Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Hakiel
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2015 12:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Hakiel »

Mam problem z pragnieniem. Nie chce mi spaść. Myślałem na początku, że to jakiś błąd klienta na stronie, ale po wpisaniu Stan jest napisane, że chce mi się pić. Piłem już i z bukłaka, jak zarówno z fontanny. Coś robię źle, czy doznałem jakiegoś bug'a?
#EDIT:
Dzięki Ethel, zadziałało. Swoją drogą najwyraźniej postać pije bardzo mało, jak każemy się jej napić. No, albo na prawdę była już spragniona ;).
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015 23:37 przez Hakiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ethel »

Jest taka komenda napij sie do syta, ktora pozwala ugasic pragnienie za jednym razem.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Tercoral »

Em, ile sie miesci slow/linijek na pergaminie?
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Kargrim
Posty: 12
Rejestracja: 06 kwie 2015 22:46

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kargrim »

Czy negatywne relacje (to jest, że byłbym ścigany przez strażników danego obszaru) mijają z czasem?

@
dzięki
Ostatnio zmieniony 17 maja 2015 23:17 przez Kargrim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kherith
Posty: 25
Rejestracja: 17 mar 2015 11:31
Lokalizacja: Karond Kar

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kherith »

Tak.
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Talisa »

http://i.imgur.com/kWdblEq.jpg

Czy to normalne?

Po kolei:
1. Postac nie grana od 1.5 roku ponad.
2. W zeszlym tygodniu prawie na pewno placilem trollowi i nie bylo problemu.
3. Jedyne co pamietam, to wejscie ostatnio na lokacje gdy pogranicznik go bil, i proba przejscia przez komende idz (kwalifikuje sie to jako walka?). Na pewno nie wsparlem. Nie bylo ostrzezenia.
4. Dawno temu pewnie pomagalem go zabic (1.5 roku) - pisze to bo pewne NPCe w Urbimo na mnie skoczyly od razu wczoraj, mimo, ze pewne cos wyciagalem ze 2 lata temu (jak to kodowo mozliwe :shock: )
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Herenvarno »

W Ubrimo na pewnym pieterku, jakies tam NPC-e leja jak leci. Nie podaja powodu :D
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Herin »

Pytanie, powróciłem na Arkadie już po zmianach w zbrojach. Sprawdzam i testuje od pewnego czasu i wciąż nie mam pewności.
Kiedyś większe obciążenie dość mocno odbijało się na unikach. Jak to teraz jest, czy zbroja, która kodowo przypisana jest do lekkiej, średniej albo ciężkiej ma wpływ na uniki (pomijam różnice w wagach przedmiotów w obrębie w danej kategorii, czy całkowitego obciążenia postaci ekwipunkiem)?
I czy jeśli ten wpływ jest, to np. ubranie się w lekką zbroję, ale dołączenie do niej elementu z kategorii ciężka (powiedzmy nagolenniki), psuje efekt "lekkości"? Mam zawód gdzie obrona oparta jest na unikach i parowaniu.
Nie potrzebuje jakichś dokładnych danych, tylko ogólnych wyjaśnień w sprawie mechaniki "jest tak, a tak". Z natury unikam rozwiązań liczbowych na Arce i nie chcę specjalnie podpinać do klienta skryptu statystyk ;/
Jakby ktoś się podzielił wiedzą w tym zakresie byłbym niezmiernie wdzięczny.
Awatar użytkownika
Kargrim
Posty: 12
Rejestracja: 06 kwie 2015 22:46

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kargrim »

Najprostszy test: zdejmij całą zbroję, napakuj plecak kamieniami i sprawdź czy unikasz. ;)

Albo zapakuj na full raz z lekką raz z ciężką i sprawdź różnicę.

Ja zawsze na ciężko to nie próbowałem.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ethel »

Bardzo prosilabym o korekte kogos, kto przeexpil wiecej niz ja, jesli sie myle - ale godziny mielenia mobow utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze unikom nie przeszkadza ciezka zbroja.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