Przybliżenie zawodu - Strażnik

Forum Pomoc dla Początkujących.
Mechor

Przybliżenie zawodu - Strażnik

Post autor: Mechor » 24 maja 2021 12:42

Cześć Wszystkim!

Jestem początkującym graczem, wracającym do Arkadii po wielu latach (aczkolwiek wtedy też byłem żółtodziobem).
Chciałbym zdobyć trochę informacji o zawodzie Strażnika, który mnie zainteresował i pasuje mi do odgrywania mojej postaci człowieka.

* Czy naprawdę popełniam błąd wybierając ten zawód? Będę miał ciężko expić? Spotkałem się z opinią, że gra strażnikiem to masochizm. ;)

* Czy dobrze robię expiąc z pawężą i jednoręcznym drzewcem (początek zawodu)?

* Czy tarczownictwo to najlepszy um defensywny a bez niego gra solo jest bardzo trudna? (na razie nie mam ekipy ani znajomych w grze)

* Gdzie expić Strażnikiem na początku zawodu poza Goblinami pod Nuln? (nie wiem w sumie czy można zadawać takie pytania)

Z góry dzięki wszystkim za wypowiedzi i porady.

Awatar użytkownika
Kregan

Re: Przybliżenie zawodu - Strażnik

Post autor: Kregan » 24 maja 2021 13:49

Trudność z tym zawodem jest, że tak powiem względna jeśli spędzasz czas solo bo jest to zawód bardziej nastawiony na wsparcie drużyny. Wytrącanie z dwuręcznego drzewca bardziej przeszkadza niż pomaga na niskim poziomie speca grając samemu. Wiec z takim drzewcem można iść tylko na moby typu bestie/monstra/goule/utopce itp by używać tylko speca ofensywnego. Inaczej jest w przypadku włóczni + tarcza gdzie wytrącanie jest wyłączone z automatu kosztem zmniejszonej siły ciosu. Można chodzić z pawężą (z dziadowską się nie opłaca, lepiej kupić choćby ciężką tarczę u płatnerza w Nuln, też zasłoni korpus, a waży mniej) czy inna lżejszą żeby zredukować obciążenie, jak podciągniesz trochę parowanie i uniki to z puklerzem by skorzystać na nim ze swojego parowania z zawodu. Ten zawód wymaga trochę więcej kombinowania i nie każdy się w tym odnajduje by sale sobie zapewnić odpowiedni sprzęt tym bardziej jak jeszcze nie "ogarnia" całkiem świata.

Umiejetności defensywne każdy ma swoje plusy i minusy. Uniki nie wymagają zapewnienia sobie sprzętu, po prostu sa. Do parowania wystarczy broń, nawet wytrącona to jeszcze zostaje unik, a zawody bazujące na parowaniu zazwyczaj też mają niezłe uniki. Tarcze są świetne ale.. nie masz dostępu do magicznej to targasz ze sobą zawsze zapasową bo nigdy nie wiesz kiedy pierdyknie. Zapasowa tarcza, zapasowa broń a obciążenie leci w górę.
Pierwsza zasada podróżnika "Nie sztuka gdzieś wleźć, sztuką jest wyleźć".
Druga zasada podróżnika "Gdziekolwiek wleziesz zawsze znajdzie się tam jakieś wyjście, na przykład przez zaświaty".

Mechor

Post autor: Mechor » 10 cze 2021 11:06

Dziękuję za odpowiedź.
Mam nadzieję że Strażnik będzie błyszczał, gdy poznam trochę ludzi i będzie z kim zwiedzać Arkę :) Na razie jest dosyć ciężko, przynajmniej tak mi się wydaje, ale pewnie tak ma być.
Niestety z dostępem do sprzętu nie jest najlepiej, jak nie znam świata. Ale (mam nadzieję!) wszystko przede mną.

Mam pytanie, czy wszystkie wytrenowane umiejętności sprawiają, że wolniej się uczę?
Czy tylko te bojowe jak np bronie drzewcowe, lub rozbrajanie?

Czy biorąc pod uwagę jak słabe jest rozbrajanie na początku stażu, powinienem je w ogóle trenować? Czy poczekać?

Aha, czy dobrze liczę że zrobienie stażu w zawodzie na 75% trwa ok 5-6 miesięcy?

Z góry dziękuję. :)
Mechor

Awatar użytkownika
Chivasso

Post autor: Chivasso » 15 cze 2021 15:00

Witam,

Staż w zawodzie to raczej około 3 miesięcy.
Natomiast nie warto opóźniać trenowania umiejętności, bo ponoć i tak liczą się zgodnie ze stażem, a nie wytrenowaniem.
Pozdrawia Chivasso z Tilei

ODPOWIEDZ