Dyskusje o kliencie WWW

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Lieselotte
Posty: 87
Rejestracja: 19 maja 2017 19:34

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Lieselotte »

Gdyby to wszystko było takie proste, to reforma gidlii nie trwałaby od kilku lat i już dawno byśmy mieli otwarte stowarzyszenia pod PK. (:
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Strideo »

Lieselotte pisze:Fajnie pofantazjować o dotacjach, ale wtrącę może od siebie tylko mały szczegół, o którym chyba nie myślicie. Rafgart oraz kilka innych osób w jego gronie posiadają wysokie umiejętności programistyczne. Te osoby prawdopodobnie pracują w branży IT od dawna i godzina ich pracy wyceniana jest minimalnie na 100 złotych.

Być może da Wam to trochę więcej rozeznania w tym, jak bardzo hobbistycznym projektem jest Arkadia. Społeczność nigdy nie będzie w stanie sfinansować prac deweloperskich w takim stopniu, żeby się to czarodziejom jakkolwiek opłacało. Nie jest też prawdopodobnie tak, że potrzebują pieniędzy na utrzymanie serwerów, czy czegokolwiek. Są świadomi, że tego typu drobne dotacje wprowadziłyby więcej zamieszania, niż pożytku.

No i warto pamiętać, że twórcy mogliby swój czas, zamiast na Arkadię, poświęcić na tworzenie aplikacji mobilnych, czy innych start-upów. Zamiast tego poświęcają czas na tworzenie gry, z której czerpie radość małe, choć zaangażowane community. Pozostaje nam to tylko i wyłącznie docenić ich pracę lub wspomagać promocję MUD'a, co sporo osób już od dawna robi.

Podsumowując - zebranie tysiąca lub dwóch tysięcy złotych jest niczym w porównaniu z tym, że roboczogodziny wizowskie, poświecone na dotychczasowy rozwój Arkadii, to w podsumowaniu równowartość kilku milionów złotych. Naprawdę, możemy to tylko docenić. (:
Fajnie, że rozwinęła się taka dyskusja i nowi ludzie coś do niej wnoszą.
Nie uważam niczego co by już było tu poruszone za fantazjowanie. Ile godzina wyszkolonego pracownika IT lub innej wysoce wyspecjalizowanej jednostki jest warta akurat mam pełną świadomość i niejednokrotnie kosztuje nawet więcej niż 100 PLN. Nie o to tu chodzi. Użyję popularnego powiedzenia, że jak ktoś chce napić się mleka to nie musi kupować krowy (mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony, takie powiedzenie tylko). Nie musimy tworzyć całego biura projektowego ani wynajmować nikogo na pełnym etacie. Tak mi się wydaję. Chyba, że ktoś ma inne zdanie.
Projekty hobbystyczne lub społeczne często opierają się na dotacji nie ze względu na chęć czystego zarobku. Niejednokrotnie osoby stojące za takimi projektami nie potrzebują żadnej dodatkowej dotacji "donate" gdyż radzą sobie doskonale nie tylko jeśli chodzi o finanse. Zawsze można ustalić, że dotacje przeznaczone na klienta zostaną przeznaczone w całości na cele charytatywne o wcześniej ustalonej formie na forum.
Mnie osobiście chodziło o rozwój projektu o kilka dodatkowych możliwości i zrobienia z czegoś bardzo dobrego jeszcze lepszego. Niestety nie wspomogę twórców zdolnościami programistycznymi, więc pomysł "donate" jakoś po prostu wypłynął w dyskusji. Rejestrując się na Forum Arkadii jak zobaczyłem, że jest dział poświęcony oficjalnemu klientowi, nie wiem jak dla innych, ale dla mnie był to sygnał, że jest to żywy projekt, który się rozwija i czeka na odzew użytkowników co poprawić, co ulepszyć, co dodać, żeby było lepiej niż jest.
Rozumiem, że podniosło się tutaj straszne larum jeśli chodzi o bazę danych i mapper (wcześniejsze posty), ale jak czytam posty na temat Mudleta 3.2 i skryptów z mapperem z zapytaniem kiedy będą aktualizacje nowych map to się naprawdę zastanawiam, kto tu schodzi na łatwiznę czy użytkownicy klienta WWW chcący możliwości mapowania tylko terenów które już odkryli sami czy użytkownicy darmowego skryptu którzy czekają na pełne mapy, hmmm.. (taka moja mała dygresja OT także bez urazy) :) :).

