Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Werbat »

Denea pisze: Nie wiem, czy to w jednym miejscu tylko (w liczeniu_butli tez zauwazylem w paternnie), ale skrypty nie sa dopasowane do zenskich postaci. Na przyklad w herbs:build_db:

Kod: Zaznacz cały

Doliczyles sie ([a-z]+) sztuk(|i)\.)$"
Druga rzecz: skrypt sie wysypuje, gdy mam ususzone ziola w woreczkach.
https://github.com/tjurczyk/arkadia-skrypty/issues, Adremen reaguje szybko i sprawnie.
Denea pisze:A tak w ogole, jak moge dodac pozycje do tablicy (bo to chyba talica?) herbs["herbs_long_to_short"], tak by nie grzebac w skrypty_master?
Ja w takich przypadkach po prostu tworzę swojego redefa o takiej samej nazwie. Wada taka, że raz na kilka update'ów sprawdzam, czy przypadkiem moje zmiany nic nie psują, ale to jest kwadransik na miesiąc max.
Denea pisze:I przy okazji tworzac jakies aliasy poza skrypty_master moge sie odwolywac do funkcji / zmiennych czy elementow jakiejs tablicy? ze skrypty_master? (Sorry glupi jestem i nie wiem)
Możesz. Ważne tylko, żeby Twoje wszelkie zmiany były _pod_ skrypty_master (po /aktualizuj_skrypty trzeba sobie przesunąć).
Denea pisze:Jeszcze jedno glupie pytanie: Konieczne jest korzystanie z formy Zabil(es|as)? Nie wystarczyloby Zabil.s?
Ticket pomoże, chociaż to akurat pierdoła na maksa.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Mudlet 3.0 został oficjalnie wydany: http://www.mudlet.org/download/

Ostatnią wersją skryptów na Mudleta 2.1 była wersja 2.20c.

Wydana została pierwsza wersja skryptów na Mudleta 3.0, dyskusja zostaje przeniesieniona do tego tematu: viewtopic.php?f=15&t=837

Od dzisiaj, jakiekolwiek poprawki i nowe funkcjonalności będą dodawane wyłącznie na wersję 3.*, dlatego zachęcam do przesiadki.
ODPOWIEDZ