Zarabianie i wydawanie

Forum Pomoc dla Początkujących.
Shira

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Shira »

Nie wiem czemu nie masz, była mistrzyni cechu - Ayenne, miała mithrylową pochwę wysadzaną setką diamentów, a były to małe kamyki, to wiem na pewno i miała tę linijkę. Masz już setkę?
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Bam »

Shira pisze:Nie wiem czemu nie masz, była mistrzyni cechu - Ayenne, miała mithrylową pochwę wysadzaną setką diamentów, a były to małe kamyki, to wiem na pewno i miała tę linijkę. Masz już setkę?
No tylu nie mam!

Ale stąd właśnie moje pytanie czy lepiej wsadzać małe czy duże. (wyliczenia są w poście powyżej w moim pytaniu)
Endless learning the basics...
Obrazek
Fel
Posty: 8
Rejestracja: 24 lip 2015 08:24

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Fel »

Witam,

po raz n-ty natykam się na stwierdzenie "dławik", przeglądając forum.
Ze strzępków informacji wnioskuję, że jest to sztuczne ograniczenie
dotyczące expienia powyżej pewnego poziomu...

Czy ktoś może coś więcej? Kiedy uruchamia się ten "dławik"
i na czym dokładnie polega- drastycznie spada exp (do 0)?
Czy może podcechy przestają rosnąć mimo nabicia
kosmicznych postępów.

Dziękuję :)
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Hurio »

Zly temat na takie pytanie. Dlawik nie obniza expa, a drastycznie zwieksza ilosc expa potrzebna na awans na kolejny poziom, np. poziomy 1-8 potrzebuja okolo 40-60 nieznakow na awans, a poziom 8-9 i wyzej potrzebuje juz 150....
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Herin »

Shira pisze:Nie wiem czy to na arce technicznie ma znaczenie, ale co mnie się nasunęło - a będziesz te ciężkie głazy nosił dajmy na to przy pasie? ;>

Z tego co się orientuję, choć nigdy nie sprawdzałam - najdroższa jest mithrylowa i już raczej samo zamówienie takiej dodaje w opisie linijkę, że jest to jedna z najdroższych rzeczy w tym świecie. Kamienie proponowałabym malutkie, ale takie które mają relatywnie dużą wartość więc: nie hematyty, a diamenty.
Jak pamiętam to tak nie do końca działało, że wystarczy sobie kupić mithrylową pochwę inkrustowaną mithrylem i już mamy wzmiankę (owszem to było możliwe). Jakiś czarodziej dawno temu pisał, że liczonych jest (było?) określona ilość najbardziej wartościowych pochew ogólnie na mudzie i one dostawały dopisek. Wiadomo pochwy są tracone i sprzedawane, postaci kasowane zatem można wpaść nagle do rankingu. Wartość pochew podbijano długimi inskrypcjami (przed era, waga 0 dla kamieni w pochwie).
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2014 18:47

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Usul »

Nie tak dawno widziałem zwykłą skórzaną pochwę, która miała dopisek, że jest najdroższa na świecie. Oczywiście dzięki upchanym w niej kamieniom.
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Bam »

Usul pisze:Nie tak dawno widziałem zwykłą skórzaną pochwę, która miała dopisek, że jest najdroższa na świecie. Oczywiście dzięki upchanym w niej kamieniom.
No tak, ale dalej jestem ciekaw kalkulacji, bo jeśli przy drogiej pochwie, gdzie za wprawienie byle kamyka płacisz 2 mth rosłaby jej wartość o 2 mth, to warto byłoby wprawiać też te małe! Niestety przy mojej ocenie obiektu/szacowaniu nie ma sensu żebym to sam testował, bo i tak wyniki mogą być błędne mimo prostego testu.

Niby nic, ale ciekawi mnie ;p
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Bam »

Bam pisze:
Usul pisze:Nie tak dawno widziałem zwykłą skórzaną pochwę, która miała dopisek, że jest najdroższa na świecie. Oczywiście dzięki upchanym w niej kamieniom.
No tak, ale dalej jestem ciekaw kalkulacji, bo jeśli przy drogiej pochwie, gdzie za wprawienie byle kamyka płacisz 2 mth rosłaby jej wartość o 2 mth, to warto byłoby wprawiać też te małe! Niestety przy mojej ocenie obiektu/szacowaniu nie ma sensu żebym to sam testował, bo i tak wyniki mogą być błędne mimo prostego testu.

Niby nic, ale ciekawi mnie ;p

Hm, w sumie można spróbować wyceny u snycerza (tak mi poradził pewien dobry człowiek). Jak będę miał możliwość to sprawdzę ;)
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Ethel »

No tak, teoretycznie snycerz powinien rozwiazac zagadke, czy hajs przeznaczony na wciskanie kamieni w mithryl jest w jakis sposob doliczany do wartosci pochwy, czy tez warto zainwestowac w tanszy material. ;-)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Zarabianie i wydawanie

Post autor: Bargian »

Chcialem sprobowac gornictwa i polowu perel w tilei, jednak z tego co sie dowiedzialem konieczne (ze tak powiem ze wzgledu na BHP) jest wykupienie licencji. Napisalem list do osoby ktora na tablicach wypisywala ogloszenia o licencji jednak brak odpowiedzi juz jakis 2 dni. Mozecie mi powiedziec czy warto czekac, czy jest sens w ogole? Czy moze do kogos innego powinienem byl napisac? Albo w ogole sie nie przejmowac tym dziwnym haraczem.
Napislaem do Werbat (ten co na tablicach pisal), oraz jak ktos mi wczesniej NA ARCE poradzil do Shinru.
przy okazji - czy sa to oplacalne zarobkowo zawody? To ze ryzyko jest to wiem, ale czy warte jest te ryzyko?
ODPOWIEDZ