Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gerdia »

Cayra, więc skończ już ta wymianę zdań, bo jest naprawdę "bardzo na temat".


A przy okazji pytanie do palaczy:
Czy um: palenie nadal spada tak szybko, czy jednak coś się w tym zakresie zmieniło?


Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Enefghar
Posty: 202
Rejestracja: 12 lut 2009 21:42
Lokalizacja: Actiontown

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Enefghar »

Zdecydowanie za szybko jak dla mnie, ale nie moge porownac, bo nie wiem jak to wygladalo wczesniej.
Polelfka namysla sie nad czyms, cichutko szumiac.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Maylinne »

Szybciutko spada, co parę godzin koniecznie trzeba zapalić.

PS. Przecież to Werbat prowadzi tę bardzo-na-temat wymianę zdań, aby nabić sobie kolejny tysiąc postów.
Awatar użytkownika
Athalyse
Posty: 78
Rejestracja: 21 lis 2011 20:19
Lokalizacja: Myslovitz - Beuthen

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Athalyse »

Styknie tego jałowego pierdolenia. Naprawde.

Ktos tu wspominal ze minimalnych postepow w nauce jezyka na lingwistyczny lvl-up trzeba duzoduzoduzo. Bardzo mnie ciekawi, jak bardzo duzoduzoduzo. Ktos sie orientuje bardziej 'wiecej' niz 'mniej' ile?
"-Ciągle muszę mu przypominać, że pali się budynki a gwałci kobiety.
-Gwałci? - przestraszył się Rincewind.
-Słuchaj, on ma 84 lata. Nie niszcz marzeń starego czlowieka."
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Hurio »

Gerdia pisze: A przy okazji pytanie do palaczy:
Czy um: palenie nadal spada tak szybko, czy jednak coś się w tym zakresie zmieniło?


Pozdrawiam,
G. :twisted:
Z moich obserwacji (niezbyt dokladnych) wynika ze wypalajac 10-15 listkow tytoniu (zwykle tego najdrozszego) um spada dopiero po 1-3 dniach bez palenia. Kiedys usiadze i potestuje dokladnie ale mniej wiecej tka jest.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014 16:22 przez Hurio, łącznie zmieniany 3 razy.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Maylinne »

Z minimalnymi postępami to jest tak, że mogą oznaczać prawie zerowe postępy albo prawie nieznaczne. (Analogicznie do ekspa, gdzie minimalne zaczynasz mieć od pierwszego muśnięcia przeciwnika aż do zrobienia nieznaka.) Ucząc się języka i mając minimalne postępy, nie masz już podstaw, żeby dokładniej określić czy jesteś bliżej zera czy bliżej nieznacznych, więc w tym sensie nie bardzo da się policzyć ile postępów trzeba i wiadomo tylko, że >10. W praktyce jeśli nie jest tak że uczą się postaci o bardzo niskich mentalach na alkoholu i bardzo trudnego języka, to można robić, nie wiem, np. 1/2 nieznaka i potrzebować 20 lekcji.

Hurio: Możesz napisać dokładniej, co miałeś na myśli? Zdanie 'wypalając ileś tytoniu, um spada' nic nie znaczy i w ogóle jest niepoprawne. (Typowy przykład "Idąc do szkoły, padał deszcz.") A ja naprawdę bym chciała wiedzieć, co tam zaobserwowałeś.
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Rozwój postaci

Post autor: Hurio »

Maylinne pisze:Hurio: Możesz napisać dokładniej, co miałeś na myśli? Zdanie 'wypalając ileś tytoniu, um spada' nic nie znaczy i w ogóle jest niepoprawne. (Typowy przykład "Idąc do szkoły, padał deszcz.") A ja naprawdę bym chciała wiedzieć, co tam zaobserwowałeś.
Moze inaczej wyjasnie, nie pale regularnie, u mnie wyglada zwykle tak, ze jak siadam i zaczynam palic to wypalam 10-15 listkow w jeden wieczor (listek za listkiem). I taki wieczor przy fajeczce zwykle starcza na kilka dni bez zadnego spadku umiejetnosci ponizej mistrza.
Awatar użytkownika
Thodgnir
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2014 13:59

Re: Rozwój postaci

Post autor: Thodgnir »

Witam, jestem nowym graczem i gram krasnoludem od paru dni jestem (przynajmniej mi się tak wydaje) słabo rozwinięty i zastanawiam się czy wybrać się w podróż do Mons Arx albo osady górniczej na południe od Karak Kadrin by zdobyć zawód AJ Straż Górnicza, czy to dobry pomysł czy raczej powinienem trochę pozarabiać jeszcze złota i podtrenować umiejętności ?
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Galatea »

Jasne że dobry, o ile jesteś przekonany, że to właśnie tą bojową drogą zamierzasz podążać. Nawet jeżeli nie będziesz obecnie korzystał ze wszystkich dostępnych treningów, to będzie Ci się nabijał staż w zawodzie na przyszłość, kiedy dorwiesz się do większych ilości mamony. No i niektóre zawody, w tym bodajże straż górnicza, oferują dodatkowy zestaw emocji, co również zawsze jest miłym dodatkiem do odgrywania postaci.
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Awatar użytkownika
Thodgnir
Posty: 12
Rejestracja: 30 sie 2014 13:59

Re: Rozwój postaci

Post autor: Thodgnir »

No właśnie zdecydowałem, że taka droga będzie dla mnie najodpowiedniejsza lecz jak czytałem to żeby dostać się do straży górniczej trzeba przynieść jakąś część ciała trolla, a wątpię żebym poradził sobie z takim przeciwnikiem :)
ODPOWIEDZ