Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Walter
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2018 19:53

Re: Rozwój postaci

Post autor: Walter »

Witam, mam dwa pytania :
1) Jak budować myśliwego.
2) Jak sprawdza się w grze solo/grupa?
----Z góry dziękuje za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Retus »

1. Zależy od rasy ale przykładowo człowiekiem ustaw 22100. Jedyny defens jaki masz to uniki, które są zależne of zreki.
2. Solo sprawdza się dobrze (nie ma problem ze znalezieniem expowiska), nie masz um druzynowcyh więc musisz wytrenowac co możesz u trenerów GP. W grupie na expie nikt nie ma zbyt wielkich opczekiwań od myśliwego. Zasłony chodzą przyzwoicie I to by było na tyle. Aby osiągnąć pełnosprawność myśliwego bedziesz zmuszony/zmuszona dołączyć do stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Rozwój postaci

Post autor: Airhil »

Nieco intelektu również by się chyba przydało - tropienie, zioła chociażby.
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Retus »

Airhil - Intelekt nie jest na tyle ważny aby uzasadnial poświęcenie dodatkowych punktów kosztem cech bojowych. Um zielarstwa I tropienia zmiejszają ilość many używanej przy tropieniu I zbieraniu źiół. Grałem myśliwym I jakoś nigdy nie brakło mi many a ustawiłem 22100 od początku.
Awatar użytkownika
Eldur
Posty: 36
Rejestracja: 29 mar 2016 10:40
Lokalizacja: Höfuðborgarsvæðið

Re: Rozwój postaci

Post autor: Eldur »

Intelekt jest ważny także w przypadku używania niektórych magików. Niestety jednak nie da się mieć wszystkiego (niezależnie od tego, że warto próbować ;) ) i przy budowaniu postaci stricte bojowej nie warto inwestować w intelekt.
Betra er einn að vera, en illan stallbróður hafa.
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Retus »

Dobra ludzie walcie po 2 do intelektu na myśliwym I róbcie co chcecie.
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Rozwój postaci

Post autor: Airhil »

Chodziło mi raczej o to, że kilka punktów warto zdobyć, zamiast biegać z tępym czy bezmyślnym.
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Rozwój postaci

Post autor: Retus »

Człowiek na zwiedził przy ustawieniu 22100 ma bystry i dzielny na mentalach.
Bogol
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018 15:56

Re: Rozwój postaci

Post autor: Bogol »

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem obecną mechanikę dotyczącą gildii/stowarzyszeń.

Wg wikipedii, obecnie mamy możliwość wybrać:

1. pochodzeniówkę (daje język i dodatkowe emocje),
2. Zawód auto-join, który pozwala w dużym stopniu rozwinąć umiejętności bojowe,
3. Etat (stowarzyszenie, gildia), który pozwala rozwijać umiejętności wyżej niż zawód auto-join.

Czy zatem rozsądne jest wybranie zupełnie rozbieżnych zawodu i etatu? Np. wybieram zawód legionista, żeby czerpać korzyści z umiejętności defensywnych i dołączam do stowarzyszenia Mutanci Chaosu, żeby mieć możliwość rozszerzenia umiejętności zupełnie innego typu?

Czy zawód + etat pasujący do siebie, może wyżej rozwinąć daną umiejętność, niż sam etat? Np. postać legionista + kompania gryfa, może mieć wyższe umiejętności niż postać, która należy tylko do kompanii gryfa?
Prav
Posty: 75
Rejestracja: 28 gru 2016 09:34

Re: Rozwój postaci

Post autor: Prav »

Po kolei:
1. tak, ale zwróć uwagę, że nie każde pochodzenie daje unikalny język (można się zawieść).
2. tu dobrze opisałeś, zawód rozwija umiejętności bojowe i nie tylko, ale postać bez polecenie może pobrać max. 70% treningów
3. pełen etat, właśnie dopiero w stowarzyszeniu możesz zostać polecony nauczycielowi, i takie polecenie umożliwi zrobienie zawodu 100%.

Także zawód i etat nie są powiązane tak jak piszesz. Nie można wybrać innego zawodu i etatu. Pełen etat pozwala tylko lepiej rozwinąć już wybrany zawód. Samo stowarzyszanie nie rozwija umiejętności (daje tylko dodatkowe emocje i dostęp do zamkniętych dla innych lokacji).
ODPOWIEDZ