Dyskusje o kliencie WWW

Forum techniczne Arkadii.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafhard »

Isil pisze:Dalej jestem przeciw takim bajerom jak jakis ultra-mapper.
Airhil pisze:Tu popieram Isil. Ultra wypasiony maper to dużo za dużo.
Ja też bym wolał żeby każdy miał dostęp tylko do określonego klienta bez "ultra-mapperów" (najlepiej tego oficjalnego), ale niestety jest inaczej. Chodzi mi o to, że nie każdy jest programistą żeby sobie tworzyć samodzielnie skrypty dostosowane pod siebie w jakichś Zmudach, czy Cmudach albo Mudletach. Nie każdemu też pasują gotowe skrypty stworzone przez poszczególnych graczy. Oficjalny klient daje możliwość prostej i dość rozbudowanej konfiguracji. Jedyne czego mu brakuje w odniesieniu do tych wyspecjalizowanych kombajnów to właśnie mapper oraz ewentualnie usprawnienia w opisywaniu walki grupowej (tutaj jednak można sobie poradzić na upartego przekształcając tekst).

Ale jakie szanse ma ktoś używający oficjalnego klienta z takimi dzikami, co mają ultra skrypty pod PvP i mega ultra turbo mappery do polowania? Raczej znikome :roll:

Gdyby każdy korzystał tylko z jednego określonego klienta łatwego w konfiguracji to wszyscy mieliby przynajmniej świadomość względnej sprawiedliwości i równych szans :)
Airhil pisze:Ale jakieś uzupełnienie mogłoby się pojawić.
Cokolwiek do przodu w tym zagadnieniu jest lepsze niż nic :)
Stellan
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2017 19:23

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Stellan »

Kod: Zaznacz cały

Czytam forum, czytam wiki i dyskutuję na MUDzie. Analizując Twoją odpowiedź na mój post szczerze nie widzę pola na jakąkolwiek dalszą  dyskusję z tobą. Odnośnie pizzy i pomocy z radami chyba nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi. Język polski jest niezwykle precyzyjny więc być może to moja wina nie umiejąc pisząc wyjaśnić Ci o co mi chodzi lub chodziło. Uważam, że sens rozwijania klienta WWW jest jak najbardziej uzasadniony. By może ktoś inny zrozumiał o co mi chodzi a do metaforycznych stwierdzeń powinieneś mieć większy dystans i większe zrozumienie tym bardziej, że wnioskuję, iż jesteś zaawansowanym graczem gry która wymaga wyobraźni. 

Jeśli nie masz więcej nic do powiedzenia oprócz kontr na pomysły, Twój kontrargument już jest jako post oficjalnie na tym dziale, mój również, więc nie zasmiecajmy go dalej i poczekajmy na inne konstruktywne wypowiedzi nad którymi będzie można sensownie podyskutować kierując się tolerancją i otwartym umysłem.

Pozdrawiam serdecznie
Doskonale zrozumialem przenosnie, ktorej uzyles i moge Cie zapewnic, ze dobrych rad i pomyslow wizowie dostaja bardzo duzo. Jak sam pewnie zauwazyles Rafgart zacytowal swoja archiwalna wypowiedz, wiec watek byl juz poruszany. Inna kwestia, czy tworcy Arkadii i ich dzialanie jest tozsame z Twoimi oczekiwaniami, byc moze uksztaltowanymi doswiadczeniami z innych gier. Tu jest troche inaczej. Na ten przyklad, zaimplementowanie obecnego mapera poprzedzone bylo apelem tworcow o narysowanie ASCII-artowych map traktow i miast. Odpowiedzialo wiele osob, nawet tych, ktore nie graja z klienta www i wszystko przebieglo swoim zdrowym rytmem. Z tego co wiem Arkadia nie zatrudnia etatowych koderow, wiec nie ma co liczyc na szybkie rewolucyjne zmiany. Dlatego tez apeluje o zapoznanie sie z "klimatem" tej gry i stosowne miarkowanie presji.
Skoro zmiana jest w planach, ale odleglych, to chyba chyba warto zapoznac sie z dostepnymi skryptami, ktore oferuja dana funkcje juz teraz, niz prowadzic zbedne dyskusje.

