Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Gleanevall pisze:Nie ma opóźnienia w wysyłaniu GMCP - można to sprawdzić w Wiresharku. To klienty po odebraniu przetwarzają je asynchronicznie wzgledem przetwarzania tekstu.
Cytuję Rafgarta stąd
Dane sa wysylane z minimalnym opoznieniem w celu ich buforowania i ograniczenia mozliwosci wykorzystania ich np do autopogoni. Dlatego jak szybko przebiegniesz przez lokacje, to nic nie dostaniesz.
EDIT: Tak to wygląda na wklepaniu: w;w;w;w. Nie wiem czy opóźnienie jest czy go nie ma. W każdym razie spięcie GMCP z kierunkami wyłapywanymi z triggera byłoby znacznie bardziej problematyczne. Mudlet przerabia to w taki sposób, że gmcp jest gotowe (i wskakuje event) odpowiednio wcześniej niż trigger jest w stanie złapać tekst.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016 09:59 przez Adremen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Rafgart »

Opoznienie jest tylko przy danych modulu Objects.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Dzięki Rafgarcie. Mój post w odpowiedzi do Artaka nie jest do końca poprawny.

Podsumowując: Mudlet jako klient zgłasza event "gmcp.room" wcześniej (a dokładniej jest to asynchroniczne jak to Gleanevall opisał), stąd też dość problematycznym byłoby zgranie tego z wyłapywaniem kierunków ruchu z tekstu. Dzięki Gleanevall za zwrócenie na to uwagi.
Awatar użytkownika
Artak
Posty: 247
Rejestracja: 15 kwie 2015 16:40
Kontakt:

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Artak »

@Adremen zgadza się, nie znam całości Twoich skryptów (jeszcze :) ), ale często jak chodzę za jedną osobą to mapper się gubi i zauważyłem, że trigger o którym pisałem się odpala, ale nie wchodzi w funkcję amap:follow() (znaczy cecho w pierwszej linii, funkcji amap:Follow się nie odpala), a jak dodam ten drugi argument jako cokolwiek to amap:follow się odpala (ciekawe jest, bo jak ustawiłem drugi argument na false, albo nil to amap:follow też się nie odpaliło ...).

Odnośnie kolejki, to spoko, dalej podebuguję co się nie odpala :) Ogólnie chodzenie samemu jest spoko, chodzenie za kimś czasami się sypie i próbuję dojść dlaczego (i nie ważne czy ta osoba chodzi szybko, czy wolno).
Irvin

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Irvin »

Czyj jak klepne rysuj manual bedac w druzynie to nie zmapuje mi terenu wlasciwie Si?
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Terum »

Irvin pisze:Czyj jak klepne rysuj manual bedac w druzynie to nie zmapuje mi terenu wlasciwie Si?
Moze sie tak stac. Zwlaszcza na terenach bez gmcp.
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Artak pisze:@Adremen zgadza się, nie znam całości Twoich skryptów (jeszcze :) ), ale często jak chodzę za jedną osobą to mapper się gubi i zauważyłem, że trigger o którym pisałem się odpala, ale nie wchodzi w funkcję amap:follow() (znaczy cecho w pierwszej linii, funkcji amap:Follow się nie odpala), a jak dodam ten drugi argument jako cokolwiek to amap:follow się odpala (ciekawe jest, bo jak ustawiłem drugi argument na false, albo nil to amap:follow też się nie odpaliło ...).

Odnośnie kolejki, to spoko, dalej podebuguję co się nie odpala :) Ogólnie chodzenie samemu jest spoko, chodzenie za kimś czasami się sypie i próbuję dojść dlaczego (i nie ważne czy ta osoba chodzi szybko, czy wolno).
Gorąco zachęcam do wysłania mi loga jak kiedyś wyłapiesz, że się zgubił, chętnie się przyjrzę :)
Polecam zwrócić uwagę na poszczególne przypadki:

- Czasami jest lokacja z wyjściem w standardowym kierunku, ale opis jest "podazasz za ... wglab krzakow". Tutaj się zgubi na 100%. Przykład: Ten malutki lasek pomiędzy Ciemnym Borem a Anchor. Zejście z traktu do niego jest na 'wschod', ale w opisie pojawia się coś niestandardowego.
- Dołączając do drużyny zaczynasz ją śledzić po triggerach. W momencie jakiegokolwiek ruchu (nawet nieudanego, wystarczy naciśnięcie 'w' nawet wiedząc, że lokacji na 'w' nie ma) spowoduje, że śledzenie po triggerach się wyłączy (trzeba wtedy użyć '/fo'). Cały czas myślę jak to usprawnić.
- Jeśli się ruszysz gdzieś obok i wrócisz do drużyny i nie użyjesz '/fo' to jest szansa, że mapper nie bedzie się gubił. Dotyczy to przypadków, kiedy przewodzący prowadzi po miastach/traktach z GMCP. Wystarczy jednak, że przejdzie na lokację bez koordynatów w GMCP i wtedy mapper już nie wie co zrobić.

