Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Finmor

Re: Rozwój postaci

Post autor: Finmor »

Jestem przekonany, że kiedy to pisałem miesiąc temu, to jeszcze nie powróciły.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Rozwój postaci

Post autor: Herenvarno »

Zastanawia mnie, czy dla przecietnego pojedynczego awanturnika przemierzajacego swiat Arkadii, spotkanie z zywiolakiem wody to raczej: trudna walka, czy tez, raczej lepszym wyjsciem jest zebrac sie mala druzyna podobnych sobie, trzech, czterech osob. A moze lepiej pozostawic te stworzenie wylacznie "zawodowocom"?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gleanevall »

To stworzenie lepiej zostawić zawodowcom.
Esgred
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2014 16:26

Re: Rozwój postaci

Post autor: Esgred »

Witajcie!

Jestem zupełnie nowa w grze. Jako, iż życie dostarcza mi wystarczająco dużo adrenaliny, chciałabym poszukać na Arkadii jakiegoś spokojnego zajęcia.
Zaczęłam od roznoszenia paczek, aktualnie również zbieram zioła. Nie dostrzegam jednak żadnego przyrostu mego doświadczenia, czy tak powinno być? Jakie są sposoby zdobywania expa dla osób "niebojowych"?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc oraz wskazówki.

Pozdrawiam!
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: Rozwój postaci

Post autor: Moira »

Jedyna znaną mi opcją zdobywania doświadczenia poza walką są questy - trzeba znaleźć npca, popytać go i coś tam dla niego zrobić. Podstawowa lista questów jest dostępna na http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Zadania
Nie są to jednak wszystkie questy, dalej trzeba chodzić, pytać, szukać ;)

Z doświadczenia kogoś kto nie expi: z czasem gry będziesz mieć różnych znajomych/starać się do gildii i oni czasem ciągają "no chodź będzie fajnie". Jak trafisz na fajnych ludzi, to Ci poopowiadają w trakcie dowcipy, pogadają i czasem faktycznie jest fajnie :P A level wpadnie sam gdzieś tam przy okazji ;)
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Rozwój postaci

Post autor: Maylinne »

To ja jeszcze coś dodam ze swojego punktu widzenia, to jest niezgildiowanej od lat zielarki.

Expienie w tradycyjny sposób tzn. przez zabijanie potworków nie musi się koniecznie wiązać z adrenaliną. Znajdź sobie coś na miarę swojego poziomu albo drużynę, bo z kimś zawsze bezpieczniej. Zresztą na niskich poziomach też się da grać, zbierać zioła, zwiedzać świat, erpegować i się dobrze bawić. Najważniejsze to się zbyt szybko nie zniechęcać. ;)

A zadań niestety jest ograniczona liczba i można je zrobić tylko raz.
Awatar użytkownika
Talhar
Posty: 38
Rejestracja: 27 maja 2014 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozwój postaci

Post autor: Talhar »

Wracając jeszcze do tematu stworów pokoniunkcyjnych.
Czy można rozpoznać wszystkie te stwory, czy niestety nie jest to możliwe mając nawet wytrenowane maksymalnie te umiejętności?
Jestem bardzo ciekaw wszystkiego co z nimi związane ;)

re Finmor
Dzięki za info. Szkoda w każdym razie, że nikt nie jest w stanie zobaczyć ich pełnych opisów. Pewnie gdyby byli Wiedźmini, to mieliby taką możliwość. Ale na to się pewnie szybko nie zanosi?
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014 10:52 przez Talhar, łącznie zmieniany 1 raz.
Finmor

Re: Rozwój postaci

Post autor: Finmor »

Nawet mając obecnie dostępnego maxa umów od bestii chaosu większości stworów nie rozpoznasz.
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Galatea »

Czy wszystkie umiejętności bojowe wliczają się do siły bojowej postaci? Ergo - czy postać z wysokimi rozkazami/zasłanianiem/walką w szyku będzie expić wolniej, niż postać bez owych umiejętności?
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Awatar użytkownika
Cayra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2014 14:51

Re: Rozwój postaci

Post autor: Cayra »

gram gnomką
czy rozwój tej postaci (jak i każdej innej w Arkadii) jest w pewnym sensie schematyczny, liniowy, czy mogę rozwijać ja po swojemu?
zauważyłam, ze posiadam bazowe umiejętności, które zapewne będę rozwijać, ale czy mogę się nauczyć jakichś zupełnie innych, nieprzypisanych do mojej postaci?
Wobec tak dużej różnorodności, jaką oferuje gra, nie chciałabym być w sytuacji gdy zrobię coś, nauczę się i nie da się tego później zmienić.
* * *
ODPOWIEDZ