Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talisa »

No dobra, to w takim razie, ladowanie formy i dawanie +cechy jest marnotrawstwem ponad polowy expa na niskim poziomie?
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kregan »

Talisa pisze:No dobra, to w takim razie, ladowanie formy i dawanie +cechy jest marnotrawstwem ponad polowy expa na niskim poziomie?
W sumie dobre pytanie, czy zwrot na niskim poziomie jest 1:1 według postepy:forma czy tez cały poświęcony na formę exp wraca w cechy (chyba jednak to drugie w/g tego co pisało w Pytaniach do..). Może Haern albo Rafgart coś w tym temacie dopowie.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gleanevall »

Edit: To wszystko nieprawda: ~~Na niskich poziomach postaci maja potężny mnożnik do expa. Jak wnioskuję z wypowiedzi Rafgarta (choć nie sprawdzałem w praktyce) nie jest on doliczany przy expieniu w formę i przez to expienie przez formę będzie wysoce niekorzystne.~~

Dzięki za wyjaśnienie, Rafgart!
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015 16:30 przez Gleanevall, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Rozwój postaci

Post autor: Rafgart »

Nie ma mnoznika do expa, tylko sa mniejsze progi do wyswietlanych opisow postepow.
Niezaleznie od poziomu na uzywaniu +cechy nic sie nie traci ani nie zyskuje.
Nayajiryath
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2015 22:01

Re: Rozwój postaci

Post autor: Nayajiryath »

Takie mam pytanko czy w zawodzie kupca cecha inteligencja jest ważna czy raczej ustawić w medytacji siłę itd jeśli nie interesuje mnie zielarstwo? Intelekt ma wływ na targowanie się i szacowanie i ocenę obiektu?
Awatar użytkownika
Cyzel
Posty: 97
Rejestracja: 26 sie 2014 18:41

Re: Rozwój postaci

Post autor: Cyzel »

Jak można sie domyślić inteligencja ma wpływ na wiele czynników pomagających kupcom w wykonywaniu swojej pracy.
Spod mokrego kaptura, miast skołtunionej brody, wyzierał długi i spiczasty nos, niezawodnie określający przynależność posiadacza do starej i szlachetnej rasy gnomów.
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Rozwój postaci

Post autor: Amargein »

Jeżeli planujesz zostanie kupcem, intelekt bardzo ci się przyda, gdyż pozwala sprawniej (tj. szybciej niż czynią to postacie z niższym intelektem, więcej "postępów" na jedno zużycie many) zgłębiać wiedzę z książek i bibliotek, a wiedza jest rzeczą dość ważną dla słabego bojowo zawodu, jako że pozwala sprawniej walczyć z danym typem przeciwników. Jeżeli masz zawód słaby bojowo i chcesz zdobywać wiedzę z walki samodzielnie, nieprędko dorobisz się wysokiego jej poziomu, acz wiedzę ogólną możesz mieć wysoką dzięki czytaniu ksiąg.

Żeby nie było, że sobie wymyślam:
[Allrauna]: Czy zdobyta wiedza przyspieszy exp na danych mobach czy wrecz odwrotnie? Zasadnicze pytanie

[Rafgart] Przyspieszy.
Rafgart, w temacie "Zmiany mechaniki MUDa" (i w wieściach):
Wiedza (modyfikowana przez intelekt) pomaga w walce z przeciwnikami danego typu, zwiekszajac zadawane obrazenia. Bedzie rowniez wykorzystywana w wielu innych miejscach, na przyklad jako wymog do zdobycia ciekawszych rodzajow zwierzat pocztowych.
Jeżeli natomiast potrzebujesz intelektu głównie do targowania się... lepiej zainwestuj w cechy bojowe i wysoki poziom (przy którym intelekt i tak będzie na niezłym poziomie). Może ktoś, kto gra kupcem wie lepiej, ale ja mam wrażenie, że umiejętność "targowanie się" ma ogromny wpływ na uzyskiwane w handlu ceny, zaś sam intelekt - znikomy.

EDIT@down:
Prawda, wiedzy w bibliotekach jest mało (tylko w niektórych dobija się do "wiedza z ksiazek i bibliotek - niewielka", a i to nie w każdej dziedzinie). Ach, gdyby tylko były jakieś księgi, dzięki którym możnaby bardziej rozwinąć ten rodzaj wiedzy... A nie, czekaj, przecież są. ;)

I prawda, z umiejętnościami bojowymi na GP kupiec i tak nie powalczy, aaaale jeżeli kiedyś chce się ewentualnie zmienić zawód...
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015 20:12 przez Amargein, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talisa »

Powiem, tak, z umami kupca, zadna sila i zrecznosc nie pomoga Ci pokonac wiekszego przeciwnka, ani byc specjalnie przydatnym bojowo w druzynie, wiec rownie dobrze mozesz pakowac wszystko w intelekt.

Wiedza z bibliotek, nie jest znowu az tak rozlegla, i szczerze mowiac konczy sie po ok 10 sesjach z mana na prawie genialnym w wiekszej bibliotece.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Rozwój postaci

Post autor: Yves »

Odwaga się przydaje odkrywcy, czy raczej nie?
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Nayajiryath
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2015 22:01

Re: Rozwój postaci

Post autor: Nayajiryath »

Cyzel, dzięki za nie wyjaśnienie niczego. :P
Amargein, Talisa, dzięki za wasze opinie. :) Nie wybierałam zawodu kupca, po to, żeby go zmieniać, ani żeby samotnie wybierać się na smoki. ;) Chodzi mi raczej o to, że zanim osiągnę wyżyny zawodu i gracze zaczną korzystać z moich usług, muszę sobie jakoś radzić. I tutaj raczej nic odkrywczego: zbieranie dużych ilości byle jakiego sprzętu z miejsc gdzie wala się tonami. Więc przydałaby się siła żeby sprawnie nosićto na wóz plus ewentualnie kondycja żebym sama mogła sprawniej tłuc jakieś słabiaki, a nie tylko żerować na ciałach pozostwanionych przez innych.

Dlatego pytam, do czego mi inteligencja jeśli ziół nie chcę zbierać, a na zapamiętywaniu imion też mi jakoś bardzo mono nie zależy - zostawiam to odkrywcom. :) Stąd moje pytanie na ile intelekt wpływa na targowanie się, szacowanie i ocenę obiektu, co jest dla mnie ważne. I teraz dodatkowe pytanie do Amergeina: czujesz, że ta wiedza faktycznie przyspiesza ci expa albo ułatwia walkę?
ODPOWIEDZ