Zarabianie i wydawanie

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Kregan »

Erlengoth pisze: 04 cze 2022 23:53 Dzięki. Trening bojowy - masz na myśli poprostu walkę?
W sensie wytrenować podstawowe umiejętności potrzebne w walce w gildiach podróżniczych. 1 broń, np miecze bo najbardziej uniwersalne. uniki, parowanie, tarczownictwo i pójść pobić troszkę najsłabsze mobki. Z poczatku przyrost cech jest bardzo szybki. Doslownie wystarczy na poczatek po kilka, kilkanaście poziomów treningów za troche miedziaków i srebra by juz jako tako walczyć ze slabiakami.
Tu możesz się zorientować trochę gdzie są oferowane rożne podstawowe treningi, zebyś nie musial przemierzać za nimi poł świata.
https://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/G ... nik.C3.B3w
Przy okazji idz do jakiejś gildii podróżniczej i skorzystaj z medytacji by ustawić ważność rozwoju cech zanim zaczniesz podnoszenie cech przez walke (to sie nie zmieni juz nawet jak sie wylogujesz, dopiero jak sam przestawisz ponownie podczas medytacji).
https://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Medytacja
Na poczatek mozesz ustawic 2x wazna sile, 2x wazna zrecznosc i 1x wazna wytrzymałosc (lub 1x zrecznosc 2x wytrzymalosc) byle podbic troche cechy fizyczne. Latwiej bedzie sie poruszac i walczyc.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Ilmarin
Posty: 12
Rejestracja: 21 cze 2016 00:00

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Ilmarin »

Noszę sobie paczki.
Wydaje mi się, że żadnej nie zgubiłem, ani nie zwróciłem w ostatnim czasie.
Nie rozumiem, dlaczego z dnia na dzień spadła mi reputacja w kilku krainach (wszędzie mogłem brać wszystkie, a teraz tylko takie poniżej 10 złotych monet)
To jakiś przypadek? Też tak mieliście?
Filarion
Posty: 29
Rejestracja: 02 lut 2019 17:45

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Filarion »

Ilmarin pisze: 23 wrz 2023 18:19 Noszę sobie paczki.
Wydaje mi się, że żadnej nie zgubiłem, ani nie zwróciłem w ostatnim czasie.
Nie rozumiem, dlaczego z dnia na dzień spadła mi reputacja w kilku krainach (wszędzie mogłem brać wszystkie, a teraz tylko takie poniżej 10 złotych monet)
To jakiś przypadek? Też tak mieliście?
Dość często i sam nie wiem skąd się to bierze.
Ibnil
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2023 16:35

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Ibnil »

Duar pisze: 29 kwie 2017 11:22 W końcu co to jest 10 mietków w te czy wewte.
Ludzie i nieludzie! Skąd wy bierzecie taką kasę?
Próbowałem zielarstwa (na poziomie GP)
Walki z różnymi kreaturami sam i z drużyną
Paczek (One były najbardziej dochodowe)
Handlowania ekwipunkiem w Cechu kupców
Zabijania szczurów
Kopania w Osadzie Górniczej w Averlandzie
Łowienia ryb też.
Czy ta kopalnia w Temerii jest taka opłacalna (np. 1 mietek na gnomią godzinę), czy coś tracę sprzed oczu, bo dla mnie 3 mietki to majątek życia. Skąd ja mam brać tę kasę?
Awatar użytkownika
Celebenor
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2023 20:27

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Celebenor »

Jesli chodzi o zielarstwo to duze zarobki to masz jedynie gdy masz zawod mysliwego i wtedy moze to siegac okolo 2 mithryli za woreczek (44 sztuki) ziola, ktore jest przydatne, np: deliony, siezygrony itp. z nizszym poziomem to ty mozesz co najwyzej poszukac troche gdy sie zmeczysz marszem i potem sprzedac ale za woreczek nie dostaniesz wiecej niz 10 zlota (u zielarza)
Jesli chodzi o walke to mozna pojsc na takich lepszych z druzyna, wiekszosc ekwipunku nadaje sie na zlecenia, a z tego mozna wycisnac troche kasy.
Gonictwo to z tego co wiem nie jest warte zbyt wiele, mozna na tym troche zarobic, ale niebezpieczenstwo, ze strop zwali ci sie na leb... lepiej nie ryzykowac, takie moje zdanie :(
W cechu mozna zarobic sporo, czesto mozna znalezc przedmioty, niby nie najlepsze, ale w cechu dadza Ci za nie 20, 30 zlota (oczywiscie nie wszystko jest tyle warte)
Ryby mozna lowic, gdy sie robi cos w tym samym czasie, ustawiasz sobie jakis dzwiek na napinanie sie wedki i mozna na tym zarobic troche, plus taki, ze nie musisz byc skupiony w pelni na tym co sie dzieje, a za rybke u rybaka jest okolo 2 zlota
Szczury szybko gina, malo ich, a 3 srebra...
Paczki sa najbardziej oplacalne, moze robic je kazdy a za paczke co dostarczyc ci zajmie ja jakies 5 minut dostaniesz okolo 10 zlota, a warto tez skozystac z statkow, dylizansow, wiele nie kosztuja a potrafia przyspieszyc podroz drastycznie ;)
Dymard
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2023 20:47

