Zarabianie i wydawanie

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Stanno
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2016 10:10
Lokalizacja: Oberbayern

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Stanno »

Oczywiście! Da się cumować! Myślałem, że chodzi o zarzucanie kotwicy gdzieś na środku akwenu żeby np. ponurkować.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Talisa »

Do tej pory jedyny sposob to wziac kolege zeby trzymal wiosla w czasie bawienia sie w Kusto
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Sadriviel
Posty: 79
Rejestracja: 23 mar 2016 07:37

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Sadriviel »

W pewnych miejscach są pewne sklepy między innymi z kotwiczkami i rzemieniami... Chodzi mi o kotwiczki wspinaczkowe, a nie do łowienia ryb. Jeśli już nie ma takiego systemu to może by tak zgłosić pomysł?
Cierpliwość i spokój nie są moimi cnotami.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Talisa »

Poza zastanowieniu, mysle, ze problemem jest glebokosc. Kutry rybackie rzucaja co najwyzej dryfkotwe, jak sa 300-400 metrow od brzegu.
Okazuje sie zreszta, ze to mniejszy problem jak ktos ma porzadnego uma i krzepe, lodka jest zbedna do przezycia w morzu :D
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Gorzak
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2017 07:14
Lokalizacja: Karak Varn

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Gorzak »

Witajcie :)

Nie chcę tworzyć nowych tematów, więc spytam tu.

Jestem zielony i mam problem z pracą dla poczty w Nuln.

Pobrałem od nich list, znalazłem adresata, ale nie wiem jakiej komendy użyć, żeby mu go oddać.

Pomocy ;)
Per aspera ad astra.
Svala
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2017 14:11

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Svala »

Daj list <komu> (np. mezczyznie, czlowiekowi, drugiemu mezczyznie, lub po imieniu).

Zanim zaczniesz wykonywać zadania udaj się do gildii podróżników (północny-zachod Nuln) i wpisz "medytuj" , "ustaw cechy", "sile", "sile", "zrecznosc", "wytrzymalosc", "wytrzymalosc", w ten sposob bedziesz mial odpowiedni rozdzial cech, zeby moc nosić sprzęt i pokonywać duże odległości do eksplorowania świata. Potem "powstan".

Początki są trudne, ale bardzo szybko Arkadia staje się najlepszą i najbardziej wciągającą grą na świecie, więc warto zagryźć zęby:)

Podpowiem tak - na początku nie wydawaj pieniędzy na nic poza wybranym rodzajem broni (topory - Maribor), tarczownictwem (Averheim), unikami (Kraina Zgromadzenia) i parowaniem (Wyzima). Broni masz dostępnych na początku 30 treningów, a umiejętności defensywnych 25 treningów.

Pieniądze zarobisz na zadaniach i noszeniu paczek, paczki są świetne bo pozwalają się nauczyć, gdzie co leży w świecie.

Imiona sklepikarzy potrzebne Ci do sprawnego noszenia paczek poznasz korzystając z tej mapy: http://mudy.republika.pl/Arka/index.swf

Po wytrenowaniu umiejętności podanych powyżej i znalezieniu sobie zbroi (polecam pełen pancerz kolczy w Nuln), topora jednoręcznego i tarczy możesz zacząć walczyć ze snotlingami i pojedynczymi goblinami. Ale spokojnie, niedługo potem zombi, orki, a potem już tylko krok do lodowych gigantów i smoków chaosu:)
Awatar użytkownika
Gorzak
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2017 07:14
Lokalizacja: Karak Varn

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Gorzak »

Wielkie dzięki :)

Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś.

W Gildii Podróżników są też książki. Czy warto je czytać? A jeśli tak to jak to zrobić? Żadna komenda mi nie chce wejść.

I jeszcze takie pytanie: gdzie zacząć treningi? I gdzie nabyć sprzęty, o których piszesz, np. pancerz?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017 13:16 przez Gorzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Per aspera ad astra.
Svala
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2017 14:11

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Svala »

Na topory, tarczownictwo, uniki i parowanie potrzebujesz około 250 złotych monet, potem jeszcze sprzęt, alkohol (na arkadii pijaństwo jest pożadane bo zwiększa cechy) to około 300 złota razem. Teraz koncentruj się na paczkach bo inaczej nie zbierzesz tej sumy, jak poznasz świat nosząc paczki to też odnajdziesz trenerów, choć już Ci w sumie napisałem gdzie masz trenować (w innych miejscach też znajdziesz te umiejętności, ale tam gdzie napisałem wytrenujesz je najwyżej, czyli 30 treningów broni i 25 dla umiejętności defensywnych).

Topór i pancerz kolczy wykuwasz w Nuln u kowala krasnoludzkiego Khurna (e, e, s od tablicy), a tarcze kupujesz na n n e od tablicy (stalowa zabkowana).

W Ishtar jest też seria zadań takich trochę przypominających paczki, mianowicie doręczania pergaminów za pieniądze, razem daje to 45 złota i dużo doświadczenia.

4 osoby dają takie zadania: pod górą Carbon, w Daevon, w Wyzimie i w Oxenfurcie.

Książki czytaj w bibliotece, komenda to "spis", potem "wypozycz ksiazke czy tam ksiege <numer>", potem "przeczytaj <co> a potem "zwroc <co>".

Nie nastawiaj się od razu na walkę, to oczywiste że masz na to ochotę, ale najpierw musisz zdobyć pieniądze na treningi, a to najszybciej zrobisz nie posiadając żadnego obciążenia w postaci zbroi czy broni, jak uzyskasz dobrą reputację na poczcie w kilku krainach to będziesz mógł zarobić potem 100 złotych monet w godzinę. Generalnie trochę to przypomina mod do Skyrim "Requiem", gdzie bez odpowiednich umiejętności nie możesz zabić wilka, a nosząc ciężką zbroję nie możesz w ogóle się poruszać. Za to potem śmigasz w płytówce i rąbiesz trolle.

Podam Ci jeszcze dobrego aliasa/makro do szybkiego donoszenia paczek:

ob tablice
wez paczke z worka/plecaka/torby (w Nuln na e e e e e od tablicy jest do kupienia plecak)
ob paczke
oddaj paczke
wloz paczke do worka/plecaka/torby
wloz monety do worka/plecaka/torby

Tutaj masz o treningach: http://wikipedia.arkadia.rpg.pl/view/Gi ... nik.C3.B3w
Awatar użytkownika
Gorzak
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2017 07:14
Lokalizacja: Karak Varn

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Gorzak »

Dzięki :)

A jak wejść na statek/barkę/galerę? Muszę dostać się do Kreutzhofen.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017 22:08 przez Gorzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Per aspera ad astra.
Svala
Posty: 47
Rejestracja: 18 sty 2017 14:11

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Svala »

kup bilet
wejdz na statek

Zrób sobie alias taki:

(ja mam na przykład st)

wez monety z zalozonego plecaka
kup bilet
wejdz na statek
wejdz do dylizansu
wejdz do powozu
wejdz do wozu
wloz monety do zalozonego plecaka

Ogarniasz, co to jest alias, a co to jest makro?
ODPOWIEDZ