Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Bygost
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Bygost »

Widzę że coraz więcej osób używa Mudleta, ale maper chyba nadal nie dorównuje temu w CMUDzie (łatwość obsługi i mapowanie), czy może się mylę?
Jestem wygodny i bez mapy obecnie nie chce mi się grać, mimo że często gram z OSX to wole na nim odpalić CMUDa (Play on Mac daj radę).
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Terum »

Bygost pisze:Widzę że coraz więcej osób używa Mudleta, ale maper chyba nadal nie dorównuje temu w CMUDzie (łatwość obsługi i mapowanie), czy może się mylę?
Jestem wygodny i bez mapy obecnie nie chce mi się grać, mimo że często gram z OSX to wole na nim odpalić CMUDa (Play on Mac daj radę).
Mi się wydaje, że dzięki pomocy kolegi Adremena jest porównywalny jak nie lepszy od sposobu mapowania w Cmudzie. Ja miałem przejścia, z Cmudem i Mudlet jest dla mnie dużo prostszy i intuicyjny. Ale tak jak mówiłem cała swoją wiedzę i umiejętności zawdzięczam Adremenowi.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Terum pisze:Od dłuższego czasu chcę zmapować lasek na wschód od Kreutzhofen ale nie udaje mi się rysować poprawnie bo lokacje na siebie nachodzą. Pytanie jak wydłużyć stuby lub odległość między lokacjami? Kolejne pytanie dotyczy rysowania poziom niżej, chcę zmapować kopalnię koło Ubersreik a nie chcą mi się poziomy zmieniać rysowania.
Co do stubów - '/opcje' + polecam obejrzenie mojego tutoriala, który nagrałem (jest w 1 poście tego tematu link). Nie musisz całego, znajdź moment jak mapuję zbóje koło Wyzimy. Poświęcisz 7-10 minut, ale wszystko się wyjaśni.
Co do poziomu niżej - co masz na myśli "nie chcą mi się poziomy zmieniać rysowania"?
Opcje są dwie:
1. Jeśli rysujesz i jest zejście na dół i nim pójdziesz to mapper podepnie lokację z takimi samymi x i y, a z przejdzie na poziom niższy.
2. Jeśli chcesz narysować lokację, na którą się schodzi na dół, ale nie chcesz tego robić na innym poziomie to użyj komendy

Kod: Zaznacz cały

| /dodaj_lok [kierunek] [zlokalizowana] - dodaj lokacje i polacz ja w [kierunku].|
| Roznica jest taka, ze zlokalizowana bedzie z podana lokalizacja.               |
| Np: '/dodaj_lok u s' - doda lokacje z przejsciem 'up', ktora bedzie na poludniu
Bygost pisze:Widzę że coraz więcej osób używa Mudleta, ale maper chyba nadal nie dorównuje temu w CMUDzie (łatwość obsługi i mapowanie), czy może się mylę?
Jestem wygodny i bez mapy obecnie nie chce mi się grać, mimo że często gram z OSX to wole na nim odpalić CMUDa (Play on Mac daj radę).
Ciężko mi oceniać, bo nie grałem nigdy nie CMudzie. Polecam sprawdzić najnowszą wersję, wziąć mapę z paczki bodajże 1.1 i ocenić samemu :)
Powiem Ci po krótce co działa co nie działa:

- odnajdowanie się na lokacjach, które mają GMCP (te widoczne w kliencie webowym)
- mapowanie, wraz ze specjalnymi przejściami + obsługa specjalnych przejść jak chodzisz (czyli jak masz lokację na 'e' od aktualnej ze specjalnym przejściem to idąc na 'e' mapper wychwyci to i wyśle specjalną komendę).
- dość prosty chodzik (zwykły alias z jednej lokacji do drugiej)
- śledzenie drużyny po normalnych lokacjach - 8 kierunkowych + gora i dół chyba też działa

Co wciąż nie działa:
- śledzenie drużyny po przejściach specjalnych ('Podazasz za kims tam za krzaki' itp). To będzie w przyszłości.
- Róża Wiatrów - dochodzi w następnej wersji najprawdopodobniej w ciągu następnych dwóch dni.

W razie pytań pisz tutaj lub na ircu (#arkadia, mój nick to 'dzordzyk).
Amirez
Posty: 68
Rejestracja: 25 lut 2011 21:32

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Amirez »

1. Jeśli rysujesz i jest zejście na dół i nim pójdziesz to mapper podepnie lokację z takimi samymi x i y, a z przejdzie na poziom niższy.
1. Jeśli rysujesz i jest zejście na dół i nim pójdziesz to mapper podepnie lokację z takimi samymi x i y, a z przejdzie na poziom niższy.
Przy mapowaniu gmcp mapper nie przechodzi na poziom wyzszy , nizzszy tylko rysuje na tym samym poziomie Np gabinet Wyrwizeba w Nuln
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Amirez pisze:Przy mapowaniu gmcp mapper nie przechodzi na poziom wyzszy , nizzszy tylko rysuje na tym samym poziomie Np gabinet Wyrwizeba w Nuln
Arkadia nie wspiera wymiaru 'z'. Dlatego na przykład te wszystkie wieże są przeważnie lokację obok umiejscowione z przejściami góra/dół. W przypadku GMCP koordynaty lokacji zawsze odpowiadają tym z GMCP Arkadii.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Artak »

Adremen pisze: Arkadia nie wspiera wymiaru 'z'. Dlatego na przykład te wszystkie wieże są przeważnie lokację obok umiejscowione z przejściami góra/dół. W przypadku GMCP koordynaty lokacji zawsze odpowiadają tym z GMCP Arkadii.
Dlatego proponuję, żeby mapę z gmcp rysować w innym area niż całą resztę :)
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

UWAGA: Przed aktualizacją przeczytaj koniecznie podpunkt 2

Arkadia mapper, wersja 1.5

Co w tej wersji?

