Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Drogota
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie 2016 11:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Drogota »

Witam wszystkich,

Po dluzszej przerwie zaczalem gre na Arce nowa postacia, a jestem: krzepki, sprawny, dobrze zbudowany, pojetny i zdecydowany.
Troche jestem zaskoczony ale zakladam, ze wraz ze wzrostem doswiadczenia oglad mej postaci bedzie nabieral bardziej realnych wymiarow(moja plackowatosc bedzie przeze mnie zauwazana)

Czy dobrze mysle?

O ile dobrze pamietam to gdy zaczynalem pierwszy raz na Arce (jakies 15 lat temu) postac poczatkowo byla obrazem nedzy i rozpaczy: watly, tchorzliwy, glupi etc. Stad moje lekkie zdziwienie.

Czy jakas dobra dusza moze mi to wyklarowac w dwoch slowach?

Z gory dzieki.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Rozwój postaci

Post autor: Raenn »

Drogota,

Kiedyś postać zaczynała od poziomu najniższego, obecnie zaczyna od, jeśli mnie pamięć nie myli, kogoś, ktoś kto pewnie stąpa po świecie (trzeci poziom) i nawet zgonami nie da się zejść poniżej tego progu. Troszkę bezsensu chyba, że istnieją w takim razie poziomy niższe i też mnie to dziwi. Domyślam się, że taki bonus doświadczenia ma na celu uproszczenie gry początkującym graczom - znacznie mniej tłuczenia szczurów potrzeba, żeby nabrać sił na jakieś silniejsze potwory. Realnych wymiarów więc później nie będzie, tylko jeszcze donioślejsze przymiotniki.
Drogota
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie 2016 11:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Drogota »

Jeżeli byloby tak jak mowisz to straszna kicha. Szczegolnie, ze zaczynajac z poziomu "..pewnie stapa" zaliczylem zgon przy pierwszym szczurze ;/
Teraz jest nieco lepiej(daje rade z kilkoma szczurami) ale ten "bonus" expa na starcie to chyba pomylka.
Awatar użytkownika
Bygost
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Bygost »

Jeśli dobrze pamietam to zaczyna się na poziomi niedoświadczonym, czyli najniższym dostępnym, a zaczynałem całkiem niedawno. Wiem też że jeśli się ma status nowego gracza to w wiosce startowej się bardzo szybko awansuje wyżej.
Drogota
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie 2016 11:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Drogota »

To juz brzmi troche lepiej. Wychodzi na to, ze blyskawicznie przeskoczylem dwa pierwsze poziomy - nie zauwazajac tego.
Ech... kiedys "to i owo" bylo powodem do pierwszego glebszego oddechu zadowolenia :)
Dzieki wam za wszelkie info.
Irvin

Re: Rozwój postaci

Post autor: Irvin »

Wydaj pierwsze monety na um jakiejs broni ktorą walczysz i parowanie

Idzie o wiele latwiej.
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Rozwój postaci

Post autor: Raenn »

Aż założyłam nową postać i sprawdziłam. Faktycznie, na statku jest się niedoświadczonym, mój błąd. Chyba, że to jeszcze kwestia postaci ze statusem żółtodzioba, jak sugeruje Bygost. W każdym razie potem poniżej pewnie stąpa zejść już się nie da. Pomóc może sprzęt z urn w miastach (nie w wiosce startowej) i pomoc innych graczy przy których z pewnością w tempie ekspresowym zdobędziesz doświadczenie, może sypną też złotem i zainwestujesz w trochę treningów. Warto poerpegować jednym słowem.
Cóż, dla mnie ta bariera i tak była niewygodna, bo gdy chciałam sobie wyzerować postać której źle ustawiłam (czyt. nie ustawiłam) cechy i się do zera sprowadzić już nie dało...
Drogota
Posty: 20
Rejestracja: 17 kwie 2016 11:54

Re: Rozwój postaci

Post autor: Drogota »

Umy jasna sprawa, ale najczesciej chodze bez broni, glownie biegam z paczkami i staram sie robic questy ktore pamietam jak przez mgle.
Co do erpega to tez jasna sprawa.

PS dzieki za buty w pierwszych minutach zycia na Arce! ;)
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Rozwój postaci

Post autor: Terum »

Drogota pisze:Umy jasna sprawa, ale najczesciej chodze bez broni, glownie biegam z paczkami i staram sie robic questy ktore pamietam jak przez mgle.
Co do erpega to tez jasna sprawa.

PS dzieki za buty w pierwszych minutach zycia na Arce! ;)
To jeszcze taka drobna podpowiedz, exp z questów już nie znaczy tyle samo co kiedyś na Arce. Teraz opłaca się głównie walczyć z potworami i nosić paczki, przynajmniej na początku a questy robić dla przyjemności.
Powodzenia i do zobaczenia na szlaku.
Awatar użytkownika
Bygost
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozwój postaci

Post autor: Bygost »

Terum pisze:To jeszcze taka drobna podpowiedz, exp z questów już nie znaczy tyle samo co kiedyś na Arce. Teraz opłaca się głównie walczyć z potworami i nosić paczki, przynajmniej na początku a questy robić dla przyjemności.
Powodzenia i do zobaczenia na szlaku.
Niektóre się opłaca robić dla szybkiego zarobku, bo większość nie wymaga dużego nakładu pracy.
Z tego co ja zaobserwowałem to bardzo dużo zadań zostało usuniętych i spis znajdujący się na Wiki nie jest już aktualny (http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Zadania).
ODPOWIEDZ