Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Narmaniel

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Narmaniel »

W tej kwestii nic na Arce nie ucieka. Jeśli zawód ma topory na 60, a w gildiach są one na 30, Ty masz 20, to obojętne, gdzie dotrenujesz do 30 czy nawet 60. Na logikę, mając 20, nie możesz wykupić treningu 31, bo ominiesz całe 10 :P
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2014 18:47

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Usul »

Narmaniel pisze:W tej kwestii nic na Arce nie ucieka. Jeśli zawód ma topory na 60, a w gildiach są one na 30, Ty masz 20, to obojętne, gdzie dotrenujesz do 30 czy nawet 60. Na logikę, mając 20, nie możesz wykupić treningu 31, bo ominiesz całe 10 :P
Niezupełnie jest tak, że obojętnie gdzie dotrenujesz sobie topory do 60. W gildiach podróżniczych możesz wytrenować maksymalnie tyle ile one oferują treningu. Natomiast do tych przykładowych 60 możesz trenować tylko u trenera zawodu który wybrałeś. Innych umów z zawodu też się to tyczy oczywiście.
Gonred
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015 08:49

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gonred »

Dziękuję za odpowiedzi. Generalnie mi chodzi o to, czy mając te obecne dwadzieścia i zaczynając trening np u gościa w novigradzie ( na co na razie zbieram kasę ), będę mógł u niego uzupełnić te brakujące z gildii do 30 i później kontynuować naukę do 60 ( czyli razem czterdzieści treningów ), czy jednak muszę pogonić do makahamu, żeby te 10 jeszcze zrobić i dopiero potem zaczynać trening zawodu? Na pewno bym nie chciał, żeby mi ta dyszka uciekła, czyli teraz mam dwadzieścia, trzydzieści u tenera, co daje pięćdziesiąt, ale po zrobieniu treningów zawodowych tych 10 w gildii już nie będę mógł dotrenować.
Narmaniel

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Narmaniel »

Totalnie przekombinowany problem moim zdaniem. ;)

Max toporów w gildii to np. 30 treningów. Więcej nie wytrenujesz w gildiach podróżniczych. Ale max w zawodzie to np. 60. Nie ma różnicy, czy wytrenujesz najpierw 10 w gildii i potem 30 u trenera zawodu, czy wytrenujesz 40 treningów u samego trenera.

Może problem w nazewnictwie? Wartości, które podaję jako przykłady to nie jest liczba TRENINGÓW, jakie możesz odbyć (czyli ilość wpisania 'trenuj topory'), tylko poziom umiejętności do którego możesz się uczyć.
Gonred
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015 08:49

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gonred »

Dzięki za informacje. Swoją drogą jestem ciekawy, jak wygląda kwestia aktualności informacji na wiki arkadiowej, jeśli chodzi o treningi. Pisze tam, że topory można wytrenować poza Makahamem również w Mariborze i Ard Skellige, ale w Mariborze nie znalazłem gilgii podróżników, a w Ard Skellige jedynie miecze można ( chyba że na innej wyspie jest możliwość wytrenowania ).
Narmaniel

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Narmaniel »

Nikt nie powiedział, że można trenować tylko w Gildiach Podróżników. ;) Proponuję pokręcić się po wskazanych miastach, popytać, spróbować potrenować.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Aleksa »

A ja polecam jeszcze mapy wakahiko :P popatrz sobie na mapki dokladniej :P
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Herin »

Gonred pisze:Dzięki za informacje. Swoją drogą jestem ciekawy, jak wygląda kwestia aktualności informacji na wiki arkadiowej, jeśli chodzi o treningi. Pisze tam, że topory można wytrenować poza Makahamem również w Mariborze i Ard Skellige, ale w Mariborze nie znalazłem gilgii podróżników, a w Ard Skellige jedynie miecze można ( chyba że na innej wyspie jest możliwość wytrenowania ).
Generalnie jeśli chodzi o Wiki i informacje o treningach w GP to jest tam kiła, informacje są stare i w dużej mierze niezgodne ze stanem faktycznym. Niestety specyfika treningów GP jest taka, że jedna osoba musiałaby założyć 10 postaci i testować treningi w różnych konfiguracjach, a na to trzeba czasu i kasy. Ja niestety nie mam na to sił ani ochoty (ostatnio testowałem Wizime, to tam poprawiłem). Jedyne co się zgadza to gdzie i jakie treningi są dostępne w danych miastach (mniej więcej 95%).
Oprócz GP treningi oferują stojące po miastach NPC-e, trzeba o tym pamiętać (np. w kontekście Mariboru).
Co do treningów zawodowych, to zdaje się na dzień dobry, trener zawodu oferuje maksymalne treningi jakie można wykonać w GP (oczywiście tylko w tych umiejętnościach jakie oferuje zawód). Czyli jeśli ktoś np. wybrał strażnika to od razu może wytrenować 50x spostrzegawczość, bez latania do Val'kare czy Loren. I to samo bedzie z bronią..

re down. Tak to bywa jak człowiek (halfling) pisze z gorączką, wtedy wszystkie szyszki podobnie wyglądają ;d
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015 13:17 przez Herin, łącznie zmieniany 2 razy.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gleanevall »

Herin pisze:Lorien
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Zurwen »

Gleanevall pisze:
Herin pisze:Lorien
Ja tam bym się na twoim miejscu cieszył, że LE pomylono z Leśnymi z Tolkiena :P
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
ODPOWIEDZ