Zgubiłem/am się, co dalej?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Artak »

Witajcie,
jestem w czarnej kropce.
Mianowicie poszedłem sobie kanałami mordując szczury i w pewnym momencie doszedłem do miejsca gdzie była Thorden. Problem jest taki, że w międzyczasie moja pochodnia odmówiła współpracy i stwierdziła, że zgaśnie.
Teraz nie mogę nic zrobić, bo jak chcę iść na północ, to mówi mi, że nie mogę przesunąć beczek, ale jak chcę z nimi zrobić cokolwiek innego (ominąć, przeskoczyć, popsuć, zgwałcić :mrgreen: czy cokolwiek) to gra odpowiada mi "Słucham?" i nic nie mogę zrobić :/
Pytanie jak żyć? :) Bo skoro nie mogę się wydostać z tamtej dziwnej lokalizacji, to jak dalej mam grać?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Zurwen »

wpisz 'zakoncz' a potem zaloguj sie jeszcze raz na postac
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Tercoral »

Artak <- Nic nie mowie, ale to trochę dziwne imie....
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Artak »

Zurwen dzięki wielkie
Tercoral plis wytłumacz mi na pw czemu dziwne, a ja Ci wytłumaczę dlaczego takie mam :)
Claithia
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2015 01:16

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Claithia »

Witam,

generalnie jestem w bardzo dużej potrzebie. Mianowicie zawędrowałam na wysypisko śmieci Oxenfurtu iii... nie wiem jak stąd teraz wyjść
Błąkam się już ponad 40 min, znalazłam wioskę wieśniaków, szczury atakują mnie z każdej strony a na mapie mnie... nie ma.
Czy ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Artak »

Claitha mapka do ręki i jakoś sobie poradzisz :) (nigdy mnie tam nie było jeszcze :) )
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Aleksa »

Na przyszlosc, zanim wejdziecie gdzies, gdzie nie ma mapki, otworzcie sobie w drugim oknie te z wakahiko, albo wezcie kartke i dlugopis i narysujcie sobie. Przynajmniej bedziecie wiedzieli jak wrocic.
Jesli zgubicie sie na amen proponowalabym tak jak wyzej wpisac komende "zakoncz", pojawice sie wtedy w najblizszej mozliwej karczmie lub tez tam gdzie macie w opcjach ustawiony respawn.

Na pozniejszym etapie gry pewnie sami zaczniecie mapowac na innych programach jak cmud, zmud itd...
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Aran
Posty: 34
Rejestracja: 07 lut 2009 02:14

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Aran »

Aleksa pisze:Na przyszlosc, zanim wejdziecie gdzies, gdzie nie ma mapki, otworzcie sobie w drugim oknie te z wakahiko, albo wezcie kartke i dlugopis i narysujcie sobie. Przynajmniej bedziecie wiedzieli jak wrocic.
Jesli zgubicie sie na amen proponowalabym tak jak wyzej wpisac komende "zakoncz", pojawice sie wtedy w najblizszej mozliwej karczmie lub tez tam gdzie macie w opcjach ustawiony respawn.

Na pozniejszym etapie gry pewnie sami zaczniecie mapowac na innych programach jak cmud, zmud itd...
W czasach kiedy zaczynalem gre, nikt by nie uwierzyl, ze oficjalny klient bedzie mial oficjalna mape.

A do tematu, postacie ze statusem żółtodzioba mają dostępną specjalną komendę:
'wroc do wioski startowej'
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Artak »

Mam takie pytanko. Jak mnie w kopalni zasypało i nie mam szans się wydostać (dużo gruzu leży, a nie ma gdzie pójść), to jedyną opcją jest powrócić na 30 minut do gnomiego świata, żeby mnie przerzuciło do najbliższej gospody, czy może jest jakiś szybszy sposób?

Edytka:
Zmieniłem sobie czas wylogowania na 5 minut i po przelogowaniu wystarczyło 5 minut :)
Ale dalej jak ktoś ma inny, ciekawszy sposób na wydostanie się z takiej sytuacji, to będę wdzięczny za informacje :) (chociaż 5 minut to już niedużo w sumie)
Deval
Posty: 43
Rejestracja: 04 mar 2011 19:38
Lokalizacja: Carbon

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Deval »

To dużo gruzu leży, czy Cie zasypało? Jak to pierwsze to podnieś gruz (ew. załaduj do plecaka) i możesz opuścić lokację.
ODPOWIEDZ