Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Rafgart »

Nikt nie ma nigdzie prawa wymuszac przedstawiania sie.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Dhorw »

Czyli nie bedac pewnym czy dana postac (sadzac po wygladzie) jest wrogiem to nie mozna nic zrobic.

Arkadia.
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Adelmar »

Arkadia oferuje więcej możliwości niż <zabij>.

EOT
Kinrim
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2014 15:05

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kinrim »

Cześć wszystkim.

Nie do końca wiem czy czegoś podobnego już gdzieś nie ma, ale nie znalazłem póki co. Wróciłem do gry po kilkuletniej przerwie, i aktualnie nurtuje mnie kwestia jak długo nie płaci się za przejazdy dyliżansem bądź statkiem? Wydawało mi się że działa to dopóki ma się elementarz, ale oddałem go jakieś 36 godzin gry temu, a dalej nie płacę przewoźnikom. Ktoś może rozjaśnić moje wątpliwości?

Kinrim Bald.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gleanevall »

Najnowsze informacje na ten temat, jakie pamiętam padły tutaj: viewtopic.php?f=4&t=18&p=19255#p19255
O stażu możesz przeczytać na wiki.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Merkava »

Rafgart pisze:Nikt nie ma nigdzie prawa wymuszac przedstawiania sie.
Rafgarcie, bardzo bym prosił o sprecyzowanie tej wykładni...

Czy dotyczy ona tylko, jak dotąd rozumiałem, zakazu zmuszania do użycia komendy 'przedstaw sie', cy też teraz jest szersza, i nie dopuszcza się w ogóle legitymowania graczy? Co z sytuacją gdy Janek, mały brzydki gnom jest wrogiem mojej gildii, spotykam małego brzydkiego gnoma, nie mam pewności czy to Janek, chyba mam jakąś możliwość potwierdzenia czy to wróg czy ktoś inny?

Wiem, że większość osób zarówno ze strony pytającej o imie jak i odpowiadającej (lub nie) zachowa się rozsądnie, jednak dla ogólnego zdrowia dobrze by było by tak jednoznaczna wypowiedź Czarodzieja w kwestii zasad była rozwinięta by nie budzić dalszych pytań czy dwuznacznych interpretacji...

Dla jasności przykład:
Poczta w Naggarond.
Wyniosłego niebieskookiego elfa.
Mowisz do wynioslego niebieskookiego elfa: Kim jestes i co robisz na ziemiach Wiedzmiego Krola?
Wyniosly niebieskooki elf mowi: Jestem Wojtek i sobie podrozuje, nic zlego nie robie.
- Do tego momentu wszystko ok, bo odgrywamy postacie. -
Mowisz do wynioslego niebieskookiego elfa: Wygladasz jak przeklety Azur. Spytam jeszcze raz, kim jestes?
Wyniosly niebieskooki elf mowi: No mowie ze Wojtek, czegojeszcze chcesz?
Mowisz do wynioslego niebieskookiego elfa: Przedstaw sie albo wyrwe ci serce!
- W tym momencie zasady zostały złamane bo wymagałem uzycia konkretnej komendy przez innego gracza -

Czy to poprawna interpretacja?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Zurwen »

Merkava pisze:
Rafgart pisze:Nikt nie ma nigdzie prawa wymuszac przedstawiania sie.
Rafgarcie, bardzo bym prosił o sprecyzowanie tej wykładni...

Czy dotyczy ona tylko, jak dotąd rozumiałem, zakazu zmuszania do użycia komendy 'przedstaw sie', cy też teraz jest szersza, i nie dopuszcza się w ogóle legitymowania graczy? Co z sytuacją gdy Janek, mały brzydki gnom jest wrogiem mojej gildii, spotykam małego brzydkiego gnoma, nie mam pewności czy to Janek, chyba mam jakąś możliwość potwierdzenia czy to wróg czy ktoś inny?

Wiem, że większość osób zarówno ze strony pytającej o imie jak i odpowiadającej (lub nie) zachowa się rozsądnie, jednak dla ogólnego zdrowia dobrze by było by tak jednoznaczna wypowiedź Czarodzieja w kwestii zasad była rozwinięta by nie budzić dalszych pytań czy dwuznacznych interpretacji...

Dla jasności przykład:
Poczta w Naggarond.
Wyniosłego niebieskookiego elfa.
Mowisz do wynioslego niebieskookiego elfa: Kim jestes i co robisz na ziemiach Wiedzmiego Krola?
Wyniosly niebieskooki elf mowi: Jestem Wojtek i sobie podrozuje, nic zlego nie robie.
- Do tego momentu wszystko ok, bo odgrywamy postacie. -
Mowisz do wynioslego niebieskookiego elfa: Wygladasz jak przeklety Azur. Spytam jeszcze raz, kim jestes?
Wyniosly niebieskooki elf mowi: No mowie ze Wojtek, czegojeszcze chcesz?
Mowisz do wynioslego niebieskookiego elfa: Przedstaw sie albo wyrwe ci serce!
- W tym momencie zasady zostały złamane bo wymagałem uzycia konkretnej komendy przez innego gracza -

Czy to poprawna interpretacja?
Tak
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gleanevall »

Dobrze, że zacytowałeś, bo by wszyscy zapomnieli o czym mowa.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Tercoral »

Log taki daleki od rzeczywistosci.. Poprawie :D


Poczta w elfim pipidowku.
mizerny niebieskooki elf.
[Uwaga podbindowalem: mizernego elfa -> F2 by zabic]
Mowisz: Co robisz?
mizerny niebieskooki elf mowi: Stoje
- Do tego momentu wszystko ok, bo odgrywamy postacie. -
Mowisz: Wygladasz jak wrog
Mizerny niebieskooki elf mowi: O co chodzi?
Mowisz: Imie lub smierc!
- W tym momencie zasady zostały złamane bo wymagałem uzycia konkretnej komendy przez innego gracza -
Tęczowe serce... :oops:
Ayenne
Posty: 85
Rejestracja: 20 lip 2011 12:26

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ayenne »

Niedlugo nie bedzie mozna pierdnac, a gora bedzie musiala zdefiniowac co tak na prawde jest pierdnieciem, co tylko puszczeniem baka, a co ostentacyjnym zasmrodzeniem srodowiska

...
Pozdrawiam
No matter how many deaths that I die I will never forget
No matter how many lies I live I will never regret
ODPOWIEDZ