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Dymard »

Jak mogę zarobić u zielarza (pilne)
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Eti »

Dymard, zbierasz zioła i sprzedajesz.
Gwendall
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2023 19:26

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Gwendall »

Ibnil pisze: 18 gru 2023 19:03
Duar pisze: 29 kwie 2017 11:22 W końcu co to jest 10 mietków w te czy wewte.
Ludzie i nieludzie! Skąd wy bierzecie taką kasę?
Próbowałem zielarstwa (na poziomie GP)
Walki z różnymi kreaturami sam i z drużyną
Paczek (One były najbardziej dochodowe)
Handlowania ekwipunkiem w Cechu kupców
Zabijania szczurów
Kopania w Osadzie Górniczej w Averlandzie
Łowienia ryb też.
Czy ta kopalnia w Temerii jest taka opłacalna (np. 1 mietek na gnomią godzinę), czy coś tracę sprzed oczu, bo dla mnie 3 mietki to majątek życia. Skąd ja mam brać tę kasę?
Kamienie i złom
Gwendall
Posty: 18
Rejestracja: 26 gru 2023 19:26

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Gwendall »

Celebenor pisze: 18 gru 2023 19:23 Jesli chodzi o zielarstwo to duze zarobki to masz jedynie gdy masz zawod mysliwego i wtedy moze to siegac okolo 2 mithryli za woreczek (44 sztuki) ziola, ktore jest przydatne, np: deliony, siezygrony itp. z nizszym poziomem to ty mozesz co najwyzej poszukac troche gdy sie zmeczysz marszem i potem sprzedac ale za woreczek nie dostaniesz wiecej niz 10 zlota (u zielarza)
Jesli chodzi o walke to mozna pojsc na takich lepszych z druzyna, wiekszosc ekwipunku nadaje sie na zlecenia, a z tego mozna wycisnac troche kasy.
Gonictwo to z tego co wiem nie jest warte zbyt wiele, mozna na tym troche zarobic, ale niebezpieczenstwo, ze strop zwali ci sie na leb... lepiej nie ryzykowac, takie moje zdanie :(
W cechu mozna zarobic sporo, czesto mozna znalezc przedmioty, niby nie najlepsze, ale w cechu dadza Ci za nie 20, 30 zlota (oczywiscie nie wszystko jest tyle warte)
Ryby mozna lowic, gdy sie robi cos w tym samym czasie, ustawiasz sobie jakis dzwiek na napinanie sie wedki i mozna na tym zarobic troche, plus taki, ze nie musisz byc skupiony w pelni na tym co sie dzieje, a za rybke u rybaka jest okolo 2 zlota
Szczury szybko gina, malo ich, a 3 srebra...
Paczki sa najbardziej oplacalne, moze robic je kazdy a za paczke co dostarczyc ci zajmie ja jakies 5 minut dostaniesz okolo 10 zlota, a warto tez skozystac z statkow, dylizansow, wiele nie kosztuja a potrafia przyspieszyc podroz drastycznie ;)
Kosiarka na myśliwym po trakcie od pustek do Nuln. Jak zapelnisz sortujesz co zebrałeś, wybierasz co można obchnąć a resztę zielarzowi. Potem zmieniasz trakt i powtórka.
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Radgast »

Ibnil pisze: 18 gru 2023 19:03
Duar pisze: 29 kwie 2017 11:22 W końcu co to jest 10 mietków w te czy wewte.
Ludzie i nieludzie! Skąd wy bierzecie taką kasę?
Próbowałem zielarstwa (na poziomie GP)
Walki z różnymi kreaturami sam i z drużyną
Paczek (One były najbardziej dochodowe)
Handlowania ekwipunkiem w Cechu kupców
Zabijania szczurów
Kopania w Osadzie Górniczej w Averlandzie
Łowienia ryb też.
Czy ta kopalnia w Temerii jest taka opłacalna (np. 1 mietek na gnomią godzinę), czy coś tracę sprzed oczu, bo dla mnie 3 mietki to majątek życia. Skąd ja mam brać tę kasę?
Polecam kluby żebraków ;)
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
ODPOWIEDZ