Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kregan »

Gunbjorn pisze: 31 sty 2021 13:08 Czy jest sens używać zwykłych tarcz?
Z tego co rozumiem puklerze dodatkowo do umiejętności tarczownictwa, doliczają umiejętność parowania.
Źle. Puklerze swoją skuteczność parowania biorą nie z sumy umiejętności parowania i tarczownictwa, ale z ich średniej. Puklerz jest tarczą dla zawodów, które mają wysoko parowanie, a nisko tarczownictwo (miecznik, strażnik) i ktoś chce używać jednoręcznej broni. Zawody typowo oparte obroną na tarczownictwie gladiator, korsarz, legionista używają normalnych tarcz.
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Gunbjorn
Posty: 11
Rejestracja: 29 sty 2021 21:49

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gunbjorn »

Czy poziom zniszczenia zbroi wpływa na jej parowanie/osłone?
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Crer »

Tak
Aro
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2021 10:46

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Aro »

Witam,

mam kilka pytan co do formy, na ktore nie znalazlem jeszcze odpowiedzi:

1. Czy forma sie "laduje" caly czas nawet jak sie osiagnie "w doskonalej formie"?
Po 2-3 postepach na pelnej formie cechy mi nie drgnely i dalatego mnie to niepokoi :)

2. Jesli nie, to czy reszta doswiadczenia idzie "normalnie" w cechy?

3. Czy wbicie komendy typu "+staz" czy "+kondycja" zabiera zawsze cala forme? Nie da sie tego jakos "dawkowac"?
Przynajmniej u mnie tak bylo przy "+staz" i nie jestem pewien czy to norma.

4. Ile przywraca "+kondycja" czy "+zmeczenie"? Do pelna, jeden stopien czy jakis innym przelicznik exp->hp?

5. Mozna uzyc komend "+kondycja" czy "+zmeczenie" w trakcie walki?

Pozdrawiam
Aro
Crer
Posty: 204
Rejestracja: 03 sty 2015 09:09

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Crer »

@Aro

1. Po zaladowaniu 3 punktow formy dalsze expienie laduje cechy.

2. Tak, dokladnie.

3. Nie uzywalem staz to nie wiem, ale pozostale jak +kondycja, + zmeczenie zabieraja 1 punkt.

4. Zazwyczaj dodaja 1 stopien, absolutnie nie do pelna.

5. Tak, po to sa.
Aro
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2021 10:46

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Aro »

Dzieki za odpowiedz.
Crer pisze: 25 lut 2021 09:46 ...
3. Nie uzywalem staz to nie wiem, ale pozostale jak +kondycja, + zmeczenie zabieraja 1 punkt.
...
Info:
U mnie po jednej komendzie "+staz" zeszla cala forma i dodano 1 punkt (z 240) do zawodu czyli wzrost o jakies 0,42%...
Trenowac mozna bylo odrazu nie czekajac na poniedzielek. Oczywiscie w ramach tego 0,42% co oznaczalo 1 dodatkowy trening speca.
Duar
Posty: 72
Rejestracja: 05 paź 2014 12:49

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Duar »

Ad up.

Inaczej. Zainwestowanie niebotycznych postępów w +staz (czyli +staz za każdym razem przy pełnej formie) daje dokładnie 2% zawodu.
Sverri
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2021 16:57

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Sverri »

Czy forma zrobiona na maksa na powiedzmy "pewnie stapa" ma dokladnie taka sama wartosc jak ta zrobiona na przyslowiowej legendzie?
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kerian »

tak
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Dymhard
Posty: 109
Rejestracja: 26 cze 2010 18:12

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Dymhard »

Kiedyś słyszałem taką niesprawdzoną plotkę. Że noszenie butów sprawia że mniej się męczy na trakcie, przy chodzeniu. Teraz tak nie ma na pewno. Jednak mam pytanie czy siedzenie w miejscu w karczmie czy innym miejscu np. na ławce, szybciej regeneruje zmęczenie.
ODPOWIEDZ