Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Cayra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2014 14:51

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Cayra »

yuppi! dziekuje
... rasa mnie nie ogranicza... rasa mnie nie ograniczaaaa... rasaaa...
no pamietalam ;)
no wlasnie o te stowarzyszenia mi chodzilo, zeby potem nie bylo problemu jakiegos
* * *
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Terenes »

Cayra pisze:yuppi! dziekuje
... rasa mnie nie ogranicza... rasa mnie nie ograniczaaaa... rasaaa...
no pamietalam ;)
no wlasnie o te stowarzyszenia mi chodzilo, zeby potem nie bylo problemu jakiegos
Rasa owszem, ogranicza - jesli chodzi o RPGa.

Np. czlowiekiem da sie odgrywac prawie kazdego: zlodzieja, spryciarza, pijaka, kupca, najemnika, rycerza, lesniczego czy rybaka. Pochodzic z niemal kazdego zakatku swiata. Gnomem to raczej niemozliwe.

Zrozumiale jest wiec, ze np. gnomka nie moze zostac lesna elfka z Loren (no tak, ludzka kobieta tez nie moze).

Co wiecej: nawet stowarzyszenia, ktore teoretycznie dopuszczaja gnomy w swoje szeregi (np Osadnicy z Puszczy Shekhal) moga to robic niechetnie i wymagac od nich wiecej - wlasnie ze wzgledu na profil RPGowy gildii.

Odnosnie mysliwego: z moich obserwacji (a temat obserwuje bardzo wnikliwie z oczywistych przyczyn) wynika, ze co prawda kazda gildia moze teoretycznie takiego wyszkolic i wiele to robi - bo uznaje to za oplacalne, ale gracze-mysliwi w wielu gildiach stricte bojowych dosc szybko rezygnuja i zmieniaja zawod bo czuja sie niedopasowani do reszty i "niedopakowani" lub wykorzystywani jako chodzace apteczki. Oczywiscie nie dotyczy to wszystkich gildii, ale wielu.
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Maylinne »

Terenes jak zwykle musi trochę postraszyć. To ja teraz powiem z drugiej strony, że znajdą się też gildie, które przyjmą Cię chętniej niż jakąś inną postać właśnie z powodu rasy.

Co do myśliwych w gildiach bojowych to jednak racja, że nie jest lekko. Być może na początek powinnaś rozważyć jakąś niebojową jak SGW czy Biały Kieł.
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Tuna »

Maylinne pisze:Być może na początek powinnaś rozważyć jakąś niebojową jak SGW czy Biały Kieł.
Zapraszamy oczywiście ;)
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Rafgart »

Po to dzial pomocy jest podzielony na tematy, by zadawac pytania w odpowiednich. Inaczej znow zrobi sie burdel i nie bedzie mozna tu niczego znalezc.
Malvik
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2014 17:56

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Malvik »

Czy jest możliwość należeć do więcej niż jednego klubu?
Moira
Posty: 84
Rejestracja: 29 wrz 2012 19:37

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Moira »

Możesz być w jednym stowarzyszeniu. Jednym klubie wyznaniowym (o ile się nie mylę). Jednym klubie pochodzeniowym. Ale poza tym droga wolna ;)
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gerdia »

Nie mylisz się Moira :)
Można należeć do jednego klubu wyznaniowego.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Tuna »

Gavin pisze:Do ilu typów zrzeszeń można przynależeć w jednym momencie?

Mogę wybrać sobie po jednym klubie, pochodzeniówce, stowarzyszeniu i wykonywanym zawodzie? Czyli przykładowo, zostać pijakiem ze Skellige, członkiem Mutantów Chaosu i zawodowym rybakiem? :)

Swoją drogą, Obieżyświaci to klub, czy zawód, bo na arkadia wiki wymienia się ich w obu działach?
Tuna pisze:Możesz przynależeć do dowolnej liczby klubów, jednym wyjątkiem są Wyznawcy - możesz zdecydować się tylko na jeden kult, a reszta tak jak sam napisałeś.
Obieżyświaci to klub oraz zawód (zbieżność nazw).

Tak więc do tego, co sam napisałeś o sobie mógłbyś być jeszcze dajmy na to na przykład jeszcze członkiem innych klubów - Górnikiem, Obieżyświatem, itd i jeszcze Wyznawcą KogośTam.
Nie ma za co! 8-)
Einholt pisze:Gavin do klubow mozesz dolaczyc ilu chcesz, ale wyznanie, pochodnie i stowarzyszenie tylko po jednym w danym momencie.
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Thornsan
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2014 10:12

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Thornsan »

Pytasz Khagrina o zadanie.
>
Khagrin mowi do ciebie: Przeca juz masz swoje zadanie...
Khagrin mowi do ciebie: Masz mi dostarczyc zab trolla.

→ ob zab
Zakrwawiony zab, najprawdopodobniej pozostalosc po jakims trollu.

→ daj zab khagrinowi
Khagrin mowi: Nic od ciebie nie chce, zabierz to!

Jest to zadnie AJ do strazy gorniczej w twierdzy mons arx
Pytanko o co lata? (rozne komendy wydawalem daj,oddaj,pokaz, moze wetknij mu to gdzies nie wiem?)
ODPOWIEDZ