Zgubiłem/am się, co dalej?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Hultonus
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2016 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Hultonus »

Spotkałem kowala.
Chciałem dowiedzieć się o ofertę (jakie bronie można u niego zamówić).
Od 15 minut kombinuje z przeróżnymi komendami jakie poznałem ale za nic nie mogę się dowiedzieć co oferuje...

Co robić? :v


Poza tym - jak powinienem ustawić trening cech jeśli chcę trenować maga? :v
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Ethel »

- kowale maja swoja oferte na tabliczkach: ob tabliczke, zeby przejrzec dostepna oferte. Jesli cos Cie zaciekawi, pokaz sliczny elegancki miecz, zeby go sobie obejrzec dokladnie. Tam zobaczysz, jak Twoja postac go ocenia (ocena zwykle nie jest zbyt dokladna, ale daje jakis oglad) - zapoznaj sie tez z komenda ?poziomy.
- jesli chcialbys trenowac maga, to pozostaje Ci sie rozczarowac - na Arkadii nie ma zawodow z magia i lukami (chociaz zarowno magia, jak i luki gdzieniegdzie wystepuja). Tutaj mozesz obejrzec liste dostepnych zawodow.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Hultonus
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2016 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Hultonus »

Okej! Dzięki. To duża pomoc.

A jakieś wskazówki gdzie powinienem się udać by zacząć trening? Chwilowo błądze po mieście bez celu wydając pieniądze na browary :P
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Ethel »

Istnieje pula podstawowych treningow, dostepnych dla kazdych postaci - w roznych miastach sa gildie podroznicze i npce, ktore pozwalaja na trenowanie podstawowych umiejetnosci (polecam komende trenuj). Jesli zas chodzi o zawod, wybierz sobie jakis - by rozpoczac trening w zawodzie, wystarczy zebrac troche zlota i udac sie do odpowiedniego npca. W zaleznosci od zawodu rozni sie lokalizacja tego npca (wskazowki znajdziesz na ArkadiaWiki albo pytaj tutaj :-) )
Ostatnio zmieniony 02 lut 2016 14:56 przez Ethel, łącznie zmieniany 1 raz.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Duar »

Na początku polecam Gildię podróżników. Jak zarobisz i pozwiedzasz trochę to rozpocząłbym terminowanie u któregoś z nauczycieli zawodów.
Hultonus
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2016 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Hultonus »

Hmm. Podróżników powiadasz.
Okej, poszukam. Dzięki!
Hultonus
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2016 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Hultonus »

Przydałoby się jeszcze wiedzieć jak dołączyć do gildii podróżników bo nikogo w niej nie ma więc nie mogę wziąć żadnej misji :P
Przeszedłem nieco szkoleń i wydałem prawie całe złoto ale wciąż nie wiem gdzie wytrenować jakiekolwiek skille walki. Nie mogę też zdobyć żadnego oręża - w kuźni mogę zdobyć tylko niezwykle kosztowny topór ;/
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 223
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Ethel »

Do gildii podroznikow sie nie dolacza, mozna tam tylko trenowac. Skille zwiazane z walka tez trenuje sie w niektorych miastach, tutaj mozesz prawdzic co i gdzie. Sprzet z kuzni NIE JEST kosztowny, to wszystko kwestia umiejetnosci zarabiania pieniedzy (jest kilka sposobow - dla poczatkujacych graczy polecam roznoszenie paczek, relatywnie duza nagroda i po drodze mozna poznac innych graczy ;-) )
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Haern »

Przeczytaj o Gildii Podróżników na Arkadiawiki. Nie jest to "gildia" w standardowym znaczeniu tego słowa, ani w znaczeniu znanym z niektórych gier (gdzie wykonuje się dla danej gildii szereg misji).
Hultonus
Posty: 7
Rejestracja: 02 lut 2016 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Hultonus »

Okej, poroznosiłem trochę listów i kupiłem szabelkę :d
Teraz pytanie w jakiej gildii mogę ćwiczyć poslugiwanie się taką bronią bo niestety w gildii podróżników tego szkolenia nie ma ;/
ODPOWIEDZ