Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Herin »

Skalfli pisze: Czy takie coś jest normalne w przypadku fanatyka z 2 toporami czy to tylko jakies lagi?
Zbyt niska umiejętność walki dwiema broniami + zbyt duże zmęczenie. I taki jest tego efekt. Polecałbym tarcze + jednoręczny topór albo dwuręczny i nie schodzić w walce poniżej zmęczonego tylko czasem odpocząć.
Vissir
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2015 19:45

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Vissir »

Witajcie, jestem tu nowy i ledwo rozgaszczam się w Novigradzie, a to jest mój pierwszy post na tym forum. Mam takie pytanie: Przeglądałem sporo tematów na Wiki, w tym dużo o zawodach, i nie znalazłem (przynajmniej z opisu) żadnego bojowca pasującego do mojego RPG, czyli takiego,,finezyjnego" szermierza z lekkim mieczem (rapierem? szablą?). Miecznik mi nie pasował, bo to raczej ciężkie miecze, a zastanawiam się nad gladem, choć szczerze to średnio mi pasuje do koncepcji postaci. Ma ktoś jakiś pomysł? Jakby co zakładam builda skupionego raczej na solo... acz dla mnie najbardziej liczy się RPG. A żeby jeszcze trochę pomarudzić, to wolałbym coś z Ishtar. Pozdrawiam i z góry dziękuję. ;)
EDIT: Szlag, od razu muszę się poprawiać... :oops: Wolę Ishtar, bo moja historia zakłada nienawiść wobec większości Starego Świata ( wyłączając kult Ranalda). A etat jak coś niewymagany. Przepraszam i pozdrawiam jeszcze raz.
Jasko
Posty: 71
Rejestracja: 06 sty 2012 11:17

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Jasko »

fanatyk na dualu z rapierem i lewakiem ;)
Narmaniel

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Narmaniel »

Jasko dobrze mówi. Piszesz, że ważny jest dla Ciebie RPG, więc do zawodu fanatyka dopisz sobie kilka własnych ciosów, w stylu:

Kod: Zaznacz cały

powiedz A masz! - z tym glosnym okrzykiem na ustach, elf/czlowiek/czy-kim-tam-jestes wyprowadza swoim mieczem/szpada/czy-co-tam-bedziesz-dobywal, markowany cios aby zwiesc przeciwnika i ugodzic go w zupelnie inne miejsce!

powiedz Ha! - i wykonujac kompozycje efektownych ciec, zabojczych sztychow i skutecznych kontr zmusza przeciwnika do cofniecia sie o kilka krokow. Jego droge znaczy spora ilosc krwi.
Vissir
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2015 19:45

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Vissir »

Dzięki! No to poczytam sobie o tym fanatyku...
EDIT: Trochę nie bardzo pasuje mi niska obrona. Reszta nawet, nawet... Poza tym wolałbym nie być kojarzony z MC.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ethel »

Od kilku lat - odkad zawody nie sa scisle przypisane do stowarzyszenia - zawod fanatyka nie jest "kojarzony z mc". ;-)
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Awatar użytkownika
Bam
Posty: 278
Rejestracja: 16 lut 2013 19:10

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Bam »

Ethel pisze:Od kilku lat - odkad zawody nie sa scisle przypisane do stowarzyszenia - zawod fanatyka nie jest "kojarzony z mc". ;-)
Nie bądź taka pewna. Sporo się pozmieniało odkąd nie grasz!
Endless learning the basics...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ethel »

Nie klam :c
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
Bargian
Posty: 49
Rejestracja: 11 lis 2015 00:02

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Bargian »

Czy jest jakis sposob (oprocz ziol) na przyspieszenie regeneracji zmeczenia? Np. jak siedze sobie w karczmie przy stole czy ogolnie siadanie jako takie, gdziekolwiek. Po medytacji tez jest komunikat jakobym bym bardziej zrelaksowany.
Tylko u mnie czy postac sie nie regeneruje spiac? Tzn po zakonczeniu gry, jak loguje sie ponownie to ani hp, ani mana, ani nawet zmeczenie sie nie zmienia.
Awatar użytkownika
Ethel
Posty: 224
Rejestracja: 14 lut 2009 09:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Ethel »

Tak ma byc.
"-Jeśli chcecie ją skrzywdzić - rzekł - najpierw będziecie musieli zabić mnie.
Jego słowa wyraźnie ucieszyły pana Vandemara.
- W porządku - rzekł. - Dzięki.
- Ciebie też skrzywdzimy."
ODPOWIEDZ