Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Gritta
Posty: 198
Rejestracja: 24 mar 2018 05:27
Lokalizacja: TRN/KRK

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gritta »

Zdecydowanie brakuje Ci jeszcze stażu. Za wycinanie skór odpowiada łowiectwo.

Kod: Zaznacz cały

Szczypiesz pieszczotliwie czterdziestego drugiego chochlika czarodzieja w policzek.
Szepczesz zlowieszczo: Titititi!
Stromni
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2021 18:13

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Stromni »

Witam wszystkich serdecznie!

Jaki zawód wg was najlepiej sprawdzi się u krasnoluda opartego o broń dwuręczną - (młoty bądź topory) - barbarzyńca, gladiator czy fanatyk?
Chciałbym docelowo rozwinąć postać w kierunku dps, z początku zapewne pobiegać z pawężą do czasu wytrenowania jako-tako zawodu i przestawić się potem na broń dwuręczną.
Czy cechy w takiej postaci ustawiać na 22100, 21200, czy też mieszać pomiędzy nimi?
Gra raczej samotna niż w grupie, przynajmniej dopoki kogos nie poznam chetnego do poekspienia :-)
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Kregan »

Stromni pisze: 13 sie 2021 18:33 Witam wszystkich serdecznie!

Jaki zawód wg was najlepiej sprawdzi się u krasnoluda opartego o broń dwuręczną - (młoty bądź topory) - barbarzyńca, gladiator czy fanatyk?
Chciałbym docelowo rozwinąć postać w kierunku dps, z początku zapewne pobiegać z pawężą do czasu wytrenowania jako-tako zawodu i przestawić się potem na broń dwuręczną.
Czy cechy w takiej postaci ustawiać na 22100, 21200, czy też mieszać pomiędzy nimi?
Gra raczej samotna niż w grupie, przynajmniej dopoki kogos nie poznam chetnego do poekspienia :-)
Dwuręczne topory to lekka fanaberia przy obecnej sytuacji zawodowej na Arce. Jeśli faktycznie chcesz biegać z dwurekiem to barb. Odwidzi ci się biegać z dwuręczną bronią (a tak może być) to wez glada albo fanola. Glad będzie najmniej problemowy na początek. A jeśli myślisz o krasiu dpsie to wszelkie eksperymenta 212 ze zręcznością zdecydowanie odradzam.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Adventicus »

Co do dwureka to masz obecnie trzy zawody bojowe i myśliwego napisane pod ten typ broni. Wykożystane są zatem miecze, maczugi, mloty i drzewce. Jesli starasz się zrobić build pod Slayera to polecam albo barba (mlot dwurek) albo fanola na dwie bronie (młoty, toporce). Dla samotnego expa bierz raczej glada albo korsa, glad wymiata pojedyńczo kors ma lekką przewagę drużynowo (jak już znajdzesz ludzi do grania).
Mechor
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2021 22:23

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Mechor »

Zrobiłem 75% stażu w zawodzie Strażnika. Czy powinienem teraz szukać gildii? Wiem, że wybrałem zawód raczej drużynowy
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Kerian »

A to jak chcesz. Mozesz grac solo, mozesz grac z kims. Wolny wybor. Jesli czujesz ze to juz czas to czemu nie.

Staz to nie wszystko, licza sie jeszcze expy! :D
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Adventicus »

@ Mechor pokręć się gdzieś znajdą się ludzie do expa. Wiele gildii ma grupę graczy luźno związanych z daną gildią, którzy oficjalnie się nie starają ale mają wsparcie i wspieraja gildię.
Vothar
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2019 19:49

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Vothar »

Witam. Pytanie o zawody. Jeśli w jakimś stowarzyszeniu mam 5 wymaxowanych zawodów to co jeśli przejdę do innego stowa? Od nowa wszystko trzeba idlować? Czy tylko wytrenować?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Kerian »

Celuje ze bedzie trzeba od nowa etaty zbierac, ale staz zostanie ten sam. Wiec niby tylko wytrenowac.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Mef
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2022 16:05

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Mef »

Cześć,
nie jestem pewien, czy to na pewno dobre miejsce na forum - stawiam na Arkadii (i tutaj) zupełnie pierwsze kroki.

Czy można tutaj rozwijać postać niebojową? Zdobywać EXP zajęciami zbierackimi/pracą? Bardzo dawno temu grałem w nieistniejącą już Barsawię, gdzie była taka możliwość (można było być zielarzem, drwalem lub górnikiem, a praca przynosiła - zdecydowanie mniejsze niż walka, ale jednak, doświadczenie).

Będę więcej niż wdzięczny za informację i ew. porady w tym temacie.
Nie mówiłam o ludziach, tylko o człowieku. Ludzie to potwór o kamiennym sercu i stu gębach złaknionych krwi.
ODPOWIEDZ