Kod: Zaznacz cały

Rafhard napisal:
Ja też bym wolał żeby każdy miał dostęp tylko do określonego klienta bez "ultra-mapperów" (najlepiej tego oficjalnego), ale niestety jest inaczej. Chodzi mi o to, że nie każdy jest programistą żeby sobie tworzyć samodzielnie skrypty dostosowane pod siebie w jakichś Zmudach, czy Cmudach albo Mudletach. Nie każdemu też pasują gotowe skrypty stworzone przez poszczególnych graczy. Oficjalny klient daje możliwość prostej i dość rozbudowanej konfiguracji. Jedyne czego mu brakuje w odniesieniu do tych wyspecjalizowanych kombajnów to właśnie mapper oraz ewentualnie usprawnienia w opisywaniu walki grupowej (tutaj jednak można sobie poradzić na upartego przekształcając tekst).
Tez tak myslalem zanim przeczytalem manual do swojego klienta. Niestety nic nie przychodzi samo i podobnie jest w tej kwestii. Jak ktos juz to wczesniej napisal, wiele osob zaplacilo za swoje programy i wlozylo mase czasu w ich dostosowanie. Inni byli na tyle dobrzy, ze swoja wiedza podzielili sie nieodplatnie na forum. Macie dostep do swietnych skryptow na Windowsa/Maca/Linuxa, nawet Android doczekal sie Tintina i ciagle malo. Podstawy programowania to nie fizyka jadrowa. :)
Dobrej nocy.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafhard »

Strideo pisze:Jeśli nie masz więcej nic do powiedzenia oprócz kontr na pomysły, Twój kontrargument już jest jako post oficjalnie na tym dziale, mój również, więc nie zasmiecajmy go dalej i poczekajmy na inne konstruktywne wypowiedzi nad którymi będzie można sensownie podyskutować kierując się tolerancją i otwartym umysłem.
Stellan pisze:Skoro zmiana jest w planach, ale odleglych, to chyba chyba warto zapoznac sie z dostepnymi skryptami, ktore oferuja dana funkcje juz teraz, niz prowadzic zbedne dyskusje.
Strideo grzecznie zwrócił się do ciebie żebyś go nie kontrował jeżeli to i tak nic nie wprowadza do dyskusji, a moim zdaniem twoja ostatnia wypowiedź mało co do niej wnosi poza kolejnymi złośliwościami. Dlatego apeluję o to żebyś spróbował wykrzesać z siebie cokolwiek pożytecznego w tym temacie zamiast szukać ciągłych sporów i kontrować każdego kto zapragnie jakichkolwiek zmian :)
Stellan pisze:Podstawy programowania to nie fizyka jadrowa.
Gram w tą grę dla przyjemności i kiedyś nie potrzeba było znać podstaw programowania żeby mieć z niej pełną frajdę i poczucie sprawiedliwości. Skoro nauka programowania nie każdemu sprawia radość to chyba nie powinieneś innych do tego zmuszać na siłę? :)
Rafhard pisze:Jak ktos juz to wczesniej napisal, wiele osob zaplacilo za swoje programy i wlozylo mase czasu w ich dostosowanie.
Również włożyłem sporo czasu w skonfigurowanie oficjalnego klienta i jestem z niego bardzo zadowolony. Niestety nie mam najmniejszych szans z osobami używającymi mapperów, dlatego cieszę się z tego, co napisał Rafgart i będę wdzięczny jeżeli te zmiany nastąpią jak najszybciej.