Pozdrawiam serdecznie
Strideo
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Tercoral »

To jest proste. Siadasz w niedziele, robisz kawe i nakurwiasz kod do poniedzialku. Nie wierze ze nie zrobili by tego w jeden dzien gdyby mieli OPISY i DOBRY POMYSL. (Jak zabugowane to bedzie to juz inna sprawa) Ja mysle, ze raz ze zycie prywatne, a dwa, ze nie ma dobrego rozwiazania. Wszystkie gildie palone? Blee Sztuczny podzial Blee i wez ty czlowieku znajdz zloty srodek. :P

Edit:
Tak wiz koduje z miseczka na datki zeby uratowac lasy deszczowe.... No prosze cie :)

A co do map i mudleta. To ja akurat pomagalem tworzyc te mapy w ramach moich skromnych mozliwosci.
Tęczowe serce... :oops:
Strideo
Posty: 79
Rejestracja: 04 sie 2017 22:02

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Strideo »

Nie chodzi o kodowanie z miseczka na ratowanie lasów deszczowych :) :) :) chociaż nie jedna osoba powiedziałaby, że cel warty kodowania.
Strideo
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Rafhard »

Lieselotte pisze:Fajnie pofantazjować o dotacjach, ale wtrącę może od siebie tylko mały szczegół, o którym chyba nie myślicie. Rafgart oraz kilka innych osób w jego gronie posiadają wysokie umiejętności programistyczne. Te osoby prawdopodobnie pracują w branży IT od dawna i godzina ich pracy wyceniana jest minimalnie na 100 złotych.
Tercoral pisze:Ale wlasnie to usiluje wytlumaczyc Strideo. Ze my tu mamy godnosc hobbysty i nie znizamy sie do "donate".
Najbardziej mnie zaskakuje jak próbujecie się wypowiadać w czyimś imieniu i debatujecie na temat godności, a jednocześnie zaglądacie do cudzego portfela. Zaprawdę jest to cecha godna niejednego "szczerozłotego bohatera" :)

Sam jestem zainteresowany opcją "donate" i nie uważam żeby to było zniżanie się do jakiegokolwiek poziomu, a wprost przeciwnie za świetną inicjatywę. Bardzo chętnie dorzucę się do tego genialnego projektu jakim jest rozwijanie klienta WWW skoro Arkadia jest na licencji i nie może być dotowana.

Może pozwólcie wypowiedzieć się Wizom osobiście na ten temat?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Tercoral »

No tak, bo pieniadze nie istnieja...

Dla mnie rozmowa zatoczyla kolo. Co zatotujesz skoro klient juz jest bardzo funkcjonalny?

Spadam stad. :P
Tęczowe serce... :oops:
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Rafhard »

Tercoral pisze:No tak, bo pieniadze nie istnieja...
Ta odpowiedź ma się do mojej poprzedniej wypowiedzi jak piernik do wiatraka :)
Tercoral pisze:Dla mnie rozmowa zatoczyla kolo.
Tercoral pisze:Spadam stad.
To twoja standardowa wymówka jak już nie masz nic sensownego do dodania? :D
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Tercoral »

A dam sie troche sprowokowac :P

Przeciez masz ten sam problem co Strideo.

Ty mowisz zebys zaplacil za lepszy klient, a ja mowie, ze nie ma co doplacac bo juz jest dobrze. Teraz jest was dwoch no i co ja mam zrobic? Walczyc z wami?
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Stanno
Posty: 71
Rejestracja: 27 lut 2016 10:10
Lokalizacja: Oberbayern

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Stanno »

Strideo - jeśli planujesz pograć jeszcze trochę w tę grę, to lepiej jak najprędzej przerzuć się na mudleta. To nie boli. Adremen odwalił kawał dobrej roboty ze skryptami, póki co klient webowy to jednak casual dla niedzielnych graczy. Nie trać na to czasu, bo możliwościami na razie nie dorówna dobrym skryptom pod jakikolwiek program do mudów. Sądzę, że lepiej nie męczyć w tej kwestii twórców klienta webowego, ponieważ poważniejsze sprawy są nie w kliencie, a w samej mechanice muda i kwestiach okołoerpegowych.
P.S. Nie przesadzaj z botami.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Dyskusje o kliencie WWW

Post autor: Rafhard »

Tercoral pisze:Ty mowisz zebys zaplacil za lepszy klient, a ja mowie, ze nie ma co doplacac bo juz jest dobrze.
Masz jakiś problem ze zrozumieniem tekstu w całości, czy twój mózg potrafi jedynie rozpatrywać jeden lub maksymalnie dwa posty do tyłu? :)
Rafhard pisze:"Donate" nie musi dotyczyć bezpośrednio Arkadii skoro jej licencja na to nie pozwala. Można się przykładowo odnieść do wsparcia za samo pisanie kodu lub poświęcony czas na tworzenie klienta www. Wątpię żeby licencja dotyczyła również tego. Gdyby jednak było inaczej to na pewno znajdzie się optymalny cel, który można wesprzeć finansowo, a nie dotyczy go taka, czy inna umowa. Dla chcącego nic trudnego ;)
Chciałbym ci pomóc, dlatego wkleiłem moją wcześniejszą wypowiedź i pogrubiłem najistotniejszy tekst żebyś mógł go na spokojnie przeanalizować. Jeżeli nie masz ochoty na finansowe wsparcie tego projektu to zapewne wszyscy zdążyli to już wcześniej zauważyć i nie ma potrzeby żebyś się powtarzał po raz kolejny lub nabijał sztuczne posty :)
ODPOWIEDZ