Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Zorilazor »

Gerdia pisze:Co to w ogóle za pytanie? :shock:
Takie obserwacje powinno się czynić na arkadii, a nie pytać na forum.
hmm, a coz to w ogole za odpowiedz? moze warto w pytaniach dla poczatkujacych wprowadzic zasade niegryzienia z wikipedii?
Adaro pisze:Mam takie pytanie dotyczące gildii: które z nich są żywe?
Masz racej przy 20 gildiach i w porywach setce graczy nie ma sily zeby wszystkie gildie byly aktywne. Z drugiej strony nikt nie napisze, ze jakas tam gildia jest martwa bo zawsze znajdzie sie niedobitek, ktory bedzie krzyczal 'Jeszcze zyjemy' ;)

Wybierz sobie stowarzyszenie, ktore odpowiada twojej postaci i pokrec sie troche na ich terenie. W ten sposob dowiesz sie czegos wiecej o nim i o graczach, ktorzy tam graja.
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Aleksa »

Polecam wybrać swoją ścieżkę, a potem zacząć starania. W ten sposób dowiesz się, czy gildia jest aktywna itd. Musisz też zwrócić uwagę na to, że gildie przede wszystkim aktywne są w godzinach wieczornych, więc bez sensu jest sprawdzanie tego od rana. Poczytaj sobie o stowarzyszeniach na arkawiki, może coś Ci przypadnie do gustu, też nie wszędzie będziesz mógł się starać. Moim zdaniem też głupia jest rada "pokręć się po ich terytorium i zobacz czy działają aktywnie" - już uzasadniam czemu. Jeśli celem jest kogoś poznać - to jak najbardziej, można się kręcić itd, ale nie zobaczy się w taki sposob czy gildia jest aktywna... Bo np. mojej ciągle nie ma, bo non top gdzieś łazimy, na wyprawy i inne, więc w swoim terytorium jesteśmy tylko jak wracamy z wypraw, badz zeby odpoczac, ogarnac sie przed kolejna wyprawa no i zeby bronic to cholerne miasto :P
Kolejna kwestia zastanow sie, czy chcesz miec pk w gildii.
Poza tym najlepiej jest wybudować postać od początku podstawę rpgową itd. Niech coś Cię chwyci, zajaraj się czymś na maksa, a potem wybieraj.
Uwierz, ze pojscie gdzies dla samego magikowania, wypraw, pk, etc. predzej czy pozniej sie nudzi, ale sa Ci ludzie dzieki ktorym chce sie logowac, z ktorymi sie rpeguje np. w gladiatorskiej jadalni, przy dobrej gorzalce, czy urzadzajac igrzyska na sniezki :P ( i z tego miejsca pozdrawiam Ave :D )
Lepszych rad nie mam :(
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Kynthlan

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Kynthlan »

Hej,

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś widział ostatnio Fluxe lub pozostalych gnomow od mapnika.

Przelazlem 3/4 Ishtar(nie liczac miast) i nie natrafiłem na nich.
Jakaś wskazówka do któregokolwiek w czasie obecnym?
Awatar użytkownika
Feanen
Posty: 29
Rejestracja: 16 cze 2015 08:02

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Feanen »

Proponuje nie szukać ich specjalnie. Szkoda czasu?
Prędzej czy później natkniesz się przypadkowo, bo często ich mijam (w tym w miastach).
Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 113
Rejestracja: 24 maja 2013 12:54

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Galatea »

Nie wiem jak jest teraz, ale jakiś czas temu Fluxa była zbugowana i jej gnomi pomagierzy błędnie podawali jej lokację. Gerdia bodajże dwukrotnie zgłaszała z nią problem, ale nie wiem, czy cokolwiek w tej sprawie ruszyło. (:
Troal zaklada na szyje niewielka drewniana fujarke.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Fuggazi »

Jakiś gnomi miesiąc temu jeszcze łaziła po Lyrii
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Riann
Posty: 23
Rejestracja: 01 cze 2015 22:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Riann »

edit: usunięte
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015 22:06 przez Riann, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czy wiesz, mała ćmo, że to, co przed sobą widzisz, to jest płomień?"
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Haern »

@Riann: Ujawnianie takich informacji poza Arkadią jest karalne.
Narmaniel

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Narmaniel »

Wieki temu widziałem gdzieś tabelę porównującą umiejętności dostępne w zawodach. Czy mógłby ktoś wrzucić do niej linka tutaj lub do mnie na PM?

O ile to nie karalne. ;)

EDIT:
Dziękuję.
Gonred
Posty: 33
Rejestracja: 02 lis 2015 08:49

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gonred »

Witam wszystkich.
Niedawno wróciłem po piętnastu latach przerwy i uczę się od nowa świata, wiele się pozmieniało od czasu, gdy miałem okazję ostatni raz grać. Mam na razie pytanie związane z treningiem w zawodach. Gram krasnoludem i używam, co zapewne nie jest zaskoczeniem, toporów. Skończyłem na razie ich trening na poziomie 20 w Karak Varn i chciałbym rozpocząć trening zawodowy. Jednak z rozpiski na tronie arkadiowej wiki widze, że w gildiach podróżniczych można ten rodzaj broni wytrenować do poziomu 30, czy w takim razie zaczynając naukę zawodu będę miał możliwość uzupełnienia tych tych umiejętności u trenera, czy też najpierw dokończyć treningi w gildiach i dopiero później zająć się zawodem? Nie chciałbym żeby mi coś uciekło, więc jeśli będzie taka potrzeba, to zrobię sobie dłuższą wycieczkę do Makahamu.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
ODPOWIEDZ