Gildie, zawody i kluby

Forum Pomoc dla Początkujących.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gleanevall »

Diaros pisze:Finmor jezeli sugerujesz ze powinienem w grze podejsc do kogos by zapytac "Nie wiesz moze gdzie znajduja sie zaginione mapy?" to naprawde winszuje klimatu:)
Tak czy siak gratuluje powodow ktore posuwaja Cie do takiej popmpatycznosci:)
No, trzymajcie mnie, co za ignorant! Nikczemny prowokator!
Najprostsze rozwiązanie - zapłać jakiemuś włóczykijowi za zaprowadzenie na miejsce. TA DA
Ostatnio zmieniony 17 lip 2014 00:36 przez Gleanevall, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Rafgart »

Moze jednak nie wyzywajmy tu innych od kretynow tylko dlatego, ze maja inne zdanie.
Awatar użytkownika
Dahed
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2014 10:53
Lokalizacja: Nuln

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Dahed »

Witajcie,

Mam drobne pytanie dotyczące zawodu. Zacząłem trenować jeden zawód, ale rozmyśliłem się z niego. Więc moje pytanie brzmi jak przerwać trening. Jestem u mego trenera i wpisuje przeróżne komendy, ale nic nie działa.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Talhar
Posty: 38
Rejestracja: 27 maja 2014 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Talhar »

Jedyna opcją porzucenia obecnego zawodu jest abyś podjął się innego interesującego Cię zawodu.
Awatar użytkownika
Dahed
Posty: 33
Rejestracja: 17 lip 2014 10:53
Lokalizacja: Nuln

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Dahed »

Interesuje mnie przepatrywacz. Jednak w obozie w Kaedwen podchodzę do każdego NPCa pytam sie o trening, o zawod, o prace i nie ma zadnej reakcji. Co robie nie tak ?
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Maylinne »

Istnieje możliwość, że enpec nie żyje i musisz poczekać aż znów się pojawi w świecie. Druga możliwość to taka, że źle patrzysz. Podczas szukania trenera warto zwrócić uwagę na enpece różne od innych, tzn. takie, które się przedstawiają, mają inny wygląd zewnętrzny, inne przymiotniki.
Mikkel

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Mikkel »

Ile postępów w odkrywaniu świata wymagane jest do tego, aby postać przestała być Nieopierzonym Włóczykijem? Postać za sobą masę (kilkanaście?) niedużych postępów w odkrywaniu świata, jedne duże i jednego ogromne+ (czyli nabiłem ogromne, a potem jeszcze sporo zwiedzania).
Postać obejrzała dosłownie wszystko, co było do obejrzenia w kilku miejscowościach i myślałem, że to wystarczy... A tu jednak nie. Długo się pracuje na jeden skok obieżyświatowości? Jedną całą krainę (tj. Tileę taką albo Bretonię) zwiedzić trzeba oglądając wszystko?
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Gerdia »

Jeśli pamięć mnie nie myli to na każdą zmianę trzeba pare niebotycznych postępów.
Ale ja mapnik 'expiłam' pare lat temu i już trochę nie pamiętam.

Pozdrawiam,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Awatar użytkownika
Eltharis
Posty: 130
Rejestracja: 22 lip 2014 23:39

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Eltharis »

Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie.

Mam kilka pytań odnośnie zawodów i tracenia umiejętności. Rozumiem, że w danej chwili można mieć jeden dowolny zawód (czy to AJ, czy masowy).

1. Czy jeżeli wytrenowałem całkowicie jeden zawód, powiedzmy Wykidajło (tj. mazugi, młoty, toopry, uniki etc. na tyle ile się dało) i następnie opuszczę zawód, to czy umiejętności spadną do poziomu GP?

2. Jak wyżej, tylko zmiana zawodu zamiast opuszczenia. Powiedzmy wytrenowałem całkowicie Wykidajło i zmieniam na Zielarza. Tracę wówczas wszystkie umiejętności bojowe do poziomu GP?

3. Nie wiem, czy taka sytuacja jest możliwa, ale powiedzmy, że przechodzę z zadowu Wykidajło na Miecznika. Miałem wytrenowane parowanie na maksymalny poziom, a miecznik (załóżmy) oferuje początkowo mniejszą wartość (która w miarę stażu przewyższy Wykidajła). Czy w tym przypadku tracę uma i muszę nabijać z powrotem jak już będę miał staż?

4. Jeżeli wytrenowałem zawód całkowicie (zostańmy przy Wykidajle) i zmieniam na inny zawód (np. na Zielarza), a potem wracam z powrotem do Wykidajły to odzyskuję dawne umiejętności, czy tracę zielarstwo, a umy Wykidajła muszę nabijać od nowa?

5. Ostatnie pytanie. Załóżmy, że zostaję Zielarzem i trenuję zielarstwo na maksymalny poziom. Dołączam do Stowarzyszenia i zmieniam zawód na Strażnika (nie ma zielarstwa). Czy w tym przypadku również tracę zielarstwo do poziomu GP? Zmierzam do tego, że nie mogę jednocześnie zachować umiejętności zielarstwa na poziomie zielarza i przynależeć do jakiekokolwiek zawodu masowego (jako, że Myśliwy i Odkrywca mają gorszy poziom zielarstwa od Zielarza. Podobno)?
Awatar użytkownika
Redaan
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2009 20:20

Re: Gildie, zawody i kluby

Post autor: Redaan »

Eltharisie, otóż:

1. Z tego co wiem nie da się ot tak porzucić zawodu. Możesz jedynie zastąpić go innym.
2.Tak, przy zmianie zawodu na inny do poziomu GP spadną tylko te umiejętności, które nie przynależą do nowo wybranego zawodu. Reszta pozostanie na poziomie dotąd wytrenowanym, bądź o ile w nowym zawodzie owa umiejętność występuje ale na niższym poziomie to spadnie do tegoż właśnie poziomu a nie do poziomu z GP. Takie zależności dotyczą każdego typu zmiany: z AJ na inny AJ, z AJ na etatowy, z etatowego na inny etatowy, z etatowego na AJ.
3. Patrz punkt 2.
4. Przy każdej zmianie zawodu tracisz umiejętności, których nie ma w nowym. Oczywiście wiąże się to z nabijaniem stażu i trenowaniem niepokrywających się umiejętności od nowa.
5. Patrz punkt 4.
ODPOWIEDZ