1. Róża wiatrów.
Dodana po prawej stronie, wygląda to tak: http://i.imgur.com/aHcPGPC.png
Najciemniejsze kolory to nieaktywne wyjścia, średnio-zielone to możliwe, najjaśniejsze to aktualnie zaznaczone myszką.
Warto wspomnieć, że róża działa na podstawie kierunków z mappera a nie z GMCP. Znaczy to, że chodząc po bagnach, gdzie nie ma widocznych wyjść, pojawią się one na róży.
Ponadto, dolny pasek to miejsce na dwa specjalne wyjścia. Pojawia się pierwsze słowo (czyli jak mamy jakieś przejście typu "przecisnij sie przez szczeline" to pojawi się tam "przecisnij".
Komenda '/roza' służy do włączania/wyłączania róży, domyślnie przy starcie Mudleta jest włączona.
W następnej wersji dojdzie prawdopodobnie powiększanie/pomniejszanie okna róży.

2. Zmiana Keybindow (WAŻNE)
Od teraz keybindy nie będą już dostarczane w paczce (i znikają z paczki od tej wersji). Od teraz każdy jest odpowiedzialny za utrzymywanie własnych (czy to numeryki czy to jakieś kombinacje typu ALT+CTRL+j) keybindów. Dzięki temu nie będzie trzeba co wersję zmieniać ich pod siebie. Jedyny wymóg mappera jest taki, że w tym białym polu na kod przy keybindzie musi znaleźć się odpowiedni kod. Jest to konieczne, bo dzięki temu mapper śledzi ruchy. Przykładowo, dla kierunku wschód będzie to kod:

Kod: Zaznacz cały

amap:keybind_pressed("east")
Czyli np u mnie wygląda to tak dla binda z "zachód": http://i.imgur.com/97kiFzl.png
Kierunki w tej funkcji MUSZĄ być po angielsku, poniżej dokładna lista:

Kod: Zaznacz cały

polnoc ------------> north
poludnie ----------> south
zachod ------------> west
wschod ------------> east
polnocny-zachod ---> northwest
polnocny-wschod ---> northeast
poludniowy-zachod -> southwest
poludniowy-wschod -> southeast
dol ---------------> down
gora --------------> up

W dodatku, od tej wersji pojawia się plik README.txt z opisem instalacji i krótkim opisem wspieranych funkcjonalności i tam też można zerknąć po więcej informacji.

4. Plik README.txt
Instalacja + najważniejsze funkcje mappera są w tym pliku.

5. Automatyczne lokalizowanie po zalogowaniu/odnowieniu linka.
Od teraz 10 sekund po pojawieniu się "Ostatnie logowanie..." mapper spróbuje się zlokalizować po GMCP.
Po 1 sekundzie od tekstów typu "Stracił(es|as) polaczenie na...", mapper spróbuje się zlokalizować po GMCP.

10 sekund jest wymagane, bo przy logowaniu do gry chwilę to zajmuje i GMCP przychodzi po chwili.

Ponadto poprawionych jest kilka błędów.

Instalacja
Standardowa. Ważny punkt 2 w poprzedniej sekcji.

Tutaj mapper do ściągnięcia
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Artak »

Super, ale znowu sobie ponudzę :)

1. Dalej nie odnajduje się po gmcp
2. Prośba, żeby na róży wiatrów dało się kliknąć niewidoczne wyjście (tak jak to ma miejsce w róży wiatrów klienta webowego) - albo żeby można było to jakąś opcją odblokować (przydatne w momencie jak mapper się zgubi i w przypadku mapowania nowego obszaru na którym nie widać wyjść wszystkich).
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Terum »

Bardzo w mojej ocenie przydałoby się automatyczne lokowanie po opuszczeniu dyliżansu lub powrocie na obszar z gmcp?
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Artak pisze:Super, ale znowu sobie ponudzę :)

1. Dalej nie odnajduje się po gmcp
2. Prośba, żeby na róży wiatrów dało się kliknąć niewidoczne wyjście (tak jak to ma miejsce w róży wiatrów klienta webowego) - albo żeby można było to jakąś opcją odblokować (przydatne w momencie jak mapper się zgubi i w przypadku mapowania nowego obszaru na którym nie widać wyjść wszystkich).
Co do 1 to najprawdopodobniej masz coś nie tak z mapą, może coś pozmieniałeś, bo nikt inny mi takich problemów nie zgłasza. Możesz zrobić prosty test:
1. Nowy profil, nowa mapa.
2. Zmapować kilka lokacji po GMCP i na którejś z nich kliknąć '/zlok'.

Co do 2 to faktycznie, sprawdzałem webowy na szybko i nie spodziewałem się, że można na nieaktywne klikać, dodam to.
Terum pisze: Bardzo w mojej ocenie przydałoby się automatyczne lokowanie po opuszczeniu dyliżansu lub powrocie na obszar z gmcp?
Potrzebowałbym wszystkie opisy dyliżansów/statków/promów itp. Albo można to zrobić na bindach: jak ktoś wpisuje 'zejdz ze statku', 'zejdz z promu' to próbuje zlokalizować, wydaje mi się, że te komendy w miarę ustandaryzowano?
ODPOWIEDZ