Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Amargein
Posty: 61
Rejestracja: 28 sty 2015 19:23

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Amargein »

Denea pisze:
Amargein pisze:Myśliwy to jedyny zawód, który może znajdować bez problemu zioła na własny użytek (...)
Nie wiem, dlaczego według Ciebie myśliwy to jedyny zawod poza odkrywca, ktory moze szukac z powodzeniem ziol na wlasny uzytek.
Głównie dlatego, że tak jest. :D Próbowałem innymi zawodami i wniosek nasuwa się prosty - lepiej zapłacić myśliwemu za woreczek dziurawca (przykładowe zioło), niż leczyć się dziurawcami znalezionymi własnymi siłami i przypadkiem (mało ich będzie!).

Partyzant ma wysoką spostrzegawczość (podobnie jak nożownik i, zdaje się, strażnik), więc z powodzeniem (i dość szybko) sam może zaopatrzyć się w słabsze zioła lecznicze (tj. takie, których można szukać po nazwie z umiejętnością "zielarstwo" na poziomie GP), ale słabsze zioła lecznicze mają to do siebie, że są słabe. Niewiele zdrowia przywracają, a jeżeli dodać do tego ograniczenie w postaci tego, że po czwartym ziółku kolejne mają bardzo małą szansę na to, że w ogóle wywrą jakikolwiek skutek, lepiej jednak być myśliwym lub zapłacić myśliwemu za porządne zioła. Moim zdaniem, szkoda many na amatorskie poszukiwania ziół - zwłaszcza, że można ją teraz wykorzystać do lepszych celów.
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Terum »

Mam pytanie, tak sobie czytam o zmianie zawodu i na temat stażu, nie do końca rozumiem jak to wygląda w przypadku zmiany wyszkolonego zawodu na inny. Zawód mam wyszkolony na maksimum dostępne bez polecenia stowarzyszenia. Jeśli zmieniłbym teraz zawód to jak to będzie wyglądało jeśli chodzi o trening w nowym zawodzie.
1.Czy jest to jedynie kwestia finansowa i w jeden dzień mogę wytrenować nowy zawód jeśli dysponuję odpowiednią ilością gotówki - staż zostanie przeniesiony z wytrenowanego zawodu na nowy?
2.Czy też będę musiał sukcesywnie trenować zawód w cotygodniowym treningu tak jak to miało miejsce przy wypracowywaniu stażu przy pierwszym zawodzie?
3. Jak to jest ze stażem w przypadku uzyskania polecenia ze stowarzyszenia, czy czas miedzy wyszkoleniem do pełnego gp a czas oczekiwania na polecenie ze stowarzyszenia liczy się do stażu po otrzymaniu polecenia czy też jest on liczony od momentu uzyskania polecenia?
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Numeron »

Staz sie przypisuje do zawodu, wiec po zmianie zawodu, bedziesz musial ponownie trenowac cotygodniowe umy. Ale jesli za pol roku postanowisz wrocic do pierwszego zawodu, ograniczac bedzie Ciebie jedyna kwestia finansowa.

Osoby bez polecenia maja blokade stazu, ktora wisi na 75% zawodu, polecenie przez stowarzyszenie zdejmuje te blokade. Wiec majac 75% zawodu od powiedzmy 5 tygodni, bedziesz musial dalej nabijac staz po poleceniu.
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Terum »

Numeron pisze:Staz sie przypisuje do zawodu, wiec po zmianie zawodu, bedziesz musial ponownie trenowac cotygodniowe umy. Ale jesli za pol roku postanowisz wrocic do pierwszego zawodu, ograniczac bedzie Ciebie jedyna kwestia finansowa.

Osoby bez polecenia maja blokade stazu, ktora wisi na 75% zawodu, polecenie przez stowarzyszenie zdejmuje te blokade. Wiec majac 75% zawodu od powiedzmy 5 tygodni, bedziesz musial dalej nabijac staz po poleceniu.
Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Irvin

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Irvin »

Jak oceniacie Legionistę jako zawód do mass pvp , 1vs1 czy też do farmy?

Ktoś go wykoksił na maxa i sprawdził? Mógłby ktoś coś szczegółowiej napisać na ten temat bo nie znalazłem nic praktycznie na temat tego zawodu.
Oprócz tyle co na arce wiki, widzę że podpięty jest on pod KM, OHM, KGKS...


Z tego co wyczytałem to Gład/ Korsarz ostatecznie Miecznik najbardziej optymalnym wyborem są czy też uniwersalnym mającym zalety jak i defensywnie tak i w uśrednionym specu.

Przy okazji czy Góry Krańca Świata żyją ? czy wszystkie rody wesoło chrapią?

Wracam po 11 latach nieobecności więc proszę o wyrozumiałość mojego zacofania.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gerdia »

Irvin pisze:[...]widzę że podpięty jest on pod KM, OHM, KGKS...
Obecnie nie ma czegoś takiego jak podpięcie zawodu do stowarzyszenia. Każde stowarzyszenie daje możliwość trenowania wszystkich zawodów na poziomie 100% (kwestia polecenia trenerowi). Nie będąc w żadnym stowarzyszeniu wybrany zawód można trenować do 75%.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Irvin

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Irvin »

Oj rozumiem dziękuje za wyjaśnienie :)


Więc jak oceniacie zawody po sprawdzeniu w praktyce?
Numeron
Posty: 138
Rejestracja: 31 paź 2010 08:30

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Numeron »

Zawod legionisty wywodzi sie z OHM, a to ze po x latach jakas gildia dostala w siedzibie trenera tego zawodu wcale nie oznacza ze korzenie tez sie zmienily.

Co do samego zawodu, zawod jest typowy dla prowadzacego, lamanie szyku rewelacyjne, rozkazy tez bardzo wysoko i zaslanianie troche mniej ale tez na bardzo przyzwoitym poziomie. Obrazenia ze speca slabe, chociaz nie az tak jak niektorzy sadza. Expienie minimalnie meczace, zwlaszcza solo, ale nie mozna miec wszystkiego. Jesli nie zamierzasz prowadzic, lub bedziesz mial okazje prowadzic sporadycznie z czystym sumieniem moge polecic miecznika. Zawod wg mnie chyba najbardziej zbalansowany pod wzgledem gry solo jak i latania w calkiem licznych druzynach.
Barad
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2009 15:59

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Barad »

Irvin pisze:
Przy okazji czy Góry Krańca Świata żyją ? czy wszystkie rody wesoło chrapią?
GKS żyją i wieczorami na ogół przestają chrapać :)
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 104
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Hiof »

Irvin:

Nie jestem w gildii i gram zazwyczaj sam. Wziąłem zawód barbarzyńcy i nie narzekam. Dobrze mi się gra. Pasuje mi do gnoma. Dla krasnoluda też będzie odpowiedni.
ODPOWIEDZ