rozwijanie zręczności, inteligencji, mądrości i odwagi. w jaki sposób przyda mi się to?
Finmor

Re: Cechy

Post autor: Finmor »

Takie informacje nie są jawne dla graczy (mechanika i numerki) i wszystko, co gracze wiedzą, to są obserwacje i zgadywanki, często pewnie nieprawdziwe.

ale tak w przybliżeniu:
Zręczność: szansa trafienia przeciwnika, uniki i parowanie <- więc tez spory wpływ na pokonanie przeciwnika. Szczególnie dotyczy tych trudniejszych, których trudniej trafiać;
Inteligencja i mądrość: pula many i szybkość jej regeneracji, możliwość posłużenia się niektórymi magicznymi przedmiotami oraz wiele niebojowych umiejętności, np skradanie, targowanie;
Odwaga: podatność na strach, skuteczność rozkazów, walki w szyku.



@Hurio poniżej: tak, wydaje mi się, że parowanie od siły też, ale o sile nic przecież nie pisałem
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014 07:36 przez Finmor, łącznie zmieniany 1 raz.
Soryan
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2014 18:35

Re: Cechy

Post autor: Soryan »

Dzięki wielkie
ODPOWIEDZ