Przybliżenie zawodów - Odkrywca

Forum Pomoc dla Początkujących.
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Przybliżenie zawodów - Odkrywca

Post autor: Gryzak »

Zgłosiłem jako błąd.
I chyba ktoś cos grzebnął
bo jak nie miałem ani jednego komunikatu z języka X to teraz się pojawiają.
Przynajmniej mam nadzieję że ktoś grzebnął a to nie przez to że tego języka
nauczyłem się od nauczycieli poziom wyżej i przez to zaczęło także zliczać i tu.
Zobaczymy, pójde posłuchać innego i będzie jasne
Santiago
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2020 18:41

Re: Przybliżenie zawodów - Odkrywca

Post autor: Santiago »

Gryzak pisze: 06 wrz 2022 18:25 Zgłosiłem jako błąd.
I chyba ktoś cos grzebnął
bo jak nie miałem ani jednego komunikatu z języka X to teraz się pojawiają.
Przynajmniej mam nadzieję że ktoś grzebnął a to nie przez to że tego języka
nauczyłem się od nauczycieli poziom wyżej i przez to zaczęło także zliczać i tu.
Zobaczymy, pójde posłuchać innego i będzie jasne
Tez mialem problem ze mi jezyki ze sluchu na odkrywcy nie skakaly te trudniejsze. U mnie wzrost treningu znajmosci jezykow (i chyba int tez mial wplyw) spowodowaly, ze zaczalem wylapywac ze sluchu.
Gorrim
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2023 19:08

Re: Przybliżenie zawodów - Odkrywca

Post autor: Gorrim »

Mam parę pytań dotyczących zawodu odkrywcy.
1) Czy warto wybrać ten zawód jako początkujący gracz? Nie jest może zbyt trudny i wymagający znajomości świata?
2) Napotkałem się na forum, że odkrywca nie radzi sobie tak dobrze z bronią jak inne zawody bojowe i jest to zrozumiałe ponieważ w tabeli ma mniej punktów w bronie. Natomiast pytanie, czy różnica tych 15 punktów (odkrywca bronie 60 a dla przykładu gladiator 75) robi taką różnice?
3) Jak w praktyce mają się umiejętności pokroju ocena obiektu, opieka nad zwierzętami czy wyczucie kierunku? Nie wiem dokładnie jak działają te umiejętności a na wiki nie ma na ten temat informacji.
4) Pytanie poniekąd związane z 2), kiedy pojawia się ściana na odkrywcy jeżeli chodzi o solo exp? Kwestia początków czy może bardzo późnego endgame i kilku miejsc z mobkami.
Awatar użytkownika
Kerian
Posty: 271
Rejestracja: 10 lip 2019 20:03

Re: Przybliżenie zawodów - Odkrywca

Post autor: Kerian »

1/ Jesli chcesz grac efektywnie to nie warto. Ale jesli chcesz grac fabularnie i/lub efektownie to odkrywca jak najbardziej i "trudnosc" tu nie ma nic do rzeczy, ale ma twoja cierpliwosc.
2/ Robi.
3/ Nikt nie wie, jednak ... trenowac nalezy wszystko. Oczywistym jest to, ze jesli masz np parowanie ktorego uzywasz duzej czesci testow umietnosci w walce oplaci sie lepiej niz miec wysoko np opieke nad zwierzetami.
4/ Na dobra sprawe do odkrywania potrzebne jest kilka cierpliwych na twoje "odkrywanie" kolegow lub kolezanek, bo moby sa czesto przeszkoda. Wyczucie kierunku przydaje sie w doslonie kilku miejscach.
W oczekiwaniu na TE święta. :)
Awatar użytkownika
Aenya
Posty: 33
Rejestracja: 19 cze 2009 02:12

Re: Przybliżenie zawodów - Odkrywca

Post autor: Aenya »

Z osobistego doświadczenia z zawodem:

1. Jest ciężko i nie chodzi tyle o znajomość świata, co o zwyczajny fakt, że do niego potrzebujesz przynajmniej trochę iść w intelekt. Co się kłóci z tym, jak się zdobywa doświadczenie. Przydatne jest mieć solidne wsparcie w zwiedzaniu i zdobywaniu doświadczenia. Frustrujące potrafi być, że potrzebujesz many do praktycznie wszystkiego, co ci pomaga być nieco efektywniejszym czy szybciej po prostu korzystać z zawodu: czytanie książek, uczenie się języków od kogoś innego, szukanie ziół, dla chętnych oswajanie zwierząt pocztowych. Odzyskiwanie many jest długie i upierdliwe niezależnie od rasy.
2. Robi różnicę, chociaż mniejszą niż ludzie z zawodami bojowymi chcą przyznać. Większy ból sprawia brak umiejętności drużynowych i to, że zazwyczaj masz po prostu mniejsze cechy fizyczne niż reszta. Trochę parujesz i unikasz, ale też mniej sprawnie (i są to rzeczy zależne od cech fizycznych). Ale nie martw się, jak już masz ukończony zawód, to nie jesteś kompletną zawadą.
3. Umiejętności niebojowe odkrywcy, poza specjalnymi bonusami w językach, robią z niego coś pośrodku kupcem i myśliwym. Nie zastąpi ich do końca (nie tak dobre ceny przy sprzedaży, brak możliwości wycinania skór najbardziej pożądanych stworzeń), ale spełnia się dobrze przy wybieraniu sprzętu czy szukaniu ziół. Niestety oswajanie zwierząt póki co jest przydatne tylko do nieco szybszego oswajania zwierzaków pocztowych, więc w zależności od planów (ile zwierząt chcesz mieć?) może być kompletnie zbędne.
4. Szybko. Za szybko. Lepiej sobie znaleźć bojowych kolegów.
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Przybliżenie zawodów - Odkrywca

Post autor: Radgast »

1. Myślę, że może być warto, szczególnie na początku właśnie. O ile zależy Ci na eksploracji świata, a nie na bojowym zawodzie. A jak chcesz zrobic z postaci maszynkę do expa, jak i do pvp, no to nie (chyba, że skłonisz potencjalnych wrogów do spożycia muchomorów i tym podobnych zielarskich specyfików, a potem w ucieczce przed nimi też może ten zawód nieco pomóc ;)). Do tego masz zielarstwo, targowanie się, czy naukę języków ze słuchu. Warto też pomyśleć jaką postać chce się odgrywać. Zawód zawsze można zmienić, tylko czasu i tej kupy mithryli zainwestowanych trochę szkoda ;)
3. Od poziomu umiejętności ocena obiektu zależy trafność oceny sprzętu (broni, zbroi). Dzięki wyczuciu kierunku trudniej będzie Ci się zgubić na niektórych dzikich terenach, nawet bez kompasu. I nie do końca się zgodzę, że opieka nad zwierzętami pomaga jedynie przy oswajaniu chowańców pocztowych. O ile się orientuje przy polowaniu i łapaniu zwierząt do klatek też trochę pomaga. O, i na pewno łatwiej z tą umiejętnością wydoić krowę ;)
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
ODPOWIEDZ