Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Irvin

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Irvin »

Morpen za kazda podebrana paczke z twierdzy tworzy nowy wpis do ksiegi uraz :lol: ja musialem uciekac do nuln :D

jeden z poczytlionow krasnoludzkich az poczal ukrywac swa obecnosc w kto xD taki terror zasial. :mrgreen:

Nie dosc ze lysy to i wredny :lol:
Jadugar
Posty: 10
Rejestracja: 15 lut 2015 10:46

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Jadugar »

Cześć Arkadiusze,

Chciałem zapytać o kwestię ukrywania. Wróciłem do gry po przerwie i założyłem sobie partyzanta. Zawód wytrenowany na max bez polecenia stowarzyszenia, poziom dość niski bo tylko kawał - rasa człowiek. Problem w tym, że na moje oko ukrywanie przeciw mobom jest zupełnie nieskuteczne. Widzą mnie nawet najsłabsze gobliny w lesie :D .

Zastanawiam się czy to się jednak zmieni po dotrenowaniu do 100% czy generalnie obecnie ukrywanie na moby jest już zupełnie bez sensu? Jak oceniacie siłę speca partyzanta z pierwszej linii w kontrze z innymi zawodami?

Pozdrawiam!
J.
Nowoczesne meble w stylu skandynawskim i loft oraz wyposażenie kuchni, scyzoryki i inne:
https://www.hebito.com/meble-8328
Awatar użytkownika
Boskin
Posty: 24
Rejestracja: 13 maja 2016 22:58

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Boskin »

Czy obiezyswiaci dalej sa dostepnym klubem? Przelazlem chyba na jednym podejsciu wszystkie trakty w Ishtar i ani jednego gnoma czy Fluxy nie spotkalem. Chyba, ze sie na wyspy tez potrafia przenosic?
Awatar użytkownika
Dhus
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2015 19:30

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Dhus »

Boskin pisze:Czy obiezyswiaci dalej sa dostepnym klubem? Przelazlem chyba na jednym podejsciu wszystkie trakty w Ishtar i ani jednego gnoma czy Fluxy nie spotkalem. Chyba, ze sie na wyspy tez potrafia przenosic?
Jak najbardziej Klub Obieżyświatów, jest klubem dostępnym. Fluxa krąży po całym Ishtar (w tym i na Skellige). Gnomy również.
Intia
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2016 23:45

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Intia »

Ja za Fluxą też bardzo długo biegałam, ale gnomy spotykam dość często. Najłatwiej chyba znaleźć takowego na obszarze Redanii; czasami chodzi nawet po samym Novigradzie. Powodzenia; znajdziesz na pewno ;)
Tarran
Posty: 43
Rejestracja: 10 mar 2016 20:45

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Tarran »

Jadugar pisze:Cześć Arkadiusze,

Chciałem zapytać o kwestię ukrywania. Wróciłem do gry po przerwie i założyłem sobie partyzanta. Zawód wytrenowany na max bez polecenia stowarzyszenia, poziom dość niski bo tylko kawał - rasa człowiek. Problem w tym, że na moje oko ukrywanie przeciw mobom jest zupełnie nieskuteczne. Widzą mnie nawet najsłabsze gobliny w lesie :D .

Zastanawiam się czy to się jednak zmieni po dotrenowaniu do 100% czy generalnie obecnie ukrywanie na moby jest już zupełnie bez sensu? Jak oceniacie siłę speca partyzanta z pierwszej linii w kontrze z innymi zawodami?

Pozdrawiam!
J.
Ukrywanie działa naprawdę świetnie, to skradanie się jest bardzo mało skuteczne. Ja nie mam nawet jeszcze całkowicie ukończonego ogólnodostępnego myśliwego, ale jeżeli się ukryję na pustej lokacji - czy to w lasku goblinów, czy na orkach koło Kreutz i w międzyczasie na lokację wejdzie dowolna liczba goblinów czy orków, to nie są w stanie mnie zauważyć, nawet w dzień, bez względu na liczbę i siłę, można wtedy ich też zaskoczyć silnym atakiem. Niestety ta sama grupka, jeżeli się na tę samą lokację zakradnę, nawet w nocy (choć czasem się udaje, nawet na sporej grupce, więc nie jest to kompletnie obcięte), natychmiast mnie dostrzega i nie jestem już ukryty, idą ataki.
Ma to zapewne związek z obcięciem PK, o którym tyle się ostatni mówi - ukrywanie się świetnie działa w defensywie, dopóki się nie ruszasz, jeżeli masz na przyzwoitym poziomie umiejętność, to mało kto cię dostrzeże, a nocą w lesie, to chyba nikt. Natomiast w ofensywie jest znacznie gorzej, bo kiedy się skradasz, to widzi Cię niemal każdy, mimo wysokiej umiejętności, także ciężko byłoby kogoś zabić atakami z zaskoczenia, chyba że ktoś poraniony zatrzymałby się odpocząć akurat na lokacji, gdzie się ukrywasz.
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Hiof »

Ma ktoś zlogowane emocje skasowanego zawodu Straży Górniczej?
Szkoda żeby przepadły, a niektóre świetnie mogłyby być podpięte pod Klub Górników.
Choćby ten w którym postać na samą wzmiankę o Zielonoskórych wzdryga się i spluwa.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Alicia »

Czy wszędzie w obrębie jednego państwa można stać się Pocztylionem, czy tylko w urzędach "główniejszych" osiedli?
Awatar użytkownika
Raenn
Posty: 97
Rejestracja: 01 sty 2016 16:27
Lokalizacja: Kraków/Toruń

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Raenn »

Wszędzie tam, gdzie jest poczta, tam można być pocztylionem. Chyba.
Awatar użytkownika
Boskin
Posty: 24
Rejestracja: 13 maja 2016 22:58

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Boskin »

Mozna na kazdej poczcie, ktora ma w ofercie paczki. Jest kilka, ktore nie udostepniaja tej mozliwosci.
ODPOWIEDZ