Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Ingrid
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2020 09:20

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ingrid »

A czy jezeli srednia zbroje oceniam na 8/10 w danej kategorii a ciezka rowniez na 8/10 (zakldajac ze moja ocena jest dokladna) to obie sa sobie rowne czy tez jest to 8/10 jak na srednia/ciezka zbroje.

Dużo zależy od tego gdzie tam ciupiesz te mobki głównie jeśli chodzi o wyprawy solo i co zacz rasa postac
Chcialabym cos na poziomie bobolaka czy kilmulisa (pojedyncze sztuki). Rasa czlowiek. Bardzo blisko mocnej.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kregan »

Ingrid pisze: 04 paź 2020 19:37 A czy jezeli srednia zbroje oceniam na 8/10 w danej kategorii a ciezka rowniez na 8/10 (zakldajac ze moja ocena jest dokladna) to obie sa sobie rowne czy tez jest to 8/10 jak na srednia/ciezka zbroje.

Dużo zależy od tego gdzie tam ciupiesz te mobki głównie jeśli chodzi o wyprawy solo i co zacz rasa postac
Chcialabym cos na poziomie bobolaka czy kilmulisa (pojedyncze sztuki). Rasa czlowiek. Bardzo blisko mocnej.
Jest to rozróżniane zakładając ze oba typy maja faktycznie ten sam poziom ochrony. To ciężka da więcej kosztem wagi. Powiedzmy, ze dosc dobrze 8/10 to taki prog ponizej ktorego lepiej nie schodzic. Przy czym jesli akurat tluczesz cos co akurat nie dysponuje tym typem obrazen to mozna przezyc (polecam zwracac uwage na opisy ciosów wskazujące na typ obrazen jesli mob walczy wrecz, albo przyjrzec sie broni pokonanego przeciwnika). Nie ma idealnego przepisu w zaleznosci od zawodu, cech czasem tak samo dobrze albo lepiej sprawdzi sie srednia zbroja, a nie ciezka. Generalnie staraj sie unikac przeciazenia postaci. Zbyt slaba postac + ciezkie zbroje + zapasowe bronie/tarcze = męka pańska;) mozna probowac zakladac nieco lzejsze helmy, naramienniki. Na probe bym polecil napiersnik od kowali z Mons Arx, nalokietniki i szlom, naudziaki z Rinde z ciezkich. Ze srednimi zbrojami jest troche gorzej w tym temacie i bardziej trzeba polegac na znaleznych. Plytkowa karacena z Eisenlaan chyba tez nie byla taka najgorsza ze srednich. Przy postaci w okolicy mocna, to podcechy leca sprawnie w gorę i w zasadzie wszystko zmienia sie szybko jak w kalejdoskopie.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gixx »

Moim zdaniem nie warto wogóle się nad tym zastanawiać. Jeśli expienie do użytecznego poziomu pójdzie np 30 godzin wolniej, to nie jest żaden problem, bo odzyskuje się ten czas ktory byłby poświęcony na kombinowanie i szukanie sprzętu. A jest to sprawa jednorazowa, bo wnioski na pełnym stażu i lepszych cechach będą inne, więc nie procentuje to jakąś super wiedzą w przyszłości. Jak się nie ma stażu i cech, to w mojej opinii lepiej kupić pewniaki od kowala, gdzie nie ma losowości, ani poświęconego czasu na poszukiwanie.

Mocny to aż nadto, żeby swobodnie w pełnej płycie z mons arx i pawęży z wyzimy operować. Ja testowałem to od krzepkiego i naprawdę wporządku szło. Oczywiście solo exp, żadnych dodatkowych itemów ze sobą, wolne i potwornie nudne przestawianie czołgu z miejsca na miejsce non-stop na jednym expowisku. Ale taki etap.
Awatar użytkownika
Ingrid
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2020 09:20

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ingrid »

Kod: Zaznacz cały

o w mojej opinii lepiej kupić pewniaki od kowala, gdzie nie ma losowości, ani poświęconego czasu na poszukiwanie.
Czy jest pewnosc ogolnie sprzetu od kowala?
Jezeli przy pokazaniu w mojej ocenie jest 8/12 to jest on faktycznie 8/12?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kerian »

Ocena moze sie roznic, ale jestes pewna, ze sprzet jest calkiem niezly jak na warunki gp
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Nrdan
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2018 07:25

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Nrdan »

Dziwie sie, ze nikt nie wspomnial o pancerzu kolczym z Nuln i brygantynie z Uber. Najlepsze zbroje od kowala na poczatek :)
Eeeeeee...... trzeba na stryszek.
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gixx »

Ingrid pisze: 05 paź 2020 19:21 Czy jest pewnosc ogolnie sprzetu od kowala?
To juz bardziej wnikliwe pytanie. Sa dwie mozliwosci - albo sprzet od kowali za kazdym razem jest identyczny, albo bardzo bardzo za kazdym razem zblizony do siebie. Niektorzy sie sklaniaja, ze jest identyczny, inni, ze istnieja drobne roznice. Jednak z pewnoscia roznice nie sa na tyle duze, zeby sie wogole nad nimi zastanawiac z perspektywy GP.
Ingrid pisze: 05 paź 2020 19:21 Jezeli przy pokazaniu w mojej ocenie jest 8/12 to jest on faktycznie 8/12?
Nie. Znajdzie sie ktos kto ma lepszego uma oceny przedmiotu i lepszy intelekt, moze tez, jesli chodzi o bronie, ktos lepiej wladac dana bronia. On oceni to lepiej i blad jego oceny srednio bedzie mniejszy (chociaz chyba nikt nie jest nieomylny). Niemniej, gdyby znalazl sie 'oceniacz idealny' to wedlug ludzi (lub nieludzi), ktorzy to sprawdzali, przedmioty od kowali beda do siebie albo bardzo zblizone, albo identyczne.

I nie, sprzet od kowali nie 'jest calkiem niezly'. To niektore egzemplarze tego sprzetu, jak te co juz padly w rozmowie sa calkiem przyzwoite na warunki GP.
Awatar użytkownika
Ingrid
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2020 09:20

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ingrid »

Dziwie sie, ze nikt nie wspomnial o pancerzu kolczym z Nuln i brygantynie z Uber. Najlepsze zbroje od kowala na poczatek :)
A co z karacena z Eysenlaan?
Gixx
Posty: 81
Rejestracja: 05 cze 2017 01:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gixx »

Ingrid pisze: 07 paź 2020 19:07 A co z karacena z Eysenlaan?
To już lepiej rozstrzygać na Arkadii, gdyż pytanie nie dotyczy mechaniki. Trzeba popytać, albo samemu sprawdzić. I tak już chyba zbyt dużo przykładów w tym temacie padło.
Awatar użytkownika
Ingrid
Posty: 32
Rejestracja: 26 wrz 2020 09:20

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ingrid »

Apokalipsy to zawsze tak dlugo trwaja czy obecna jest czyms wyjatkowym?
Conajmniej pol godziny nie moge sie zalogowac.
ODPOWIEDZ