Zapoznałem się z klimatem tej gry już paręnaście lat temu i naprawdę czuło się wtedy dużo większego RPG-a przy użyciu Telnetu jak nie korzystano z tych mapperów. Skoro jednak są one obecnie ogólnodostępne i część osób je wykorzystuje dla ułatwienia sobie gry to czemu użytkownicy oficjalnego klienta powinni czuć się jak ofiary losu? :roll:

Gdyby każdy używał oficjalnego klienta to byłoby po problemie i nie byłoby wtedy potrzeby dodawać czegokolwiek nowego przez dłuższy czas :)
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Airhil »

Stellan pisze:Podstawy programowania to nie fizyka jadrowa. :)
To wciąż nic prostego dla chociażby takiej ameby informatycznej mojego pokroju. Jedyne, co ja sobie mogę tu wytworzyć to nibynóżka.
Możliwe, że kilku (chcę to sobie wmawiać) innych graczy również nie ma o tym bladego ni zielonego pojęcia. Dlatego właśnie jęczymy co jakiś czas na forum, że taki gotowiec byłby dla nas czymś naprawdę pomocnym.
Stellan
Posty: 33
Rejestracja: 02 kwie 2017 19:23

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Stellan »

Rafhard napisal:
Strideo grzecznie zwrócił się do Ciebie żebyś go nie kontrował jeżeli to i tak nic nie wprowadza do dyskusji, a moim zdaniem twoja ostatnia wypowiedź mało co do niej wnosi poza kolejnymi złośliwościami. Dlatego apeluję o to żebyś spróbował wykrzesać z siebie cokolwiek pożytecznego w tym temacie zamiast szukać ciągłych sporów i kontrować każdego kto zapragnie jakichkolwiek zmian
To byla tylko odpowiedz na zarzut o brak zrozumienia metafory i pokazanie jak wygladaly zmiany w przeszlosci. O zlosliwosciach, czy zlych emocjach nie ma tu mowy. :)
Airhil napisal:
To wciąż nic prostego dla chociażby takiej ameby informatycznej mojego pokroju. Jedyne, co ja sobie mogę tu wytworzyć to nibynóżka.
Możliwe, że kilku (chcę to sobie wmawiać) innych graczy również nie ma o tym bladego ni zielonego pojęcia. Dlatego właśnie jęczymy co jakiś czas na forum, że taki gotowiec byłby dla nas czymś naprawdę pomocnym.
Takowe tam sa, testowalem przez chwile skrypty na Mudlet Adremena i wszystko jest swietnie wyjasnione, helpy itd. Jest mapka do sciagniecia i klikalne zaslony. Aktualizacje okraszone informacjami o zmianach. Chwala mu za to.

Konczac swoj udzial w tej dyskusji, zycze wszystkim milej gry. Niedomowienia zalatwmy na priv.
Awatar użytkownika
Adventicus
Posty: 252
Rejestracja: 17 sty 2017 23:00

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Adventicus »

Jako informatyczna ameba pozwolę sobie polecić Mudleta I dostępne tu na formum skrypty. Jedyne co musiałem dorobić to kierunki pod klawiature numeryczną.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafhard »

Adventicus pisze:Jako informatyczna ameba pozwolę sobie polecić Mudleta I dostępne tu na formum skrypty. Jedyne co musiałem dorobić to kierunki pod klawiature numeryczną.
Problem w tym, że jego wygląd jest przedpotopowy. Interfejs graficzny oraz zmiana ustawień w odniesieniu do oficjalnego klienta to przepaść. Jakbym od niego zaczął to może by mi to nie przeszkadzało :)

Jedyne, co jest zbliżone wyglądem to Cmud. Bardzo podobną przeróbkę interfejsu do Cmuda ma Aardwolf MUD, a jeżeli chodzi o ułatwienia to idealnym klientem dla początkujących tylko anglojęzycznym jest ten dedykowany dla Achaea MUD. Grałem trochę w Achaea MUD i tam można przykładowo klikać w tekst jak w hiperłącze celem udzielenia odpowiedzi dla NPC, a cała mapa jest wbudowana w klienta. Dodatkowo istnieje możliwość przechodzenia po poszczególnych lokacjach z NPC za pomocą komendy "walk to" i mamy wtedy autoprowadzenie. Jednakże obydwa klienty są tak dostosowane do potrzeb użytkowników, że nie ma tam potrzeby korzystania z innych programów.

