Zarabianie i wydawanie

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Kregan »

Kod: Zaznacz cały

Sympatyczny halfling nuci do ciebie: Tak, mam pewne pilne zamowienie.
Potrzebuje pieciu srednich zbroi chroniacych korpus, przynajmniej sredniej
jakosci. Dobrze zaplace za kazda sztuke.
Chciałem sobie trochę odmienić sposoby zarabiania, już kilka razy podchodziłem do sklepikarskich zleceń ale zaczynam mieć mocne wątpliwości czy ten system współgra ze zmianami w ekwipunku. Co by nie przynieść zawsze nie od odpowiada jakościowo. Jeszcze bym rozumiał gdyby chciał dobrej jakości ale średniaki to w końcu średniaki, ciężko żeby zupełnym szmelcem było coś co wyciągam z moba do którego ubicia trzeba dość wysokiego levela. Ktoś ostatnio próbował tego sposobu zarobkowania?
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Shira

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Shira »

Tak, działał. Normalne przynoszenie zbroi/broni, które sobie życzą - średnich. Npce happy i z chęcią za nie płacą. Może Twoje sztuki nie osiągnęły minimalnego pułapu średniej oceny takiego ekwipunku.
Barag
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2011 11:53

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Barag »

Z tego co wiem, jakość sprzętu, widoczna przy ocenianiu go, nie ma znaczenia przy zleceniach.
Nie ma ona także żadnego wpływu na to ile monet dostaniesz.

Generalnie sprzęt akceptowany przy zleceniach wypada z trudnych przeciwników.
Z większością owych przeciwników nie będziesz w stanie poradzić sobie w pojedynkę.

Powodzenia!
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Hurio »

Nie zgodze sie z Panem wyzej. Sprzet z trudnych przeciwnikow osiaga wyzsze ceny, ale zeby sie dorobic wystarczy znac kilka/kilkanascie rzeczy z przeciwnikow, ktore mozna bez problemu zabic nawet przy 10-15% zawodu i miec z tego zysk.
Maltar
Posty: 23
Rejestracja: 31 gru 2011 05:53

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Maltar »

Zdecydowanie jest tak jak twierdzi Hurio. Problem leży w tym, że trzeba włożyć trochę wysiłku w testowanie tego co da się spieniężyć na zleceniach. Może czasem wystarczy przeczekać jakiś czas i podejrzeć co na zlecenia oddają inni. Poza tym może należy zrobić jakiś krok w kierunku interakcji z innymi graczami. Może i dzieli się wtedy zysk ale zabawa przedniejsza, mniej nudna a i łatwiej lepsze rzeczy pozyskać.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Dhorw »

Hint: w nuln jest aukcja, można sprawdzić czy da się wystawić dany przedmiot, jeśli tak, to na pewno można go oddać na zlecenia (praktycznie za zlecenia dostaniecie więcej kasy niż jeżeli byście wystawili na aukcji). Jest parę przedmiotów, których się nie da wystawić na aukcji w nuln a da się oddać na zlecenia, ale to tylko parę.

P.S. możecie też pytać starszych graczy co wystawiać, na czym zarabiać. Nuż widelec Wam coś ciekawego podpowiedzą :)
Oczywiście takie pytania to na arkach.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Bam »

Jak wygląda aktualnie kwestia napadania na inne postacie (z założenia bogate/bogatsze od nas)? Czy jest to możliwe/tolerowane? Ograniczone np. do jednej napaści tygodniowo? Czy wciąż odbierane jako zachowanie podchodzące pod kasację? Bo tak zerknąłem na wiki i tam jest taki punkt jako forma zarobku ;)
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Galard
Posty: 47
Rejestracja: 14 sie 2010 02:26

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Galard »

Rany, jak się boisz, że zostaniesz ukarany to nie napadaj. Proste.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Bam »

Galard pisze:Rany, jak się boisz, że zostaniesz ukarany to nie napadaj. Proste.
Obrazek

Nie ja wpisałem tam te punkty, a chciałbym z nich skorzystać. Wolę wiedzieć przed niż po kasacji, co wolno, a czego nie.
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Herin »

Hmm, zapis jest trochę nieprecyzyjny. Tu chyba bardziej poeta miał na myśli kupców/podróżników NPC-e, które można spotkać na traktach. Z graczami jest trochę śliska sprawa, napaść możesz ale do zaciukania kogoś to musiałbyś mieć dobre podstawy to samo z cyklicznym napadaniem :) (tu oczywiście dużo zależy od napadniętego).
Przy okazji to są porady zarobkowania dla początkujących, zatem wątpliwe jest by w nich chodziło o napady na postacie graczy.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015 13:21 przez Herin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