Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Eltharis »

Nigdy nie grałem ani krasnoludem ani legionistą, więc mogę się mylić.

Legionista ma wysokie tarczownictwo. Rezygnując z siły, od której zależy parowanie tarczą, osłabiasz swój najmocniejszy def. Wytrzymałość jako krasnolud trzymałbym na 2, żeby wykorzystać maksymalnie premię z rasy. Zręczność zostaje zatem na 1, chyba że będziesz miał problemy z trafieniem, to najpierw spróbuj lepiej wyważonej broni, a potem ewentualnie trochę podrasuj kosztem siły lub wytrzymki.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Tryggvi »

Bierz zrecznosc i wytrzymalosc. Elfow nie sluchaj. Pozniej zmien na zrecznosc i sile.
Awatar użytkownika
Wilim
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2018 22:53

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Wilim »

Też mi się tak wydaje.

Tak ustawiłem:

Wytrzymałość na 1 bo jest tarcza i premia z rasy.
Zręczność na 2 bo słabo to wygląda i trzeba nadrabiać.
Siła na 2 bo podobno słaby cios specjalny i wykorzystanie premii z rasy oraz wsparcie parowania tarczą.
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Retus »

Premią z rasy się nie sugeruj bo każdy ogr zamieni cię w papkę. Legionem grałem przez lata, właśnie na krasnoludzie. Pod tanka ustawiasz 21200 I zakładasz ciężkie zbroje I dobre tarcze. Dziury w zręce nie zasypiesz, krasnolud ma poprostu niedorozwiniętą zręke, wal exp w mocne strony czyli wytrzymkę, z siły nie rezygnuj Legion to nie fanol czy glad, ofens jest mikry więc jak wsadzisz 1 w siłe to możesz zapomnieć o czymkolwiek.
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Duar »

Wg mnie...
212 do epika w sile, pozniej 122.
Awatar użytkownika
Wilim
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2018 22:53

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Wilim »

Więc zręczność jest odpowiedzialna tylko za to czy cios się zadaje czy nie, czy też za to ile hpeków zabierze mobowi?
Hargrim
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2018 11:45

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Hargrim »

Trudno powiedzieć, na pewno zręczność ma ogromną rolę w walce, również przy tarczownictwie i parowaniu, a urban legend głosi, że też zwiększa częstotliwość speca, obrażenia ze speca i tak dalej. Ja teraz krasnoludem jadę 2 2 1 na zmianę z 1 2 2.
Orrgar

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Orrgar »

WIl

Sila
daje boost do parowania ( bronia i tarcza)
zwieksza obrazenia zadawane bronia
zwieksza Udzwig postaci

Zrecznosc
daje boost do unikow ( z kazdym stworkiem na sobie wiecej procentowo spada ten um w dol) co jest sensowne im wiecej wrogow tym trudniej unikac.
zwieksza czestotliwosc speca
Mozliwe ze wplywa na walke dwiema bronmi ( ale w tym przypadku nie mam potwierdzenia)

Wytrzymalosc
Odpowiada za ilosc twojego Hp
Jest powiazane z udzwigiem i szybkoscia meczenia sie.


dla legionisty spec jest malo wazny bo i tak nim dziobie formalnie jest slabiutki.
Sila legiona jest zbieranie ciosow wiec wazne jest dla ciebie by dobrze parowac i miec duzo pule hp jak to tank.
Do tego w miare wysoko odwage by byl boost do walki w szyku.
wiec jakbym robil legiona na krasnoludzie
rozwazalbym jedynie dwie opcje.

20201
lub
21200



Jesli interesuja cie zawody ofensywne trzeba zrecznosc rozwijac od poczatku stworzenia postaci u krasnoluda by ja nieco podgonic i wtedy 221 ma zastosowanie lub jesli chcesz miec mozliwosc zmienic pozniej zawod i cieszyc sie sprawnie dzialajacym innym zawodem o innym zastosowaniu na tej samej postaci.
Bo czy to miecznik czy barb czy jakas ukrywajka czy fanatyk czerpia korzysci z wyzszej zreki spore.
Ale jesli ma byc to Legion nie widze zadnych podstaw ustawiania takich parametrow.
Chyba ze ma to byc Korsarz bo ten ma tylko tarcze i uniki jako defy i brak parowania,ale nie polecam go akurat na tej rasie.
Awatar użytkownika
Retus
Posty: 62
Rejestracja: 21 lut 2018 06:38

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Retus »

Hargrim pisze:Trudno powiedzieć, na pewno zręczność ma ogromną rolę w walce, również przy tarczownictwie i parowaniu, a urban legend głosi, że też zwiększa częstotliwość speca, obrażenia ze speca i tak dalej. Ja teraz krasnoludem jadę 2 2 1 na zmianę z 1 2 2.
Powiem tak expie ogra na 21200 barbem i nie mam problemów z przyjmowaniem ciosów i trafianiem speca czy też z jego częstotliwością.

Edit:
Nie twierdze ze Orrgar nie ma racji, poprostu nie jestem zwolennikiem poświęcania siły czy wytrzymki dla zreki dla ras jak ogr czy krasnolud, epika na zręce nie wyorasz przed wskoczeniem dławika a stracisz epika z wytrzymki co ograniczy przydatność do tankowania, albo z siły co ograniczy ci możliwość noszenia zapasu broni I tarczy, gdyż Legion to zawód biegający z założenia w cieżkim pancerzu.
Orrgar

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Orrgar »

Retus

Mialem krasia na barbie na ustawieniach 212 od stworzenia
mialem krasia na barbie na ustawieniach 221 od stworzenia

Roznica jednak spora i odczuwalna mocno.


Nie wiem jak u ograskow to wyglada, erpeg tej rasy mnie przerasta i nie dojrzalem jeszcze do tego kroku:D
ODPOWIEDZ