Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Anatolij
Posty: 37
Rejestracja: 08 lut 2019 16:37

Re: Rozwój postaci

Post autor: Anatolij »

Zauważyłem coś dziwnego w trzech zadaniach albo mojej postaci i nie jestem pewny czy to może być błąd czy nie. Proszę o podpowiedź czy pisać z tym do wizów.

1) Strzyga - pogadałem z NPCami, dostałem zadaniowe przedmioty, użyłem obu, strzygę odczarowałem, zaniosłem do zleceniodawcy i pomijając nagrodę pieniężną zrobiłem... nieznaka. Jakiś tydzień wcześniej kolega robił to zadanie i mając wyższy poziom postaci dostał nieboty. Coś przegapiłem czy to może jest random?

2) Druchli - Pogadałem z kim trzeba, dowiedziałem się co i komu mam przynieść. Tydzień czasu zajęło mi szukanie składnika. Zdobyłem go, dałem komu trzeba i znowu, pomijając materialną nagrodę dostałem nieznaka. Popytałem i kilka osób potwierdziło, że oni dostali nieboty, ale oni robili to zadanie sporo wcześniej.

3) Wczoraj pomogłem pewnemu umierającemu więźniowi przekazać wiadomość dla jego córki. Niby prosta sprawa, ale dostać się do niego już nie takie proste. Zadanie wykonane, córka zalała się łzami, a ja nie dostałem nawet nieznaka. Serio. Zero. Null.

I teraz mam zagwozdkę - tak ma być, zadania stanowią teraz tylko fabularny smaczek i nie dają już expa, powinienem zgłosić błędy w zadaniach czy może powinienem zgłosić błąd w postaci?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta »

Ogólnie to zadania dają więcej expa wyexpionym postaciom. Nie mniej, to co piszesz jest faktycznie dziwne.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kregan »

Też mnie niedawno spotkała taka przypadłość, nieznaki za dość niebezpieczne zadanie zrobione bynajmniej nie przez zupełnego snotlinga. Więcej questów nie próbowałem, zostawiłem na przyszłość.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Hargrim
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2018 11:45

Re: Rozwój postaci

Post autor: Hargrim »

Za ojca i córkę nie ma postępów od kilku miesięcy, ale pierwsze dwa przypadki są dziwne.

Ja strzygę robiłem na wielce kilka miesięcy temu i dostałem niebotyczne.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ralandil »

Było wiele razy na forum. Zawsze za zadanie otrzymuje się taką samą ilość doświadczenia, tylko na wyższych poziomach może inaczej pokazywać.
Natomiast doświadczenia jest mało, ponieważ to zadania z kartki. :P
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gryzak »

To moje mocne podejrzenie odnośnie rozliczania expa.
Prawdopodobnie exp z zadan pomija "dławik" dla expa z walki.
I postać otrzymuje z zadań x expa.
ale postepy sa wyswietlane tak jakby postac zdobyla x expa z walki, tym samym zeby uzyskac x expa postac na wyzszym poziomie, z aktywnym dławikiem z walki musi zrobic "nieboty".
Ale to wskazywałoby że warto najpierw zrobić te najgorsze, zagrożone zgonem zadania typu mrówki a potem tylko exp z walki aż wskoczy dławik.
I dopiero wtedy robić resztę zadań - większy zysk i wyższy poziom się uda osiągnąć :)
Ale to już nie te czasy żebym miał czas i chęci testować, jeśli ktoś chce to efekt może by był ciekawy :)
Awatar użytkownika
Eolf
Posty: 2
Rejestracja: 25 maja 2019 15:50

Re: Rozwój postaci

Post autor: Eolf »

Tak się zastanawiam czy pod dwuręczny topór nadają się przede wszystkim partyzant i fanatyk, czy zawody tarczowe też? Gdzie mniejsza strata potencjału? I czy w porównaniu fanatyk i partyzant tylko fanatyk ma zalety na dwuręcznym toporze? A może w ogóle nie brać zawodu w takim przypadku?
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gritta »

Możesz jeszcze próbować wziąć gladiatora, który dwuręczną bronią sadzi całkiem niezłe spece. Reszta zależy od rasy - zręczne rasy więcej zyskają z wysokich partyzantowych uników, czysto teoretycznie mocniej bić będzie gladiator niż fanatyk, a fanatyk będzie minimalnie lepiej się bronił+miał trochę tropienia. Kompletnie nie testowałam, gdybam sobie teraz tylko mając w głowie umy zawodów. :lol:

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Filarion
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2019 17:45

Re: Rozwój postaci

Post autor: Filarion »

Pytanie dotyczace zmiany zawodu Na wiki stoi napisane:
Umiejętności te spadają do poziomu dostępnego w powszechnych gildiach podróżników, bądź też do poziomu dostępnego w nowo trenowanym zawodzie (o ile poziom danej umiejętności dostępny w nowym zawodzie jest niższy od poziomu obecnie wytrenowanego przez postać).
Czyli trenuje zawod A. Mam w nim nabity staz ktory umozliwia trenowanie uma AA do 70%. Jednakze to tylko wysokosc mozliwa do wytrenowania, samego uma mam wytrenowanego na 40%. Teraz zmieniam zawod na B, w tym nowym zawodzie um ma max na 80%. Czy teraz:

1. po zmianie zawodu moge od razu wytrenowac uma AA do 70%?
2. jesli tak to jak nalicza sie pozostale 10% (czasowo)
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Rozwój postaci

Post autor: Kregan »

Filarion pisze: 30 cze 2019 17:39 Pytanie dotyczace zmiany zawodu Na wiki stoi napisane:
Umiejętności te spadają do poziomu dostępnego w powszechnych gildiach podróżników, bądź też do poziomu dostępnego w nowo trenowanym zawodzie (o ile poziom danej umiejętności dostępny w nowym zawodzie jest niższy od poziomu obecnie wytrenowanego przez postać).
Czyli trenuje zawod A. Mam w nim nabity staz ktory umozliwia trenowanie uma AA do 70%. Jednakze to tylko wysokosc mozliwa do wytrenowania, samego uma mam wytrenowanego na 40%. Teraz zmieniam zawod na B, w tym nowym zawodzie um ma max na 80%. Czy teraz:

1. po zmianie zawodu moge od razu wytrenowac uma AA do 70%?
2. jesli tak to jak nalicza sie pozostale 10% (czasowo)
Będziesz mógł wytrenować do 70%, na te pozostałe 10% będziesz musiał wyidlować staż, albo nabić go formą,przy czym nowe treningi będą się pojawiać zgodnie z zapotrzebowaniem na ich staż w tym zawodzie (czyli dopiero po dłuższym czasie).
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
ODPOWIEDZ