Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Caei
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar 2015 03:22

Re: Rozwój postaci

Post autor: Caei »

Adiar pisze:Jestem czlowiekiem a moje statystyki wygladaja nastepujaco:
Jestes krzepki, sprawny, dobrze zbudowany, pojetny i zdecydowany. (wiec chyba zadnych zmian)
Chcialbym zostac lotrzykiem i moje pytanie jest nastepujace: gdzie mozna sie nim stac? i czy aby zostac lotrzykiem musze miec wymaksowane umiejetnosc sztyletow i unikow w GP? czytalem ze w Daevon ale nie wiem gdzie dokladnie.
Oraz czy gdy wpisze medytuj to powinienem cos zmienic jesli chce byc lotrzykiem czy wszystko rozkladac rownomiernie?
Dziekuje
Nieee maaaa już zawodów AJ. Teraz idziesz od razu na Baccalę do trenera nożowników. A jak myślisz by rozkładać cechy będąc postacią z zawodem bojowym? Naprawdę po równo to najlepsza opcja według Ciebie?
Awatar użytkownika
Aika
Posty: 59
Rejestracja: 22 mar 2014 22:05
Lokalizacja: Brugge

Re: Rozwój postaci

Post autor: Aika »

Nie ma juz lotrzyka, zostal tylko nozownik. Odwolaj sie do wiesci 100 i wiesci 99 chyba (na mudzie naturalnie), tak samo jak w forum pytan do czarodziejow na te tematy - ostatnie kilka stron i tematu o zmianach mechaniki muda a tu zacznij lekture. Pewnie jeszcze sie nikt nie podjal aktualizacji wikipedii... Sadze ze to pozwoli ci odpowiedziec na swoje pytanie. By rozpoczac trening w zawodzie nie musisz trenowac umiejetnosci w innym miejscu.
Madame Directeur, patronne des Elfes, Demi-elfes et voyageurs
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Rozwój postaci

Post autor: Eltharis »

Adiar pisze:Jestem czlowiekiem a moje statystyki wygladaja nastepujaco:
Jestes krzepki, sprawny, dobrze zbudowany, pojetny i zdecydowany. (wiec chyba zadnych zmian)
Chcialbym zostac lotrzykiem i moje pytanie jest nastepujace: gdzie mozna sie nim stac? i czy aby zostac lotrzykiem musze miec wymaksowane umiejetnosc sztyletow i unikow w GP? czytalem ze w Daevon ale nie wiem gdzie dokladnie.
Oraz czy gdy wpisze medytuj to powinienem cos zmienic jesli chce byc lotrzykiem czy wszystko rozkladac rownomiernie?
Dziekuje

Łotrzyk to jeden z zawodów AJ, które ostatnio zostały zlikwidowane. Teraz od razu wybierasz zawód masowy i (o ile mi wiadomo) nie trzeba spełniać żadnych wstępnych wymagań. Wpisujesz 'rozpocznij szkolenie w zawodzie nozownika' na lokacji z trenerem i gotowe.

Trener nożownika znajduje się podobno w porcie na Baccali (statek płynie z Novigradu i Bodrog).
http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/No%C5%BCownik

Jeśli chodzi o cechy to zapewne nożownikowi najbardziej przyda się wysoka zręczność, ale sam nigdy tym zawodem nie grałem, więc być może wypowie się ktoś bardziej kompetentny w temacie.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Rozwój postaci

Post autor: Aleksa »

Arkawiki zostala zaktualizowana, poradze sobie poczytac wszystko przed wyborem zawodu [http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Zawody].
Jesli planujesz w przyszlosci zostac nozownikiem trener znajduje sie na Bacalli, nieopodal gospody. Z tego co pamietam pan sie nie przedstawia, a wlasnie dosyc wazne jest to wpisanie tej komendy 'rozpocznij trening/szlolenie' nie pamietam jak.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Adiar
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2015 10:25

Re: Rozwój postaci

Post autor: Adiar »

Dziekuje bardzo za pomoc. Gram od wczoraj dlatego nie mialem pojecia a bardzo duzo do czytania jest dlatego nie wiedzialem. Pare miesiecy wczesniej gralem przez jakis tydzien ale przerwalem ze wzgledu na mature. Pare dni temu teoretycznie sie skonczyla dlatego znowu zaczalem. Poczytam i gdy bede mial jakies watpliwosci to bede pytal :) czyli najlepiej ustawic sobie najwyzej zrecznosc, a co z pozostalymi? Pytam bo nie chcialbym czegos zepsuc. Dziekuje
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ethel »

Jesli chodzi o pozostale bojowki, wytrzymalosc odpowiada za szybkosc meczenia sie i ilosc hp, sila - za sile ciosu. W zasadzie sam mozesz zdecydowac, na czym Ci bardziej zalezy.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Adiar
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2015 10:25

Re: Rozwój postaci

Post autor: Adiar »

a za co jest odpowiedzialna zrecznosc? jestem kompletnie zielony w te klocki ale szybko sie ucze ;p
i jeszcze mam pytanko czy moge sobie bezkarnie uzywac opcji szybkiego powrotu do Novigradu np z Nuln za pomoca tej mapy? bo czesto nie chce mi sie czekac na statek to sobie uzywam, choc tam jest napisane, ze gdy sie zgubie :D
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Rozwój postaci

Post autor: Hurio »

Zrecznosc to glownie uniki, wplywa takze w malym stopniu na wspinaczke. To czy trafisz przeciwnika bronia, tez chyba wychodzi ze zrecznosci.
Adiar
Posty: 24
Rejestracja: 09 maja 2015 10:25

Re: Rozwój postaci

Post autor: Adiar »

ahhh no fakt, moglem sie domyslic ze to jest odpowiedzialne za uniki :D
czyli jako nozownik dobrym pomyslem byloby ustawienie na maksa sile i zrecznosc a reszte tak na srednio czy raczej kiepsko mysle :D?
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Ethel »

Ja osobiscie ustawilabym zrecznosc i wytrzymalosc na 2, a sile na 1, dla zawodu nozownika i przy zalozeniu, ze grasz czlowiekiem. Odnioslam wrazenie, ze przy tym zawodzie sila nie robi az tak duzej roznicy, ale oczywiscie moge sie mylic. ;-))
W zasadzie nie da sie zepsuc postaci roznymi konfiguracjami ustawien cech bojowych. ;-)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