Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gleanevall »

Na arce jest może jedno albo dwa jednoreczne drzewca.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Fuggazi »

Gleanevall pisze:Na arce jest może jedno albo dwa jednoreczne drzewca.
Jednoręczna broń drzewcowa? To dopiero ciekawostka ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2014 18:47

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Usul »

Jest jest, ale gdzie i jaka, to już trzeba się dowiadywać na arce ;)
Cochis
Posty: 119
Rejestracja: 13 lut 2009 14:58
Lokalizacja: San Antonio

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Cochis »

Thorffin pisze: Przy okazji przypomnę, że zawodu stricte pod walkę bez broni też nie ma. I pod jednoręczne drzewce! I pod miecz ze sztyletem! Nie wiem, czy ktoś zauważył.
j[/u]. Baw się dobrze.
Jednoręczne drzewce są bardzo słabe z naciskiem na bardzo.
Do ostatniej reformy zwiazanej z zawodami (zdaje sie ze jakis rok temu to bylo, moze troszke wiecej) moja postać walczyla drzewcami ale jako partyzant (bron wytrenowana na maxa w zawodzie partyzanta). Jakoś tak się złożyło :)
Plusów było kilka: wyjątkowość postaci, brak kolejki do magika w skrzyni (choć ja nigdy do magików się nie pchałem akurat), brak "zacinania się" duala w walce no i niezle ciosy w plecy (jeśli się wylosowały).

Po zmianach zmuszony zostałem do przejscia na inne bronie i wtedy zdziwiłem się jak mocno partyzant może bić :). Dmg najlepszej (magicznej) broni drzewcowej (mimo że mówi się o drzewcach jako najsilniejszych broniach na Arce) nie równa się (w przypatku tego zawodu) 2 dobrym jednoręcznym broniom (np toporom czy mieczom). Zaskok z 2 broni - dużo mocniejszy, doskok słabszy ale za to częściej się losujący.

A co ciekawe najlepiejszą bronią była partyzana. Przez wielu uważana za dużo słabbszy magik niż kosa czy widelec.
Nie mam skryptów do liczenia więc nie podam szczegółów ale bylem z nią dużo skuteczniejszy niż z innymi drzewcami.
[...] jest dorosly, dojrzaly, ma swoje hobby ... bawi sie klockami Lego [...]
Bushi
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2009 07:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Bushi »

Partyzana to faktycznie dobry magik. Natomiast dla straznika duzo lepsza kosa i widelec ze wzgledu na duzo czestsze wytracanie.

Kiedys juz powstal pomysl, zeby straznik mial druga bron do wyboru i zeby wlasnie to byly dwureczne topory (z ograniczeniem, ze przy jednorecznym nie ma speca).

Co do dwurecznych broni to nie wiem czy to jest blad czy nie, ale zauwazylem, ze chyba jakies modyfikatowy DEF sa mocno obcinane, ale nie mam kodu wiec nie sprawdze. NP: barbarzynca z jednoreczna bronia unika duzo wiecej niz z dwurekiem. Fanatyk czy inne zawody maja tak samo. I wiem, ze mozna powiedziec: jak fanatyk biega na dualu to ma parowanie razy dwa. Natomiast nie chodzi o parowanie tylko np o uniki. U barbarzyncy czasem walczyc jednorekiem bez ogluszenia (nawet bez tarczy) niz dwurekiem z ogluszaniem. Szczegolnie, ze niektorych mob'ow nie da sie ogluszyc.
Plisko
Posty: 25
Rejestracja: 05 maja 2016 09:57

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Plisko »

A to nie jest tak ze majac 2 bronie masz jakis tam bonus do parowania,majac jedna bez tarczy bonus do unikow?
Bushi
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2009 07:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Bushi »

Moze byc tak jak mowisz, ale...
Najwyzszy def barba to parowanie. Nadal z jednorekiem lepiej wychodzi jego obrona. Obojetnie z tarcza czy bez.
Biegajac na strazniku w druzynie gdzie nie bylo tankerow, bralem czasem jednoreki drzewiec i tarcze bo i tak nic mnie nie ruszalo.
Zawody z dualem fan/part lepiej paruja i unikaja na dualu. Wiadomo dwie bronie.
Natomiast roznica jak dla mnie jest zauwazalna w kazdym z tych przypadkow.
Podsumowujac: moze jest bonus do parowania, ale czuc wieksza roznice na braku innych def'ow. Moze to byc kwestia rasy, ale majac koncowke nadludzi w bojowkach to nie powinno miec takiego znaczenia.
Balkrag
Posty: 126
Rejestracja: 24 cze 2016 07:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Balkrag »

Zglos blad na arce opisujac sprawe;) wizowie ci odpowiedza czy tak ma byc czy nie;)
Bushi
Posty: 19
Rejestracja: 15 lut 2009 07:34

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Bushi »

Mi nie odpisuja :p
No chyba, ze ze trzy listy do nich wysle z pytaniem o odpowiedz. Poza tym czasem "tak ma byc" dopoki ktos znajomy tez tak nie ma.
Przyklad: zgon w pewnym miejscu. Zgloszony blad. Odpowiedz: "tak ma byc". Pare dni pozniej zgon kogos innego z innej gildii na tym samym mob'ie z tego samego powodu. Poprawiony blad i cofka dla tego drugiego, ale nie dla pierwszego. List do mg, ze skoro poprawili bo bylo zle i cofneli drugiemu to pierwszemu tez powinni. Odpowiedz, ze nie, bo wtedy tak mialo byc, a pozniej juz nie :p Celowo nie podaje imion.
Taki juz jest ten swiat, ale i tak go lubie niezmiennie od tych kilkunastu lat ;)
Awatar użytkownika
Stanno
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2016 10:10
Lokalizacja: Oberbayern

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Stanno »

Co się stało z żółtodziobami?
Koleżanka założyła dzisiaj konto, a nie może brać przedmiotów z urny itp. W takim razie po co w ogóle te urny jeszcze stoją?
ODPOWIEDZ