Zlot Korsarzy ze Skellige, lato 2020

Forum Logi i Opowieści.
Jahir
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2017 09:23

Zlot Korsarzy ze Skellige, lato 2020

Post autor: Jahir »

Trochę zeszło z przygotowaniem tej relacji, ale lepiej późno niż wcale. Mam nadzieję, że ten dział jest najbardziej odpowiedni.

Obrazek

Korsarskie manewry nad Zalewem Sulejowskim, lipiec 2020

Z rozkazu Jarla Skellige, w celu poprawy morale oraz ogólnej sprawności bojowej, zostały zaplanowane manewry. Na wezwanie odpowiedziały wszystkie załogi i zgłosiły swoich uczestników. Również korsarze, którzy już od dłuższego czasu nie wypływali na wyprawy.

Jako lokalizacja ćwiczeń wytypowany został Zalew Sulejowski, a dokładniej ośrodek "Korsarz" - wszak nazwa zobowiązuje.

Obrazek Obrazek Obrazek

Grupa zwiadowcza po przybyciu na miejsce szybko zabezpieczyła teren i zapewniła bezpieczne przybycie głównych sił. Na kwaterę dowodzenia przeznaczono wrak estalijskiej jednostki handlowej.

Obrazek

Flaga Skellige jasno wyznaczała obszar wpływów Jarla.

Obrazek

Z okazji manewrów można było przetestować nowy, innowacyjny rodzaj skelligańskiego okrętu.

Obrazek

Obrazek

Obóz został przygotowany w rekordowym tempie. Wygłodniali i spragnieni podróżą Korsarze odłożyli grabieże i łupienie okolic na rzecz wspólnej uczty.
W podzięce za to mieszkańcy okolicznych domostw dostarczyli podarki w postaci jadła, napitku oraz co bardziej urodziwych niewiast, wkupiając się tym samym w łaski Jarla.


Obrazek Obrazek Obrazek

Z okazji manewrów Jarl wydał pozwolenie na upolowanie fok, także była to okazja, aby uraczyć się sklelligańskim specjałem - foką z rożna.

Obrazek

"Jak się Korsarz naje i napije, to mu humor dopisuje". Tak oto, w dobrych nastrojach i ze sprzyjająca pogodą przebiegały korsarskie manewry.

Obrazek Obrazek

Manewry trwały do późnych godzin wieczornych.

Obrazek

A narady Kapitanatu jeszcze dłużej.

Obrazek

Nie zabrakło też czasu na odrobinę relaksu.

Obrazek

Bosman też znalazł swoje miejsce.

Obrazek

Na koniec trzeba jakoś wrócić do Siedliszcza, tylko dlaczego ten okręt się spóźnia...

Obrazek

Ku zadowoleniu Jarla oraz wszystkich uczestników manewry zakończyły się wielkim sukcesem.

Na koniec dobra wiadomość dla tych, którzy by chcieli, a ich ominęło. Na lato 2021 zaplanowane kolejne manewry, jeszcze można zdążyć złożyć podanie.

Pomyślnych wiatrów, Jahir.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2021 16:09 przez Jahir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alicia
Posty: 197
Rejestracja: 20 wrz 2009 02:34

Re: Zlot Korsarzy ze Skellige, lato 2020

Post autor: Alicia »

Straż Krain nie przyszła z mandatami za brak maseczek? :shock:
Thaer
Posty: 32
Rejestracja: 06 lis 2015 11:48

Re: Zlot Korsarzy ze Skellige, lato 2020

Post autor: Thaer »

W zeszłym roku - 2020 - nie było obowiązku maseczkowania na terenach zielonych :) . 8-)
Basegor
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2009 22:14

Re: Zlot Korsarzy ze Skellige, lato 2020

Post autor: Basegor »

Fajny zlot :) Kameralna atmosfera w porównaniu do ostatniego zlotu jaki pamiętam w Poznaniu, gdy spalono krowę - ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta mandat, na który była zbiórka kolejnego dnia :lol:

Dziękuję załodze estalijskiej jednostki handlowej, która wybiła mi z głowy spanie pod gołym niebem i udostępnili luksusową kanapo-lożę :D Zwracam honor, znaliście się lepiej na warunkach pogodowych i w nocy było zimno :)
Brakuje mi tu jeszcze zdjęć z potańcówki z lokalnymi 'wyspiarzami' :D mogę coś wrzucić... :lol:

I nic nie napisałeś, że jest już miejscówka i termin na ten rok, chyba, że to tajne 8-)
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Zlot Korsarzy ze Skellige, lato 2020

Post autor: Tuna »

:o Dziwne i miłe uczucie zobaczyć Was w realu.
Gratuluję tych manewrów. :)
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
ODPOWIEDZ