Daj znać jak coś ustalisz.
Irvin pisze: Czyj jak klepne rysuj manual bedac w druzynie to nie zmapuje mi terenu wlasciwie Si?
Mapowanie jako członek drużyny nie działa. Chyba, że jest się przewodzącym. Chodzi o to, że rysowanie w dużej części bazuje na Twoich bindach klawiaturowych.
Terum
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2015 15:17

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Terum »

Może ktoś z używających skryptów Adremena będzie mi w stanie w tym pomóc.

Mam pytanie dotyczące specjalnych przejść. Jak stworzyć coś na kształt /wodopoj i pojawiającego się komunikatu /pij.
Chodzi mi dokładnie o kilka lokacji z przejściami specjalnymi, gdzie chciałbym aby aktywował się taki komunikat jak pij i jakimś skrótem klawiszowym by się to aktywowało.
Przykład to Ruiny Wizendorfu
Jest tam lokalizacja z jeziorkiem i wodospadem, w której trzeba podać komendy "wejdź do wody" i "przejdź przez wodospad" i chodzi mi dokładnie o to by pojawiała się następujący komunikat w tej lokalizacji:

========= wejdz do Ruin======== Alt+Q======== tu po wciśnięciu przykładowej kombinacji wysyłana jest komenda
"wejdź do wody" i "przejdź przez wodospad"
a przy możliwym wyjściu:
========= wyjdz z Ruin=======Alt+Q===== tu po wciśnięciu przykładowej kombinacji wysyłana jest komenda "przejdź przez wodospad"

Podobnie byłoby z unoszeniem kraty prowadzącej do upiora, przesuwaniem pnia u golemów, wchodzeniem do grobowców na cmentarzu w Bretonii itd. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy i podpowiedział mi jak to zrobić byłbym niezwykle szczęśliwy :)
Irvin

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Irvin »

Proponowalbym drobne usprawnienie w skrypcie zamiast klikania /pij + ctrl + n

Komenda pij wykonywala by komende " napij sie do syta"

Wystarczy wtedy raz kliknac a nie spamowac nie wiadomo ile razy picia.


Ter: ja to nawet z aliasami mam problem xD wiec nie do mnie z pytaniami.

Ale fakt przydaloby sie cos na specjalne przejscia szczeliny etc etc
Awatar użytkownika
Adremen
Posty: 242
Rejestracja: 31 gru 2009 11:13

Re: Mudlet 2.1 - Mapper + zestaw prostych niezawodnych skryptów

Post autor: Adremen »

Terum pisze:Może ktoś z używających skryptów Adremena będzie mi w stanie w tym pomóc.

Mam pytanie dotyczące specjalnych przejść. Jak stworzyć coś na kształt /wodopoj i pojawiającego się komunikatu /pij.
Chodzi mi dokładnie o kilka lokacji z przejściami specjalnymi, gdzie chciałbym aby aktywował się taki komunikat jak pij i jakimś skrótem klawiszowym by się to aktywowało.
Przykład to Ruiny Wizendorfu
Jest tam lokalizacja z jeziorkiem i wodospadem, w której trzeba podać komendy "wejdź do wody" i "przejdź przez wodospad" i chodzi mi dokładnie o to by pojawiała się następujący komunikat w tej lokalizacji:

========= wejdz do Ruin======== Alt+Q======== tu po wciśnięciu przykładowej kombinacji wysyłana jest komenda
"wejdź do wody" i "przejdź przez wodospad"
a przy możliwym wyjściu:
========= wyjdz z Ruin=======Alt+Q===== tu po wciśnięciu przykładowej kombinacji wysyłana jest komenda "przejdź przez wodospad"

Podobnie byłoby z unoszeniem kraty prowadzącej do upiora, przesuwaniem pnia u golemów, wchodzeniem do grobowców na cmentarzu w Bretonii itd. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy i podpowiedział mi jak to zrobić byłbym niezwykle szczęśliwy :)
To już mam, ale nie było testowane, dopiero teraz to sprawdzam. Będzie w następnej wersji coś takiego.
Irvin pisze: Proponowalbym drobne usprawnienie w skrypcie zamiast klikania /pij + ctrl + n

Komenda pij wykonywala by komende " napij sie do syta"

Wystarczy wtedy raz kliknac a nie spamowac nie wiadomo ile razy picia.


Ter: ja to nawet z aliasami mam problem xD wiec nie do mnie z pytaniami.

Ale fakt przydaloby sie cos na specjalne przejscia szczeliny etc etc
'/pij' i ctrl + n od zawsze wysyła "napij się do syta".
ODPOWIEDZ