Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Paulie »

Opinie w stylu "zawod jest do dupy" radzilbym brac z duzym przymruzeniem oka, ocena danego zawodu zalezy bardzo mocno od preferencji gracza.
Kazdy zawod ma swoje plusy i minusy, i posiada zestaw umow sluzacy do roznych celow.
Do gry w pojedynke dedykowany jest gladiator. Zarowno straznik jak i legionista to zawody mocno druzynowe. Przy obecnym stanie muda gdzie zmiana zawodu bez etatu jest niemal bezkosztowa najlepiej bedzie po prostu poeksperymentowac. :-)

Emoty sa zwiazane z charakterem zawodu, stowarzyszenia maja swoje.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Orrgar

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Orrgar »

Ja bym ci proponowal dobrac zawod do postaci jaka stworzyles i jej klimatu i kim ma byc i jaki erpeg bedziesz nia prowadzic. Wtedy znajdziesz szybko idealny zawod do swojej postaci.
Zawody stworzone sa tak ze kazdy ma cos fajnego w sobie unikalnego i cenionego i ma tez swoje ograniczenia i wady.

Jesli chodzi o uniwersalne zawody bo o takie pytasz to gladiator i miecznik bylyby moim propozycjami.




Co do krasnoluda bo sam takim gram. Jedyne co chce ci poradzic bys zwrocil uwage na ustawienie cech postaci bo potem to ciezko wyprowadzic.

Wedlug tego co ja testowalem odnosnie tej rasy, proponowalbym ustawienia cech 221 i zasypywanie duzej dziury w zrecznosci.

Wtedy bedziesz mial duze pole do popisu jesli chodzi o zmiane zawodu i kazdy bedzie chodzil fajnie.

Jesli skupisz sie na wzmacnianiu mocnych stron rasy a olewaniu slabych bedziesz swietnym tankiem, ale jesli kiedys bedziesz planowac zmiane zawodu to zaczna sie schody, bo odczuwa sie ten duzy dol w zrecznosci.

Wytrzymalosc krasnoludy i tak maja b.dobra wiec i tak rosnie ona fajnie mimo dania jej jedynie "1"
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Adventicus »

Legion Straznik i Partyzant. Co do zasady wszystkie trzy są zawodami mniej lub bardziej drużynowymi, choc każdy nadaje sie do gry samojeden. Legion posiada srogi defens a ofensywnie sprawdza sie w pełnui dopiero w drużynie gdy walka w szyku I posłuch rozkazów oraz możliwość niezależnego wycofywania się zaczynają błyszczeć. Strażnik sprawdzi się tam gdzie liczy sie dowodzenie czy zasłanianie towarzyszy wytrącanie zaś zdecydowanie ułatwi walkę przeciw mobom które używaja broni. Partyzant zaś to zawód oparty na ukrywaniu I skradaniu się oraz operowaniu w niewielkich grupach gdy można w pełni wykożystać siłe speca (silniejszy z drugiej lini), nie bez znaczenia jest tu także wysoka spostrzegawczość. Co do stylu gry jeśli chcesz być w stanie wziąść na "garb" grupe mobów I powolutku je rozkładać - Legion, jeżeli kręci cię ukrywanie I wysoka spostrzegawczość oraz walka na dwie ręce - Partyzant, jezeli natomiast masz na mysli gre oparta o parowanie ciosów pozbawianie przeciwnika broni samemu smigajac z nieco wolniejsza acz zadajaca duze obrazenia bronia posiadajac znosna spostrzegawczość to twoim wyborem winien być Strażnik.
Maro
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2016 17:08

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Maro »

UG! Nie znacie sie. Ja polecam Barbarzyńcę albo nożownika. Ale jak mówią powyższe ludzikowie każdy zawód jest dobry. Ważne co i jak chcesz odgrywać i jakie masz plany wobec postaci. Do solowej imprezy polecam cztery zawody: korsarz gladiator barbarzyńca legionista. To zawody typowe pod krasnoluda. Strażnik nożownik i partek oparte sa na zrece. A krasie to nie szyszki. Ale wybór pozostawiam Tobie. UG!
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Adventicus »

Maro Do solowej imprezy zwłaszcza jeśli masz gdzieś PK nadaje się każdy zawód. Ja z powodzeniem śmigam sobie myśliwym I dobrze mi z tym. Zgodze się jednak z jednym Glad jest jednym z najbardziej optymalnych zawodów pod gre solo. Dobry ofens z silnym specem plus dobry defens z tarcza unikami I parowaniem, plus nie wydajesz kasy na niepotrzebne um do gry samodzielnej.
Awatar użytkownika
Uli
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2017 22:43

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Uli »

Dzięki za spory odzew! Już mam swój typ. Jeszcze trochę czasu minie nim uzbieram monety, więc wszelkie dalsze uwagi mile widziane.

Gladiator wydaje mi się takim "barbarzyńcą z Diablo", typowym wojownikiem i nic ponad to.
Kurk
Posty: 3
Rejestracja: 21 sie 2017 16:14

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Kurk »

takie pytanie, czy walka pokazowa u gladiator ma jakiś wpływ czy ładniejszy opis walki?
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Tryggvi »

Podobno pomaga wylacznie na arenie. A poza tym to tylko ladniejsze opisy walki.
Awatar użytkownika
Lieselotte
Posty: 87
Rejestracja: 19 maja 2017 19:34

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Lieselotte »

Rozmazuje jeszcze w jaką część ciała celujesz, ale w praktyce trudno to jakkolwiek wykorzystać.
Awatar użytkownika
Uli
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2017 22:43

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Uli »

Wybrałem legionistę i nie żałuję. Najbardziej podoba mi się możliwość ustania w walce z wieloma przeciwnikami. Dzięki Adventicus za tą radę.
ODPOWIEDZ