Ogólna mechanika muda

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Herin »

Aleksa to nie zadziała. Ubranie, biżuteria, woreczki, sakiewki itd. dają zerowe obciążenie postaci po założeniu/przytroczeniu, ale jakąś ich wagę po ocenie wciąż widać. I to samo jest z plecakami. Dlatego chciałbym się dowiedzieć do jakiej kategorii trafił ten typ ekwipunku. W sumie mogę to sprawdzić inaczej na arce tyle, że jest to trochę kłopotliwe. To i najpierw pytam tutaj ;)
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gleanevall »

Nie, obciążenie z założonym plecakiem jest takie samo.
Migr
Posty: 37
Rejestracja: 30 kwie 2015 18:26

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Migr »

Chciałbym zapytać o skuteczność obrony tarczą i puklerzem. Gdzieś przeczytałem, że puklerze wykorzystują umy tarczownictwa i parowania. Dobrze myślę, że parowanie ma w tym przypadku większe znaczenie a w przypadku zwykłej tarczy mniejsze? Czy jest to średnia arytmetyczna?
"Twoj nos atakuje won kiszonej kapusty."
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Talisa »

Nie. Z tego co wiem grajac legionista od dluzszego czasu (choc zaraz sie pewnie zleci duzo osob majacych inne wrazenia z gry):
Tarcze - tylko tarczownictwo
Puklerze - jakis rodzaj sredniej z miedzy tarczownictwem a parowaniem. Znajac zycie pewnie harmoniczna, ale co tam...

Mamy jeszcze paweze, ktore daja bardzo duzo AC, ale um niewiele wplywa na czestosc parowania. Lamia sie tez od razu, bo chyba niektore zaslaniaja wiecej niz reke ktora sie je trzyma.
Sa pewne tarcze bez statsow z bardzo wysokim faktorem parowania, ktore nie wiem, czy sa puklerzami. Cholernie dobrze paruja na GPku - i w ogole trzymanie "dziesiatki" (parowanie/max parowanie) w lapach to rzadkosc, nawet na wyzszym poziomie gry.
Do tego dochodzi dawne pytanie o sile postaci i wage tarczy i tego wplyw, ktore chyba nigdy nie zostalo odpowiedziane.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Herin
Posty: 70
Rejestracja: 22 sty 2010 00:25

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Herin »

Migr pisze:Chciałbym zapytać o skuteczność obrony tarczą i puklerzem. Gdzieś przeczytałem, że puklerze wykorzystują umy tarczownictwa i parowania. Dobrze myślę, że parowanie ma w tym przypadku większe znaczenie a w przypadku zwykłej tarczy mniejsze? Czy jest to średnia arytmetyczna?
Wiesci 76

Kod: Zaznacz cały

- zostal zmodyfikowany system walki, a w szczegolnosci parowanie bronia i
tarcza, tak by oplacalo sie miec wszystkie treningi, a nie tak jak dotad nie
trenowac parowania; puklerze beda odtad zakladane jak normalne tarcze, ale
zamiast tarczownictwa bedzie sie dla nich liczyc srednia z tarczownictwa i
parowania
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Zorilazor »

czy takie zachowanie muda jest normalne, ze oceniam inny przedmiot niz odkladam? czy moge sobie jakos w opcjach pozmieniac?

Kod: Zaznacz cały

> wez tarcze z ciala
Bierzesz trojkatna zdobiona tarcze z ciala dlugowlosego urodziwego mezczyzny.
> ocen tarcze
Oceniasz starannie trojkatna zdobiona tarcze.
Dosc sporych rozmiarow tarcza bla bla bla
> poloz tarcze
Zdejmujesz z siebie owalna masywna tarcze z umbem.
Odkladasz owalna masywna tarcze z umbem.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Gleanevall »

Popróbuj z opcje parsowanie bezwzględne. Dobrze też znać i używać zaimków: wez tarcze;ocen ja;odloz ja
Awatar użytkownika
Talisa
Posty: 144
Rejestracja: 21 kwie 2015 23:40
Lokalizacja: Skellige IRL

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Talisa »

Tak sie dzieje dla mnie jak sie tarczy uzyje w miedzyczasie (i.e. paruje), a nie uzywajac komend bezposrednio po sobie jak log sugeruje. Moze byc feature albo bug.
Everyone is fighting their own battle to be free from their past, to live in the present, and create a meaningful future for themselves. Don't judge, have a heart.
Awatar użytkownika
Zorilazor
Posty: 49
Rejestracja: 19 lut 2015 19:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Zorilazor »

Talisa pisze:Tak sie dzieje dla mnie jak sie tarczy uzyje w miedzyczasie (i.e. paruje)
Moze masz racje, jeszcze poexperymentuje, ale mialem tak pare razy juz po zakonczeniu walki z innym sprzetem.
Gleanevall pisze:Dobrze też znać i używać zaimków: wez tarcze;ocen ja;odloz ja
a to sie przyda, dzieki. Nawet nie wiedzialem/zapomnialem ze tak sie da.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Ogólna mechanika muda

Post autor: Kregan »

Frapuje mnie taka sprawa:
Czy skala odnośnie wywazenia/skutecznosci broni to skala względna czy bezwzględna? Mianowicie jeśli mam np: długi fikuśny miecz i jest on nieźle wyważony i bardzo skuteczny, to są jego statystyki w odniesieniu tylko do innych długich fikuśnych mieczy, czy wszystkich mieczy na Arkadii w ogóle?
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
ODPOWIEDZ