Najprościej byłoby się ograniczyć tylko do używania przez każdego klienta www. Wtedy wszyscy bylibyśmy równi sobie względem możliwości, a PvP i polowania odzyskałyby swój urok :)
Awatar użytkownika
Isil
Posty: 214
Rejestracja: 17 mar 2014 10:19

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Isil »

Nie szczymie i cos jeszcze dodam :D

Nie rozumiem, mimo wylozenia wszystkich Twoich racji, Rafhard - dlaczego kazdy ma uzywac webowego klienta? Nie zrozum mnie zle, spoko, niech sie klejent oficjalny rozwija, ale narzucanie komus ograniczen jest bessesu. Jak dla mnie... No to powiem tak, zaden urok w tym ze wszyscy byliby rowni pod wzgledem pvp i mozliwosci, poza tym, jesli tez mozliwosci sa to dlaczego z nich nie korzystac? Mozna, nie trzeba, wolna wola, ale ja tu mam wrazenie, ze tych cos sobie radza lepiej sie potepia i nie rozumiem, naprawde nie rozumiem dlaczego.
"Umiesz sobie wyobrazic Isil na czele zbrojnej bandy, ktora udaje sie w swiat mordowac? (...) Jeszcze w polowie marszu zaczelaby spiewac, a jak doszloby do potyczki, to domagalaby sie kultury i kwiatow. To sie nie uda."
Awatar użytkownika
Airhil
Posty: 227
Rejestracja: 25 paź 2016 19:49
Lokalizacja: Køge

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Airhil »

Jak wyżej napisała Isil, tu nie chodzi właśnie o to, by każdy miał dokładnie tak samo. Chodzi o to, żeby poprawić to, co można poprawić. Jestem jedną z tych osób, które naprawdę lubią oficjalnego klienta. Jestem przyzwyczajony i zadowolony z jego korzystania. Te mapy to właściwie nie po to, że musi być, ale dlatego że byłoby miło i jeszcze przyjemniej.
Wątpię też, aby ktokolwiek chciał zmieniać klienta po tym, jak już poświęcił trochę czasu, żeby sie oswoić i zrobić na nim kilka ułatwiających życie i granie rzeczy.
Rafhard
Posty: 74
Rejestracja: 07 wrz 2016 00:58

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafhard »

Isil pisze:Nie szczymie i cos jeszcze dodam :D

Nie rozumiem, mimo wylozenia wszystkich Twoich racji, Rafhard - dlaczego kazdy ma uzywac webowego klienta? Nie zrozum mnie zle, spoko, niech sie klejent oficjalny rozwija, ale narzucanie komus ograniczen jest bessesu. Jak dla mnie... No to powiem tak, zaden urok w tym ze wszyscy byliby rowni pod wzgledem pvp i mozliwosci, poza tym, jesli tez mozliwosci sa to dlaczego z nich nie korzystac? Mozna, nie trzeba, wolna wola, ale ja tu mam wrazenie, ze tych cos sobie radza lepiej sie potepia i nie rozumiem, naprawde nie rozumiem dlaczego.
Nikomu niczego nie narzucałem i nie narzucam :)
Rafhard pisze:Najprościej byłoby się ograniczyć tylko do używania przez każdego klienta www. Wtedy wszyscy bylibyśmy równi sobie względem możliwości, a PvP i polowania odzyskałyby swój urok
Wyraźnie napisałem, że najprościej byłoby używać tego klienta ponieważ niektórzy (w tym ja) nie mieliby wtedy potrzeby zwracania się z prośbą o aktualizację mappera ze względu na udogodnienia innych programów. Nie napisałem, że każdy powinien lub musi to robić.

Zaczynam mieć wrażenie, że starasz się doczepić do czegokolwiek, a że nie za bardzo masz do czego to nadinterpretowywujesz moje wypowiedzi. Jest też druga opcja, że po prostu nie czytasz moich wpisów ze zrozumieniem. Napij się może melisy i wyluzuj trochę :)
ODPOWIEDZ