Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Orrgar

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Orrgar »

wpisz opcje.


Opcje cios specjal wylacz
Kreslin
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2015 22:06

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Kreslin »

Dzięki,
przeoczyłem tą opcję.

Pozdrawiam
Creslin
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Miril »

Może mi ktoś podpowiedzieć jak mogę przystąpić do wyznawców Gangiego?

Siedzę w świątyni już od kilku dobrych godzin i kapłan (Vermund) jedynie opowiada mi o Gangim gdy go pytam o Gangiego lub Patrona.

Pytałem o wyznawców, wyznanie, religie, ołtarz, posag, ofiarę, służbę, sens życia i kredyt w banku.

Jedyna reakcja to "O co Ci chodzi, moje dziecko?"

Zapytałem też o moje dziecko, jego dziecko i nasze dziecko.

Sprawdzałem komendy:
dolacz do wyznawcow
zostan wyznawca
zloz ofiare
modl sie
wyznaj wiare
nawroc sie
przyjmij wyznanie
zabij kaplana i spal swiatynie
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Hurio »

Sprobuj wypytac o probe... poddac sie jej albo podobne wariacje ;)
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Miril »

Dziękuję za pomoc, już wszystko jasne ;)
Kreslin
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2015 22:06

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Kreslin »

Witam
mam kolejne pytanie.
Czy w sytuacji jak chce zmienić zawód i jestem w stowarzyszeniu to na nowy zawód potrzebuje nowy etat czy mogę mieć rożne zawody w ramach jednego etatu ?
Pozdrawiam
Creslin
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Artak »

Nowy
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Miril »

Kilka dodatkowych pytań:

1) Zdecydowałem się na zawód nożownika (miodzio, polecam choćby dla samych emotów! :D ) i na wiki wyczytałem, że to zawód związany z RA. Czy żeby trenować go na maxa muszę dołączyć do RA czy mogę dołączyć do innej gildii (myślę żeby się starać do OHM w przyszłości...), a gildia następnie może "wykupić" mi etat u trenera jak się do niej dostanę?

2) Czy pozostałe zawody tez mają takie fajne emoty jak nożownik? Coś o dobywaniu i opuszczaniu broni, sztuczki z broniami itp. (domyślam się, że CKN nie ma nic o broniach, ale mają inne fajne)

3) Czy zawód myśliwego jest w miarę opłacalny, jeżeli chodzi o skóry i mięsa? W sensie czy nie ma takiej sytuacji, że się wydaje 100 złota na treningi, żeby móc wycinać skóry warte 10 srebra... Rozumiem, że zielarstwo myśliwego teraz jest najwyższe ze wszystkich zawodów i też na nim może sensownie zarabiać?

4) Dwuręczne maczugi, topory, miecze i młoty - mają sens czy lepiej broń jednoręczna + tarcza? W sensie czy zadawane obrażenia są istotnie wyższe, żeby zrekompensować zmniejszenie obrony?

5) Szansa na ogłuszenie berserkera działa tylko z broniami dwuręcznymi? Jeżeli tak, to szansa na wejście "stuna" jest jakaś sensowna czy trafia się raz na 100 speciali?

6) Ciężar ekwipunku wpływa negatywnie na ukrywanie się, czy ma też negatywny wpływ na uniki?
Awatar użytkownika
Rukhar
Posty: 85
Rejestracja: 16 gru 2016 16:23

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Rukhar »

1) Możesz dołączyć do innej gildii i trenować nożownika.
2) Każdy zawód ma inne emoty z reguły związane z cechami szczególnymi zawodu.
3) Na zielarstwie możesz dobrze zarabiać. Sprzedając skóry raczej słabo.
4) Jednoręczna + tarcza zdecydowanie lepiej. Chyba, że grasz gladiatorem to wtedy dwuręczną w określonych sytuacjach też się opłaca.
5) Chodzi ci o zawód barbażyńcy? Opłacalny zawód bardzo przy PvP. Ogłuszenie wchodzi randomowo. Nie jest to stun.
6) Obciążenie na pewno na ukrywanie dla nożownika wpływa negatywnie. Co do uników nie powiem Ci, ale z moich obserwacji wynika, że obciążenie ma duże znaczenie w walce. Czy konkretnie na uniki to nie wiem.

Kod: Zaznacz cały

ob siebie
Jestes turem, znanym jako:
Ob_205914, tur.
Jestes w swietnej kondycji.
Miril
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2017 23:09

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Miril »

Jak to jest z postępami obieżyświatów (klub)? Mam włączone długie opisy, latam po arce od momentu dołączenia dobre 9 godzin, zaliczyłem trasę Novi->Oxen->Rinde->Gelibol->Blaviken->Daevon->Blaviken->Eldar->Wyzima->Maribor->Oxen->Novi->Nuln->Kreutz->Quenelles. Wszystko na piechotę z wyjątkiem odcinka Novi->Nuln. Po powrocie do Novi sprawdzam obpostepy i... nieznaczne! Serio? :shock: Co robię nie tak? Musze stać na lokacji jakis okreslony czas, żeby ja "zaliczyło"? A może fakt, że wielokrotnie latałem na tych trasach z paczkami zanim przystąpiłem do klubu sprawia, że system rozpoznaje je jako "dawno zwiedzone" i nic z nich nie nalicza?
ODPOWIEDZ