Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kerian »

Z duza doza prawdopodobienstwa powiem nie.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Dymhard »

Ostatnio często zgonię. Przeczytałem artykuł 'śmierć' na wiki. Wiadomo że trzeba odrabiać. Jednak zastanawia mnie jedno. Mam zawsze wyłączoną formę. Wszystko idzie do expa bojowego. Czy obecnie exp bojowy po śmierci wchodzi tylko w odrabianie czy podbija mi cechy po skończeniu odrabiania. W sensie będę silniejszy jak odrobię te cechy bo zdobyłem exp bojowy.

Jeśli exp bojowy podczas odrabiania służy tylko odrobieniu to przełączę na formę.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Adventicus »

Jak zezgonisz odrabiasz zgona, jak skończysz odrabiać zgona odrabiasz formę (jeśli jest włączona) potem idzie ci w expa jak przed zgonem. Z własnego doświadczenia odrabiasz to co miałeś przed zgonem nic mniej nic więcej. Dodatkowo jeśli miałeś ustawienie 22100 przed zgonem a potem zdedzisz i zmnienisz na 21200 to dalej wrócą ci staty takie jak miałeś przed zgonem (przy pojedyńczych zgonach nie wiem jak starasz sie skillować do spodu jeszcze nie testowałem) przynajmniej tak to wygląda z mojej ograniczonej obserwacji.
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Eti »

Dziś rano oceniłam monety. Miałam 100 sztuk zlotych monet. Zarobiłam dziesięc złotych monet, włożyłam do sakwy, ponownie oceniłam i mam ich 210. To już nie poraz pierwszy kiedy wydaje mi się że mam dużo więcej lub mniej pieniędzy niż np przed godziną czy dwiema.

Czy to jakiś błąd przy ocenie? Od czego to zależy? Poziom inteligencji postaci? Zmęczenie? Inflacja w Isthar?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kerian »

Ocena nie jest dokładna. Policz złote monety
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Eti
Posty: 29
Rejestracja: 06 sie 2021 18:12

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Eti »

Dziękuje! A już chciałam błąd zgłaszać. :)
Sylur
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2022 22:03

Cechy

Post autor: Sylur »

Cześć,

Chcę odgrywać postać która nie jest zwykłym wojownikiem ale także intelektualistą. Jeśli dobrze pamiętam intelekt kilka lat temu miał znikome działanie.

Jak wygląda to teraz? Chciałbym rozszerzyć pytanie - jaka cecha na co konkretnie (mechanika, skille) wpływa? Czy jest gdzieś jedno źródło gdzie znajdę kompleksową informację?
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kregan »

ArkadiaWiki dzial Mechanika Arkadii powinien ci trochę pomóc się zorientować. Obecnie intelekt lub jego pochodne (np. zależna od niego ilość posiadanej przez postać many) ma szereg róźnych zastosowań, mniej lub bardziej istotnych dla danej postaci.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Adaro
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2015 09:58

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Adaro »

Witam
Czy rozpadające się tarcze wykute u kowali to standard, błąd czy wyjątkowy pech? Jedna w Imperium rozpadła się po kilkunastu wrogach, druga z Wyzimy nie dotrwała nawet do 10 wroga.
Teraz zastanawiam się czy kowale i ich wyroby to tylko taki żart czy mam takiego pecha.
A.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kerian »

No niestety. Sprzęt od kowala zależy od randoma.
Kiedyś mi płytowa z Monx rozpadła się po pierwszym ciosie.
A tarcze są robione z kartonu i trzeba kuc je po cztery żeby starczały na expa.
Są tez expowiska z dobrymi tarczami tylko trzeba je podnosić i przebierać.

A na obronie sprzętu od kowala powiem, ze jest przynajmniej średni wiec nadal opłaca się go kuc z braku dostępu do magików.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
ODPOWIEDZ