Hacki zyciowe do Mudleta

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Cannard
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2009 06:14

archiwizator spiewnika

Post autor: Cannard »

To dość hermetyczny post ale może na jego podstawie "wykminicie" coś dla siebie.
Mamy w Oxenfurcie bardzo okazały śpiewnik.
Od czasu do czasu wypada go zarchiwizować, co jest upierdliwie niesamowicie z kilku powodów:
-Pieśni jest 935
-komenda "przeczytaj piesn" pokazuje pieśń, autora, emoty, treść ale nie tytuł pieśni, bo domyślnie tytuł podajesz czytając
-no jest tego w diabły dużo linii i naturalnie bezpośrednie zapytanie o taką masę danych Arka odrzuca.

Nie znam się na LUA ale stworzyłem oto tego potworka:
Do każdej pieśni potrzebuje dwóch enterów, (wolałbym 1 ale to już chyba sam rozgryzę)

Kod: Zaznacz cały

local tytuly = {"powiedz czytam piesn Ku chwale Nadr-Hogr;", "przeczytaj piesn Ku chwale Nadr-Hogr; ; ; ;",
"powiedz czytam piesn Ku chwale hajerow z Hychsohn;", "przeczytaj piesn Ku chwale hajerow z Hychsohn; ; ; ;",
"powiedz czytam piesn Ku chwale poleglych;", "przeczytaj piesn Ku chwale poleglych; ; ; ;",
}
tytuly_index = tytuly_index or 1
send(tytuly[tytuly_index])
tytuly_index = tytuly_index + 1
if tytuly_index > #tytuly then tytuly_index = 1 end
i tak to sobie idzie przez X z 935 piesni
X nie wiem ile konkretnie, przetestowałem na 100 i łyka, jaki jest max mudletowy?
**;;;; - to dla pieśni ponad 100 liniowych, gdzie trzeba klepnąć kolejne "entery"

Moje pytanie/prośba:
1. Czy dałoby się dodać do tego jakieś lua zaklęcie, które by dumpowało log do pliku. po pierwszym "cyklu" aliasa?
2. Jeśli widzicie tu jakiś błąd, będę dźwięczny za poprawki.
Pozdrawiam,
Break
Inni zawsze mu doradzali, żeby zrobił coś ze swoim życiem. Zgadzał się z tym: chciałby z niego zrobić łózko.
--------------------
Nieważne, jak żyłeś i umarłeś, ale jak opowiadają to bardowie.
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: archiwizator spiewnika

Post autor: Kregan »

Cannard pisze: 24 mar 2020 13:26 To dość hermetyczny post ale może na jego podstawie "wykminicie" coś dla siebie.
Mamy w Oxenfurcie bardzo okazały śpiewnik.
Od czasu do czasu wypada go zarchiwizować, co jest upierdliwie niesamowicie z kilku powodów:
-Pieśni jest 935
-komenda "przeczytaj piesn" pokazuje pieśń, autora, emoty, treść ale nie tytuł pieśni, bo domyślnie tytuł podajesz czytając
-no jest tego w diabły dużo linii i naturalnie bezpośrednie zapytanie o taką masę danych Arka odrzuca.
...
Trafiłem na to przypadkiem i mi się skojarzyły tematy.
Rzuć okiem na to, wydaje się, że jest to jakieś rozwiązanie z logowaniem do osobnych plików zadanych fragmentów, staroć ale link z plikiem xml dziala:

https://forums.mudlet.org/viewtopic.php?f=6&t=1424
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
Feril
Posty: 86
Rejestracja: 25 paź 2011 20:59

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Feril »

Hej,

przymierzam sie (po raz kolejny do mudleta) i nie moge znalezc czegos w rodzaju "escape character". Tzn, chce wykonac jakas komenda zwiazana np. z mapperem, albo przejrzec aliasy i chce wyslac to do klienta, nie do muda.
Jahir
Posty: 24
Rejestracja: 05 kwie 2017 09:23

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Jahir »

Wpisz w linii koment: lua (kod do wywolania)
Na przyklad: lua echo("test")
Awatar użytkownika
Kregan
Posty: 181
Rejestracja: 07 cze 2015 23:56

Re: Hacki zyciowe do Mudleta

Post autor: Kregan »

Feril pisze: 08 paź 2020 19:35 Hej,

przymierzam sie (po raz kolejny do mudleta) i nie moge znalezc czegos w rodzaju "escape character". Tzn, chce wykonac jakas komenda zwiazana np. z mapperem, albo przejrzec aliasy i chce wyslac to do klienta, nie do muda.
Mudlet ma też domyślnie aliasa `echo to symulowania przychodzacego tekstu

Kod: Zaznacz cały

`echo tekst 
Mowisz do posiwialego wiekowego kruka w Khazalidzie: Co poradzisz jak nic nie uradzisz.
Posiwialy wiekowy kruk kracze w Khazalidzie: Niiic.
ODPOWIEDZ